NMO-Kijkonderzoek per 1 september 2023 van start

Het NMO-Kijkonderzoek zal per 1 september 2023 van start gaan. Daarbij wordt het panel van het Kijkonderzoek dat Kantar zal uitvoeren, vergroot naar circa 4000 personen in 1850 huishoudens. Op dit moment bestaat het door GFK uitgevoerde kijkonderzoek in opdracht van de Stichting Kijkonderzoek uit circa 2800 personen bij circa 1300 huishoudens. GFK blijft tot 1 september 2023 verantwoordelijk voor de dagelijkse cijfers 

Op 1 februari 2023 komt NMO met de eerste cijfers van het luisteronderzoek dat het huidige onderzoek van GFK zal vervangen. De bedoeling is dat het kijkonderzoek van NMO (Nationaal Media Onderzoek) voortaan alle devices zal meten en dat er op termijn ook censusdata wordt gebruikt van providers als KPN, VodafoneZiggo, NLZiet, T-Mobile, M7 (Canal+ Luxembourg) en Delta (Caiway en Delta). Daarbij wordt de data gebruikt om te bezien wat abonnees van deze providers daadwerkelijk kijken en gecombineerd met het panel.

Bij het aankomende kijkonderzoek zal de data verbreed worden naar alle devices opdat ook gebruik buiten tv-toestellen gemeten wordt (iPads, smartphones en dergelijke). De bedoeling is dat op deze manier beter inzichtelijker wordt hoe programma's en reclame bekeken worden.

Met de komst van NMO neemt Sjoerd Pennenkamp per 1 januari 2023 afscheid van de Stichting Kijkonderzoek die participant is in NMO. Stichting Kijkonderzoek wordt gevormd door de NPO, Screenforce, het Platform Media Adviesbureaus (PMA) en de bvA. De directie van NMO (Patricia Sonius en Ton Schoonderbeek) waar SKO participant in is, zal vooralopig de directie van SKO voeren.

www.nationaalmediaonderzoek.nl
www.kijkonderzoek.nl


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Corendon: na afscheid Cor en Don, Fitzroy creatief bureau

25-11-2025 | 20:55:24
Corendon heeft na een pitch die in september 2025 was uitgeschreven, Fitzroy als creatief bureau verkozen

Fightclub geeft ticket weg voor BAM Congress 2025

25-11-2025 | 16:35:00
Fightclub organiseert een actie waarbij deelnemers kans maken op een ticket voor het BAM Congress 2025.

Smirnoff start wereldwijde Why Change a Good Thing-campagne

25-11-2025 | 14:28:26
De campagne richt zich op de culturele positie van het merk en de nadruk op constante smaak en kwaliteit.

Dirk van den Bosch: iO is agency, tech én consultancy

25-11-2025 | 12:04:00
In een gesprek met Bas Vlugt vertelt Dirk van den Bosch hoe iO werkt op het snijvlak van technologie, creatie, marketing en consultancy

Rick Franx: Social-first en bewijslast bij Abovo Maxlead

25-11-2025 | 11:31:00
In een gesprek met Marketing Report vertelt Rick Franx hoe de verschuiving van creatie naar bewijslast het werk fundamenteel verandert
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.