
Roy Vervenne (Teads) over connected tv en outstream adverteren
[Interview] Teads wil meer impact gaan maken met connected tv
Roy Vervenne is Head of Publishing bij Teads Nederland. We spreken hem over hoe Teads met connected tv meer impact wil maken, maar ook hoe 2024 verging en zijn ambities voor 2025. Teads exploiteert een end-to-end ad tech- platform voor programmatic outstream advertenties.
In augustus 2024 werd aangekondigd dat Teads later in 2025 zal worden overgenomen door Outbrain en daarmee zal fuseren. Dit is buiten beschouwing gelaten in dit interview.
Wat betekende 2024 voor jullie, wat voor hoogte- en dieptepunten waren er voor jullie?
2024 zijn we in Nederland écht van start gegaan met connected tv. Internationaal was ik hier al langer hiermee bezig natuurlijk maar voor Nederland is het nu echt een toevoeging aan ons huidige aanbod. We hebben afgelopen jaar vooral een hele belangrijke switch gemaakt door CTV Video beschikbaar te maken in onze eigen DSP (Demand Side Platform), Teads Ad Manager.
Hierdoor krijgen onze connected tv partners directe budgetten van adverteerders, die zelf aan de knoppen zitten. Net zoals op het web zijn we dus met al onze partners direct geïntegreerd wat de kwaliteit en data waarborgt.Daarnaast zijn we gestart met CTV Homescreen advertenties. Wat weer een volledig nieuw medium is, en vooral partnerships met tv merken en tv operating systems zijn.
Jullie zetten in op connected tv homescreen advertising. Hoe werkt dat?
CTV Homescreen Advertising is een groot onderwerp bij ons. Het afgelopen jaar zijn er -veelal exclusieve- partnerships gesloten met verschillende tv en tv operating system partners. We hebben in Nederland nu een aanbod van de tv’s van Hisense (Vidaa), Phillips, LG, en zelfs via tv apps van Rakuten. En we zijn in gesprek met een aantal tv apps om die ook te integreren de komende maanden.
Het voegt uniek bereik toe met een uniek medium waarbij zowel display als video creaties mogelijk zijn. Het mooie ervan is dus, dat ook deze homescreen posities geïntegreerd worden in onze eigen DSP. Dus met enkele weken kunnen onze klanten al CTV Homescreen advertenties inkopen als onderdeel van hun huidige Outstream of CTV Video campagne.
Jullie hebben overeenkomsten met VIDAA dat bij Loewe, Toshiba en Hisense te vinden is. Hoe groot is het bereik en hoe trachten jullie dat bereik uit te breiden (Samsung, Philips, Sony)?
Ons volledige bereik gaat over al onze Homescreen partners en komt op bijna 90 miljoen adrequests per maand. Dit gaat uitgebreid worden met vooral internationale partners, daar mag ik helaas nog niets over zeggen. In Nederland zijn we ook aan het kijken met welke partners van tv apps we gaan integreren, ik hoop je hier in de loop van het tweede kwartaal meer over te kunnen vertellen.
Wat betekent homescreen advertising voor merken?
Het meest interessante voor onze merken is dat ze hun Omnichannel strategie (web/mobile en connected tv) via Teads kunnen inkopen. CTV Homescreen werkt heel goed voor branding KPI’s. Daarnaast is tijd gespendeerd op homescreen wereldwijd op gemiddeld 11.38 minuten waardoor de Attention hoog is. In combinatie met de integratie in onze eigen DSP, dus ook heel veel gemak om dit in te kunnen kopen.
Hoe kijk je aan tegen aan de ene kant digitale versnippering aan de andere kant de wereldwijde dominantie van de big tech?
Het is interessant om te zien dat er zo veel fusies zijn geweest de afgelopen jaren. Iets wat erg goed is in mijn ogen want eigenlijk moet alleen maar de dominantie van die ene 2 big tech spelers omlaag. Nu zelfs the Tradedesk de tv-wereld betreedt met hun eigen tv operating system, ben ik erg benieuwd hoe de markt hier op gaat reageren, want ook hier is bijvoorbeeld Google al erg sterk qua marktaandeel.
Hoe kijk je uit naar 2025, wat zijn je algemene verwachtingen?
Ik zie ontzettend veel potentie in de creatieve mogelijkheden van CTV Video en de CTV homescreen. Wij zijn één van de weinigen die hier wat mee doen. Wat de Nederlandse markt vaak vergeet, is dat wij een eigen Creatieve Studio hebben die als service voor onze klanten al onze creaties optimaliseert. Voor beide connected tv-producten zijn we dit vol aan het testen en de resultaten daarvan helpen zowel onze merken, bureaus als uitgevers.
Ik verwacht daarnaast dat data en (video) parameters een grote stap gaat nemen in de connected tv supply, want het landschap is soms een beetje een wirwar. Je kan bijvoorbeeld CNN inventory kopen via verschillende Bundle Ids: van de eigen CNN tv app, binnen andere tv apps en ook van FAST Channels op 10+ verschillende tv’s waardoor je tientallen bundle Id’s kan tegen komen. Dit hebben wij gelukkig goed in kaart door met onder meer Jounce Media samen te werken en zo bijvoorbeeld dubbele verkoop tegen te gaan en kwaliteit & brand safety voor onze klanten te garanderen. De industrie moet daar nog aan wennen want niet iedereen heeft door goed op orde. En vertrouwen daarin is het belangrijkste natuurlijk.
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Teads-overname door Outbrain feit
Tessa Johanneke van den Dool stapt over naar Teads
Teads publiceert trendrapport: Tech Themes 2025
Teads en VIDAA gaan samenwerken voor CTV Homescreen
Teads: Adverteren tussen kwaliteitsjournalistiek blijkt effectiever dan op andere media
Gepubliceerd door: David de Jong