
Acht goede doelen werken samen in donatieplatform
Tijdens de Impact Fair in Utrecht is GoodShift gelanceerd, een platform waarmee jongeren op hun eigen voorwaarden kunnen doneren aan meer dan tweehonderd goede doelen. Gebruikers bepalen zelf wanneer, hoe vaak en aan welke organisaties ze geven, en kunnen dit eenvoudig aanpassen via de app.
Het initiatief komt voort uit een samenwerking tussen acht organisaties: KWF, War Child, Oxfam Novib, Vogelbescherming, Rode Kruis, Greenpeace, Artsen zonder Grenzen en KiKa. GoodShift is een stichting zonder winstoogmerk en wil inspelen op het veranderende geefgedrag van jongere generaties.
Geven op eigen voorwaarden
John van Pijkeren, oprichter van GoodShift: "Jongeren zijn maatschappelijk betrokken en hebben vertrouwen in de goede doelen. Maar om de jongere generatie ook daadwerkelijk te bereiken en betrekken, is het belangrijk dat te doen op een manier die bij hen past. Een manier waarbij zij zelf controle hebben over donaties aan goede doelen en de touwtjes in handen hebben."
Collectieve stap richting toekomstbestendig doneren
De acht deelnemende organisaties willen via GoodShift hun gezamenlijke impact vergroten en aansluiting vinden bij jongere doelgroepen.
Jakolien van Eijk van KiKa: “Het bereiken en betrekken van de jongere generatie vraagt om een creatieve benadering van doneren. We moeten verder kijken dan onze traditionele vormen. Hoe mooi is het dat we als goede doelen onze krachten bundelen en samen het initiatief van GoodShift ondersteunen? Jongeren zijn de toekomst - door hun behoeften centraal te stellen, vergroten we onze impact.”
De lancering wordt ondersteund met een radioshow vanuit de GoodShift Studio in samenwerking met Impact Fair en YourSafe Radio. De presentatie is in handen van Maartje Bregman en Tessel Zandstra van Happy Times Media.
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
CZ kiest ACE als strategisch en creatief bureau
AKQA en TBWA winnen meeste Lampen bij ADCN Awards
Fritz-kola lanceert Koningsdagactie met Laser 3.14
AKQA, Ace, TBWA en Happiness Amsterdam grote winnaars Dutch Creativity Awards 2025
[Vacatures] ACE zoekt een Growth Marketeer
Gepubliceerd door: Saskia van Weert