[SWOT24] Thijs Muller: Ik hou ervan om boven onze tools te blijven staan

In de rubriek [SWOT24] maken bepalende spelers een SWOT analyse van de mediabureauwereld. Aan het woord is Thijs Muller, CEO van Havas Media en voorzitter van PMA.

Strengths

De grote kracht in de markt is het nieuwe Nationaal Media Onderzoek (NMO). Dat hebben alle bureaus tot hun beschikking en maakt de hele nationale mediabranche sterker. Het onderscheidt ons ook van andere landen: een tool die alle kanalen de meerwaarde van media-inzet in kaart brengt. We kunnen zien hoe alles complementair is aan elkaar. En die data is voor ons allemaal beschikbaar. Dat tilt het niveau op van alle mediabureaus across the board.

Het verbetert ook de level playing field waarbinnen de bureaus met elkaar kunnen concurreren puur op talent, vermogen en kwaliteit. Iedereen in de branche vindt haar eigen oplossingen, maar we spelen wel allemaal op dezelfde verse, en zeer sterk verbeterde grasmat. De meerwaarde van Havas Media is dat wij ons Meaningful Brands methodiek ernaast leggen, om de betekenis van de media experiences te verbeteren. Voor ons is dat de gouden combi die onze added value vergroot.

Weaknesses 

De zwakte in onze markt blijft de middle-man functie. Of eigenlijk, de perceptie daarvan. Het is niet zozeer dat een goede tussenpersoon in de markt onbelangrijk is. Je bent en blijft gewoon relevant, mede omdat mediagebruik versnippert, en omdat die specialistische expertise alleen maar specialistischer wordt. Het zijn ook niet de nieuwe ontwikkelingen zoals de opkomst van tools, AI of nieuwe aangrenzende disciplines. Die lijken misschien bedreigend voor een mediabureau, maar door ze te omarmen op de juiste manier voegen ze meerwaarde toe. Mits je de juiste expertise erop loslaat.  

Kortom, onze business is relevanter dan ooit, als orchestrator binnen de disciplines en kanalen. Maar de perceptie is soms hardnekkig. De markt heeft die uitdaging getackeld door hun diensten-portfolio’s functioneel te verbeteren en extra creatieve services toe te voegen die in tandem opereren met de ingekochte ruimte op de kanalen. Wijzelf hebben het branded entertainment label Play, die prachtige crossmediale campagnes neerzet gericht op engagement. Je bestrijdt deze zwakte dus met integratie en services. Dan verandert gelukkig ook de perceptie.

Opportunities

Gewoon keihard onze mensen, ons talent! Natuurlijk ben ik het eens met mijn mede-denkers dat AI een opportunity is. Maar ik hou er zelf van om boven onze tools te blijven staan, en daar objectiever naar te blijven kijken. Zeker als nieuwe technologie nog in een hype fase zit. Ik ben ook niet verantwoordelijk voor AI. We zijn verantwoordelijk voor onze mensen en onze klanten. Wij verbinden mensen en kennis. Als AI helpt, top. Maar wel in die volgorde.

We zien dat AI bepaalde zaken versnelt en andere zaken verbetert. En ja, ook wij zitten er bovenop met onze internationale groep, maak je geen zorgen! Maar nog belangrijker is hoe wij AI hanteren. Eigenlijk zoals het altijd geweest in de geschiedenis: onze keuzes wat te doen met de tools bepalen de uitkomst. Want laten we eerlijk zijn… ik heb AI ook bij de threats gezet. Maar onze mensen? Die zijn gewoon keihard de bepalende factor voor succes.

Threats

De economie zelf is de bedreiging. Ze is extreem volatiel en dat gaat de komende jaren niet weg. Op allerlei vlakken zien we onzekerheid bij de burger en de consument. Dat gaat van AI dus, die aan de baanzekerheid knabbelt, tot data veiligheid tot extremisme, de extreem rijken, ingewikkelde wet- en regelgeving, klimaatverandering, koopkracht onder druk… de lijst is eindeloos. We staan allemaal onder ongekende druk, en de jacht op mensen die het moeten oplossen, het juist geschoolde personeel die alle veranderingen kan bijhouden en in goede banen kan leiden, is ongeëvenaard groot.

Het heeft allemaal een negatieve invloed op de groei. Wat we zien is dat groei ook een heel ander concept wordt in deze tijd. Dat we er heel anders over na moeten denken. Namelijk niet of we het kunnen afsnoepen van een ander, maar of we het samen kunnen bereiken. De oplossing is een holistische blik. That we take the good with the bad en dat we continu blijven bijleren en sturen.

Ik zeg ook niet dat we er per sé slecht voor staan in ons land. Maar wat ik wel zeg is dat we veel dieper moeten samenwerken om de uitdagingen aan te gaan. We moeten samen strijden voor de overwinning op de bedreigingen van deze tijd. En grappig genoeg zit dáár ook je groei. Hoe meer je connect in deze wereld, zeker tussen klant, merk, consument en natuurlijk bureau, hoe fijner al onze bottom-lines dat gewoon gaan vinden. Je voelt ‘m al aankomen… samenwerken is ook meaningfulness.

nl.havas.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Richard Smoorenburg: Q1 gaat lekker! Of toch niet?

04-03-2026 | 09:35:00
Q1 is als vanouds begonnen. De telefoons staan roodgloeiend, de pitch-aanvragen vliegen je om de oren en de buzz in de markt is voelbaar

Bever en Havas Lemz lanceren campagne tegen zitgedrag

16-02-2026 | 13:58:16
Havas Lemz ontwikkelt voor Bever de campagne Bever laat je niet zitten.

Havas Lemz ontwikkelt 360-campagne rond Optimel Vezels

05-02-2026 | 15:27:00
Optimel introduceert Optimel Vezels, een productlijn die consumenten helpt om makkelijker meer vezels binnen te krijgen.

DEPT-campagne Sowieso: iDEAL gaat verder als Wero

21-01-2026 | 09:43:00
Met Sowieso speelt de campagne in op vragen rond het verdwijnen van de naam iDEAL, zonder het betaalproces zelf te veranderen.

Richard Smoorenburg: Ik durf het bijna niet te vragen…

15-01-2026 | 11:23:00
De meest recente trend is dat CES een Adfest aan het worden is waarbij agencies proberen elkaar te overtreffen met agentic mediaplanners


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Aangiftecampagne roept 9,6 miljoen mensen op

06-03-2026 | 14:16:00
Belastingdienst is gestart met de publiekscampagne Aangifte inkomstenbelasting.

BZK zet stemmers op een voetstuk in verkiezingscampagne

06-03-2026 | 10:55:27
Onder de titel Elke stemmer verdient een standbeeld worden stemmers centraal gezet.

[Vacatures] AndAgency Amsterdam zoekt een Junior HR/OPS manager

06-03-2026 | 08:49:00
AndAgency Amsterdam is per direct op zoek naar Junior HR/OPS manager - Fulltime · Amsterdam

Bob Koigi: De burn-out achter de groei van social media

06-03-2026 | 08:42:10
Social media zijn misschien wel de meest zichtbare marketingfunctie, maar de professionals erachter staan steeds meer onder druk.

Aranka Staijen en Katja Bauer (3MO): Pitchcode helpt voor meer bewustzijn

05-03-2026 | 21:07:00
Marketing Report onderzoekt de pitchcultuur in Nederland in een serie interviews en fora. Vandaag aan het woord Katja Bauer en Aranka Staijen, beiden Consulting Partner bij 3MO
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Bas Vlugt

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.