[Case] Thijs van der Zande over de crossmedialecampagne van Rabobank

Thijs van der Zande, Manager Domein Zakelijk van DPG Media, vertelt hoe de crossmedialecampagne Sterke schakels heeft bijgedragen aan een hogere overweging en voorkeur voor Rabobank:

In mijn functie adviseer ik klanten hoe ze optimaal indruk kunnen maken op ondernemers en zakelijke beslissers. Zelf krijg ik de meeste energie van mijn werk als ik echt impact kan maken voor de klant. Dat lukt als we de mogelijkheid krijgen om een creatief concept te ontwikkelen dat we crossmediaal kunnen toepassen. Bij ‘Sterke schakels’ hebben we het verschil gemaakt door met diverse soorten content het juiste publiek binnen het massabereik van DPG Media te bereiken. Maar ook de keuze van Rabobank om als merk voor een faciliterende rol te kiezen leidde tot mooie resultaten.

Ondernemers als sterke schakels

Mediabureau PHD en Rabobank klopten bij ons aan met de vraag: ontwikkel een concept en mediastrategie rondom duurzaam groeien. De opdracht was om de kracht van de samenwerking in een bedrijfsketen te zien. Dat resulteerde in een campagne met nationale impact. Ondernemers moesten geactiveerd worden om van elkaar te leren, elkaar te helpen en geïnspireerd te raken om aan de slag te gaan met duurzame groei door samenwerking.

Nou, dat was wat ons betreft de kern. Men zegt: ‘Een keten is zo sterk als de zwakste schakel’, en daar hebben wij een positieve draai aan gegeven. Als de schakels voor en na jou sterk zijn, door jouw ondersteuning, dan ben je zelf óók een succesvolle ondernemer en heb je een succesvollere samenwerking. De ondernemers - de sterke schakels - die samen een sterke keten vormen, stonden centraal in deze campagne.

Succesformule van massa versus niche 

De Ondernemer, het zakelijke platform van DPG Media en autoriteit in het MKB, paste heel goed bij dit concept en vormde het hart van de campagne. 

De autoriteit van deze titel zorgde er, in combinatie met het massabereik van onze nieuwstitels, voor dat we het juiste publiek konden bereiken. De verhalen van de ondernemers hebben we verspreid via een crossmediale aanpak: een eigen contentplatform op De Ondernemer, branded content-artikelen op het AD en de aangesloten regionale titels,  NU.nl, printuitingen, een online verkiezing voor ‘De sterkste schakel van Nederland’, een podcast en video’s.”

In die video’s gaan Naomi van As en Ellen Hoog, bekende gezichten dankzij hun topsportverleden en zelf ook startende ondernemers, langs bij ondernemers met een sterk samenwerkingsverband. De ondernemers deelden hun succesverhalen waarbij de kracht van sterke ketens werd benadrukt. En om landelijk bereik te genereren, gebruikten we ketens uit diverse regio’s.

De kracht van de achtergrondpositie

Wat het verschil maakte bij deze campagne is dat Rabobank in de content wat meer op de achtergrond was. De ondernemer stond centraal. Rabobank had een bescheiden rol en was eigenlijk een facilitator van de kennis. Wij zien vaak dat merken bij campagnes vooral zichzelf en hun mensen of hun producten en diensten centraal willen stellen. Dat heeft Rabobank hier heel bewust niet gedaan. En als je kijkt naar de resultaten heeft dit ontzettend goed uitgepakt. 

Met deze campagne hebben we 78 procent van de zakelijke doelgroep bereikt en zijn de media KPI's ruimschoots behaald. Onafhankelijk onderzoek van DVJ Insights toonde een stijging van 9 procentpunt op overweging bij de exposed groep. De voorkeur voor het merk Rabobank verdubbelde. De exposed groep scoorde hoog op de merkassociates ‘Meehelpen’, ‘Meedenken’ en ‘Rabobank heeft een positieve invloed op de maatschappij.’ Het doel om de positie van Rabobank als thought leader en coöperatieve bank te versterken is dus ruimschoots behaald.

Een belangrijk ingrediënt van het succes van deze campagne is dat we de merkwaarden van Rabobank hebben verpakt in content die inspeelt op de kennisbehoefte en relevantie voor de doelgroep, de ondernemer, en die de hoofdrol te geven. Je maakt impact door niet jezelf, maar de succesverhalen van je klanten een podium te geven.

www.dpgmediagroup.com

www.rabobank.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Radiostations wijzigen programmering

02-01-2026 | 19:24:00
Radiostations als Slam!, 100% NL en NPO Radio 1 hebben hun programmering met de start van 2026 gewijzigd. Een overzicht

[Vacatures] DPG Media zoekt een Partnerships Manager eCommerce

02-01-2026 | 09:15:00
DPG Media is per direct op zoek naar Partnerships Manager eCommerce - Amsterdam

Ad Alliance: Premium video en SAVOD blijven groeien

23-12-2025 | 19:12:00
Ad Alliance stelt dat er in 2025 een sterke groei was in online videobereik

Kim Koppenol verlaat RTL Nederland/DPG Media

22-12-2025 | 16:35:00
Kim Koppenol verlaat per 1 januari 2026 RTL Nederland (en DPG Media). Zij is daar sinds 1995 werkzaam, sinds 2018 als Director of Communications

[Vacatures] DPG Media zoekt een Accountmanager Vtwonen

22-12-2025 | 08:16:00
DPG Media is per direct op zoek naar Accountmanager Vtwonen - Amsterdam


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Antal Van Pelt: Goede voornemens voor merken, stop eens met rennen

06-01-2026 | 12:34:00
Marketing Mores – een maandelijkse column over de ongeschreven regels, gebruiken en cultuur van de branche. In deze editie vertelt Antal van Pelt over de typische verschijnselen van ons vak en de branche.

VriendenLoterij zet winnaar Linda centraal in campagne

06-01-2026 | 10:52:00
De commercial zet sterk in op emotie en storytelling en sluit aan bij de merkstrategie Elke Dag Plezier.

Diederik Breijer verlaat United Playgrounds

06-01-2026 | 10:10:00
Diederik Breijer verlaat United Playgrounds. In januari 2022 startte Diederik Breijer met investeerder Standard Investment, United Playgrounds.

[Vacancy] VML has a position for Microsoft Marketing Coordinator: Events

06-01-2026 | 10:06:00
VML is directly looking for Microsoft Marketing Coordinator: Events (Dutch) - Amsterdam

[Vacatures] UNLIKE zoekt een Social Advertiser

06-01-2026 | 09:46:00
UNLIKE is per direct op zoek naar Social Advertiser 
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.