WPG Uitgevers gaat zich focussen op het uitgeven van boeken, luisterboeken en podcasts

WPG Uitgevers is voornemens zich verder te focussen op het uitgeven van boeken, luisterboeken en podcasts. Zij heeft in het kader hiervan bij de Centrale Ondernemingsraad (COR) het instemmingsverzoek ingediend om Uitgeverij Zwijsen te verkopen.

Wiet de Bruijn, interim algemeen directeur van WPG Uitgevers: “Om elk WPG-onderdeel de aandacht en investeringsruimte te geven die het verdient, moeten we focus aanbrengen. We hebben gekozen om ons toe te spitsen op de boekenuitgeverijen. Daardoor kunnen we nog meer aandacht geven aan onze schrijvers, lezers en luisteraars.

Verkoop Zwijsen

Inmiddels is WPG in vergaande onderhandelingen over de verkoop van Uitgeverij Zwijsen aan de Duitse uitgever de Klett Group. Klett is een familiebedrijf en wereldwijde speler op de educatieve markt. We hebben er alle vertrouwen in dat Zwijsen in deze nieuwe omgeving in grote mate haar zelfstandigheid behoudt en haar positie op de educatieve markt verder kan uitbouwen.”

Het verkoopproces van WPG Media was eind vorig jaar al gestart. Naar verwachting wordt dit komende zomer afgerond. Vrij Nederland onderzoekt op dit moment een zelfstandige toekomst buiten WPG.

Dit betekent dat bij instemming van de COR de volgende 11 uitgeverijen/imprints onderdeel van WPG Uitgevers blijven: A.W. Bruna Uitgevers, De Bezige Bij, Cargo, Condor, Leopold, Lev, Ploegsma, Signatuur, Thomas Rap, Witte Leeuw en Xander Uitgevers.

www.wpg.nl

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: Merken zetten groot in op agentic AI

13-03-2026 | 14:51:47
Social media zijn misschien wel de meest zichtbare marketingfunctie, maar de professionals erachter staan steeds meer onder druk.

Koen Denolf: North by Northwest houdt acquisities open

13-03-2026 | 13:45:00
Marketing Report is in Antwerpen en spreekt met Koen Denolf, betrokken bij North by Northwest, de contentgroep die The Fat Lady en MediaMixer samenbrengt

Bsmart ontwikkelt always-on systeem voor Kvibille

13-03-2026 | 11:58:00
Samen met merk- en bureauteam The Barn ontwikkelde Bsmart een contentmodel dat social media benadert als infrastructuur in plaats van als losse promotie.

Hans Anders vervolgt campagne met Koen Wauters

13-03-2026 | 11:28:00
Hans Anders zet de Belgische merkcampagne voort met een tweede tv-commercial, waarin Koen Wauters solo centraal staat.

Cheil Benelux haalt Hester Westland binnen als Account Director

13-03-2026 | 10:22:00
Eerder was zij werkzaam bij Monks en vervulde zij rollen bij Talpa Network en RTL Nederland.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.