Unilever: wereldwijd geen marketing en reclame meer voor kinderen

Unilever stopt wereldwijd voor het einde van 2020 met reclame en marketing voor kinderen tot 12 jaar en op sociale media tot 13 jaar. Influencers, bekendheden en sociale media zullen daartoe voor deze doelgroep in de ban worden gedaan. Ook het gebruik van stripfiguren zal worden beperkt. Alleen bij bepaalde voedselprofielen zullen bij point-of-sales nog bepaalde stripfiguren worden gebruikt, maar niet voor kinderen tot 6 jaar. Gesponsorde items op televisie worden gestopt voor kinderen tot 12 jaar evenals marketingcadeautjes bij de produkten. Ook het verzamelen van data van kinderen tot 12 jaar wordt verboden bij Unilever.

Unilever is zowel in Nederland als wereldwijd een van de grootste adverteerders, wereldwijd zou het volgens Statista gaan om 7,16 miljard euro. Unilever noemt de door de Wereldgezondheidsorganisatie WHO genoemde gezondheidsproblemen door overgewicht als reden van het nieuwe beleid. Het Nederlands/Britse bedrijf wil daarom wereldwijd ouders, verzorgers en kinderen helpen bij het maken van geïnformeerde keuzes over wat men koopt om te eten en te drinken.

In de sector ijs zal Unilever bij haar Ola-merken Swirl, Raket, Cornetto en Twister het keurmerk Responsibly, Made for Kids introduceren. Daarbij staan verantwoordelijk communiceren, verantwoordelijk verkopen en verantwoordelijk ontwikkelen voorop. Reclame zal zich richten op de ouders en niet langer op kinderen. Elk ijsje zal vanaf eind 2020 voortaan maximaal 110 calorien en maximaal 12 gram aan suiker bevatten.

www.unilever.com
www.unilever.nl

 


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bekende Nederlandse vrouwen delen ervaringen in TENA-campagne

17-10-2025 | 12:37:27
Rond Wereld Menopauze Dag lanceert TENA de campagne Het is stil voor de overgang, ontwikkeld in samenwerking met Publicis Groupe Nederland en Boomerang.

Diggy Dex en nabestaanden brengen herinneringslied uit voor Monuta

17-10-2025 | 11:30:46
Monuta lanceert dit jaar de vierde editie van de campagne November 2 Remember met een bijzonder initiatief: een nieuw lied van Diggy Dex

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Projectmanager

17-10-2025 | 09:20:00
Mediahuis is per direct op zoek naar Projectmanager - Amsterdam

Intertoys lanceert Speelboek 2025 op kinderinitiatief

16-10-2025 | 18:14:00
Het jaarlijkse Speelboek geldt al decennialang als het startsein van het speelgoedseizoen richting de feestdagen en het samenstellen van verlanglijstjes voor Sinterklaas en kerst.

Tijjani Reijnders wordt gezicht van Rexona in Nederland

16-10-2025 | 17:53:00
Rexona kondigt een samenwerking aan met profvoetballer Tijjani Reijnders, middenvelder van het Nederlands Elftal en Manchester City.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.