CTV HomeScreen-advertenties scoren boven YouTube

Advertenties op het startscherm van smart-tv’s presteren beter dan pre-rollformats. Volgens onderzoek van Teads leveren HomeScreen-plaatsingen meer aandacht, sterkere merkherinnering en hoger engagement.

Gemiddeld zorgen deze plaatsingen voor 48 procent meer aandacht, 84 procent betere merkherinnering en 71 procent hoger engagement, waarmee het format 16 procent beter uitkomt dan YouTube-pre-roll.

Meer aandacht en merkimpact

Het onderzoek is uitgevoerd met het neurowetenschappelijke onderzoeksbureau MediaMento Institute. Consumenten blijken het startschermactiever te bekijken en boodschappen beter te onthouden. 3D-advertenties trekken 29 procent sneller de aandacht en houden die langer vast. De spontane merkherinnering kwam uit op 50 procent en 71 procent van de kijkers wil meer weten over het merk.

Caroline Hugonenc, SVP Data & Insights bij Teads: "Adverteerders hebben lang gedacht dat pre-roll het enige effectieve format was voor videoadverteren. Maar dit onderzoek bewijst het tegendeel. Het startscherm biedt een uniek moment waarop kijkers actief op zoek zijn naar content, wat zorgt voor een natuurlijke openheid voor merkboodschappen."

Nederlandse markt klaar voor verschuiving

Geert Hoogeveen, Managing Director Teads Nederland, ziet kansen: "Met een smart-tv-penetratie van 71 procent in Nederlandse huishoudens en de groeiende populariteit van streamingdiensten, wordt het HomeScreen een steeds belangrijker contactmoment."

Geert Hoogeveen: "Adverteerders die nu nog vasthouden aan traditionele pre-, mid- of post-roll missen een kans om hun doelgroep op een effectievere en minder verstorende manier te bereiken."

Methode en toepassingen

De studie combineerde gedragsdata en biometrie. Dorothée Rieu, PhD Neurowetenschappen en CEO van MediaMento Institute: "Door meer dan 15 uur aan eye-trackingdata te verzamelen bij honderd smart-tv-gebruikers, hebben we niet alleen aangetoond dat HomeScreen effectiever is, maar ook waarom. Deze inzichten vormen de basis voor voorspellende aandachtsmodellen die adverteerders helpen hun campagnes verder te optimaliseren."

Volgens Teads kunnen deze modellen worden ingezet voor planning en creatie, bijvoorbeeld voor de inzet van 3D-varianten op het startscherm.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Zandbeek en NHA inspireren met campagne Waar wacht je op?

06-01-2026 | 09:00:00
Onder het motto Waar wacht je op? moedigt de onderwijsorganisatie Nederlanders aan om niet langer te wachten op het perfecte moment om te beginnen met leren.

Radiostations wijzigen programmering

02-01-2026 | 19:24:00
Radiostations als Slam!, 100% NL en NPO Radio 1 hebben hun programmering met de start van 2026 gewijzigd. Een overzicht

[Analyse] De M van MTV is nu echt niet meer

31-12-2025 | 13:05:00
Met ingang van vandaag heeft Paramount Skydance maar liefst 18 muziekzenders buiten de Verenigde Staten geschrapt

NLZIET: NOS Journaal meest bekeken in 2025

30-12-2025 | 16:38:51
De OTT-dienst NLZIET heeft de best bekeken programma’s over de periode van 1 januari 2025 tot aan 15 december 2025 bekend gemaakt. Daaruit blijkt dat het NOS Journaal, Vandaag Inside en RTL Nieuws tot de drie best bekeken NLZIET-programma’s behoren

CvdM 2026: focus op bescherming jongeren

29-12-2025 | 15:34:00
Het Commissariaat voor de Media heeft voor 2026 zich te richten op bescherming van jongeren en pleit voor leeftijdsverificatie bij bepaalde media
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.