[Case] Paul Scholten over de kracht van creativiteit en brandlift voor de campagne van DS Automobiles

Een effectieve campagne hoeft niet altijd grootschalig te zijn, daar weet Paul Scholten alles van. Als Account Director automotive & finance bij DPG Media begeleidde hij de afgelopen 17 jaar honderden automotive campagnes, maar de branded content-campagne rondom de merkpropositie van DS: The Art of Travel steekt er voor hem bovenuit. Hij legt uit hoe belangrijk de keuze voor de juiste titel was en wat de invloed van deze creatieve campagne was op het imago en de merkbekendheid van DS Automobiles. 

Sinds ik in 2006 begon bij Autoweek ben ik betrokken geweest bij heel veel automotive campagnes. Het mooie van deze campagne is dat het gevoel centraal staat in plaats van de functionaliteit van de auto en juist dat onderscheidt deze campagne.

Branded content was de perfecte manier om het merkverhaal van DS Automobiles onder de aandacht te brengen. De grootste uitdaging die DS had, was dat niet iedereen wist dat het een onafhankelijk merk is. Veel mensen dachten dat het nog steeds een model van Citroën is, of kenden het merk überhaupt niet. De belangrijkste doelstelling was dus merkbekendheid en - overweging creëren bij de juiste doelgroep, en het imago versterken als premium Frans automerk.

Twee fotografen op roadtrip

Onze opdracht was: ontwikkel een campagne om het merkverhaal van DS Automobiles te ondersteunen en geef de DS7 daarbij een natuurlijke rol. De content focust op het design en de rijbeleving van de DS. We stuurden twee fotografen op een roadtrip met een DS7. In de artikelen delen ze hun rijbeleving, ondersteunt met mooie beelden gemaakt tijdens hun reis. Hier hebben we een serie van gemaakt, voor zowel Volkskrant.nl als Volkskrant Magazine, waarin de visie van de fotografen samenkomt met de Franse Joie de Vivre van DS Automobiles."

Dit zijn voor mij de mooiste campagnes; je kent de klant en het merk goed, de samenwerking intern is optimaal en zo creëer je samen iets onderscheidends

Meestal maak je campagnebeelden in dezelfde stijl die als een rode draad door de campagne lopen. Met het concept The Art of Travel wilden we het vakmanschap en de verschillende stijlen van twee fotografen in beeld brengen. Daarom kozen we voor een landschapsfotograaf en een portret- en reisfotograaf. Zij brachten op hun eigen manier het thema The Art of Travel tot leven in een stijl die paste bij de DS7.’

De Volkskrant, een no-brainer

De Volkskrant was een heel logische keuze voor deze campagne. DS Automobiles staat voor Franse luxe, comfort, elegantie, innovatie en design. En als je praat over de doelgroep, dus leaserijders en AB1, heeft de Volkskrant verreweg de hoogste selectiviteit. Niet alleen omdat we weten dat daar de doelgroep zit die het budget heeft om zo’n auto te kopen, maar ook omdat de interesses van de doelgroep van DS (kunst, reizen, fotografie) naadloos aansluiten bij de lezers van de Volkskrant. Maar wat ook meespeelt, is dat fotografie een belangrijke rol speelt bij de Volkskrant. Samen met de creatieven en strategen van Brandstudio, ons interne bureau voor creatieve maatwerkcampagnes, kwamen we daarom al snel uit op een sterk concept met fotografie in de hoofdrol.

De kracht van creativiteit en brandfit

De resultaten waren opvallend goed, zeker voor zo’n relatief kleine campagne. Alle KPI’s zijn ruimschoots behaald, met een overscore van 134 procent voor de online artikelen. Het campagne effectonderzoek van DVJ Insights laat echt de impact zien van de gemaakte keuzes. Mensen die de artikelen in de Volkskrant hebben gezien, hebben significant meer positieve associaties bij het merk DS Automobiles, waaronder ‘mooi’ en ‘luxe’. Ook scoren deze mensen hoger op de geholpen merkbekendheid en hebben ze een positievere houding ten opzichte van DS. Op alle imagostatements, zoals comfort, vakmanschap, technologie en kwaliteit, scoort de exposed groep significant hoger dan de unexposed groep. Het imago van DS Automobiles is dus zichtbaar verbeterd door de campagne.

Dit zijn voor mij de mooiste campagnes; je kent de klant en het merk goed, de samenwerking intern is optimaal en zo creëer je samen iets onderscheidends. Ik zeg vaak: we hebben het bereik bij DPG Media, we hebben de titels, we hebben de know-how en de data, maar het is belangrijk om verrassend te blijven. Dat is ons met DS Automobiles gelukt met een relatief kleine campagne, maar wel met grote impact dankzij de creativiteit en de ultieme fit tussen titel en merk.

www.dpgmediagroup.com

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Leukstetickets.nl boost traffic met Smart Optimization

17-12-2025 | 12:22:00
Leukstetickets.nl wilt het aantal kwalitatieve landingen vanuit display advertising voor ticketverkoop aanzienlijk verhogen

Eye-tracking toont grote verschillen in advertentieaandacht

16-12-2025 | 13:10:00
Ad Alliance en Unravel Research presenteren een studie naar advertentie-effectiviteit op TV, SAVOD, YouTube en social media.

[Vacatures] DPG Media zoekt een Medewerker Commerciële Binnendienst – Zakelijke Klanten

15-12-2025 | 07:40:00
DPG Media is per direct op zoek naar Medewerker Commerciële Binnendienst – Zakelijke Klanten - Best

Giovanni Piccirilli verlaat RTL Nederland (en DPG Media)

12-12-2025 | 13:11:00
Giovanni Piccirilli, CTO van RTL Nederland heeft aangekondigd het bedrijf te verlaten. In de gewijzigde organisatiestructuur met DPG Media is de Vlaamse Frank Mathys die al CTO was van DPG Media, voortaan ook CTO voor de audio- en video-unit waar RTL Nederland onder valt

[Vacatures] Qmusic zoekt een Accountmanager Direct Clients

11-12-2025 | 08:29:00
Qmusic is per direct op zoek naar Accountmanager Direct Clients – Qmusic/ JOE - Amsterdam


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Stedin zet energietransitie centraal in employer branding

17-12-2025 | 13:56:00
Stedin heeft een employer branding campagne gelanceerd onder de naam Werk dat energie oplevert. De campagne is ontwikkeld in samenwerking met bureau N=5.

StudioM eert bekerhelden in Eurojackpot KNVB Beker-campagne

17-12-2025 | 12:53:00
De contentserie markeert dat het bekertoernooi voortaan de naam Eurojackpot KNVB Beker draagt en richt zich op de spelers die het toernooi kleur geven.

ABU en Higuita doorbreken beeld rond uitzendwerk

17-12-2025 | 10:37:19
In de campagne vertellen uitzendkrachten zelf hoe hun werk aansluit bij hun leven en ontwikkeling.

LePub en Heineken stimuleren echte gesprekken

17-12-2025 | 09:27:15
Met de pilot Could Have Been a Heineken willen de partijen mensen stimuleren om minder te communiceren via audio en vaker face-to-face af te spreken.

Happy Horizon lanceert AI Optimizer voor AI-vindbaarheid

16-12-2025 | 10:57:19
Een geïntegreerde dienst die organisaties helpt vindbaar en relevant te blijven in de snel veranderende wereld van AI-gedreven zoekresultaten.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.