
Ad Alliance: focus op total video, samenwerking en innovatie; addressable start in najaar
Ad Alliance focust zich in seizoen 2024-2025 op total video, samenwerking en innovatie. Addressable reclame bij VodafoneZiggo zal in het najaar na lang uitstel en discussies tussen brancheorganisaties Screenforce, PMA en bvA alsnog commercieel van start gaan. De (felle) discussies over de meetmethodes bij NMO over de betrouwbaarheid van die data, zijn daarmee beslecht.
Ton Rozestraten, CEO van Ad Alliance en CCO van RTL Nederland, kondigde dit aan tijdens een voor mediabureaus, adverteerders en (vak)pers bedoelde presentatie voorafgaand aan de najaarspresentatie (RTL Content presentatie) die RTL Nederland organiseerde. Ad Alliance bestaat in januari 2025 vijf jaar en met de start van RTL Véronique op 2 oktober 1989 bestaat RTL Nederland 35 jaar.
Consument volgen
Ton Rozestraten: "De adverteerder volgt de consument. Als we als RTL Nederland onze concurrentiepositie willen behouden, moeten we ons focussen op total video, samenwerkingen en innovatie. Ad Alliance zelf is met de start in januari 2019 een voorbeeld van een samenwerking."
Ad Alliance profileert zich met de overeenkomsten met HBO Max (Warner Bros Discovery), SkyShowtime (van Paramount en Comcast/NBCUniversal) en Disney+ (Walt Disney Company) in combinatie met de reclame die sinds 2020 als de SAVOD-partij die de ad-inventory verkoopt in Nederland. Innovatieve toepassingen als de Pauze ad, Eye Catcher en Branded strip zullen in navolging van Videoland ook bij de andere streamingdiensten worden geïntroduceerd.
Lineaire tv onder druk
Ton Rozestraten: "Lineaire televisie staat onder druk. Daar lopen we niet voor weg; wij staan dan ook niet stil en gaan waar de kijker zich bevindt. Wij innoveren, als je ziet dat we in 2020 met Videoland de eerste partij waren met reclame en amper bereik in het begin, hebben we gebouwd aan een propositie met veel afstemmen en vallen en opstaan. We durven daarin te investeren.
Van de nieuwe abonnees kiest 42 procent voor de reclameversie van Videoland. Ons doel is de leidende rol te verkrijgen in SAVOD. Straks kunnen we met NMO-data in de volgende fases beter inzichtelijk bereik met operationele data combineren met lineaire kijktijddata. Hoe het ook zij: content blijft key."
De commerciële topman van RTL Nederland en Ad Alliance gaf verder aan dat er soms best discussie is over hoe reclame op Videoland tot zijn recht kan komen en dat het niet zo mag zijn dat reclame storend wordt en leidt tot opzeggingen, aangezien dat type klant ook niet meer terugkomt.
Verder wijst Ton Rozestraten erop dat het bedrijf voor de reclameverkoop en het inkoopproces kijkt naar AI om de inventory simpeler te maken.
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Kamer wil samenwerking NPO, RTL Nederland & Talpa Network
Voice of Holland keert vanaf januari 2025 terug bij RTL 4
Thomas Rabe (RTL Group): Ster/NPO lastig voor RTL Nederland
RTL Nederland: stijgend resultaat, dalende reclameverkopen
KPN komt met addressable reclame
Gepubliceerd door: David de Jong