[Onderzoek] Screenforce: Hoe werken videoreclamecontacten in de echte wereld?
In de afgelopen jaren heeft Screenforce Duitsland, de zusterorganisatie van Screenforce, verschillende onderzoeken laten uitvoeren. Van eye-tracking van verschillende mediakanalen, het in kaart brengen van de rol van stemming tot de relatie tussen gebruiksmoment en creatie. In hun nieuwste onderzoek duiken ze dieper in de mediabeleving van verschillende kanalen in een natuurlijke situatie. In dit artikel worden de eerste resultaten gedeeld.
In het “Into The Wild” onderzoek is gekeken naar Total Video (lineaire TV en BVOD), naar YouTube op het grote scherm & de smartphone en ook is gekeken naar de social mediakanalen Instagram en TikTok. Wat het onderzoek “Into the Wild” maakt, is dat er voor Total Video geen voor-geproduceerde TV segmenten gekozen waren, er geen vooraf geselecteerde spots waren en de respondenten konden zappen wanneer ze wilden in hun eigen en natuurlijke omgeving. Voor de social mediakanalen maakten de respondenten gebruik van hun eigen devices, kwam alle inhoud uit hun eigen, persoonlijke feeds, dus ook de reclamecontacten in de vorm van Reels, gesponsorde posts en dergelijke. De respondenten wisselden zelf tussen hun platformen en deden dat thuis of onderweg. In het onderzoek zijn 2.566 reclamecontacten onderzocht. In totaal namen 162 respondenten deel aan het onderzoek. Zij waren verdeeld in twee leeftijdsgroepen (18-39 en 40-59 jaar) en gespreid naar geslacht.
Duidelijke verschillen in gebruik
Tijdens het onderzoek is geregistreerd wat de respondenten keken. Daaruit blijkt dat interesse behoorlijk verschilt per medium, zoals in onderstaand overzicht te zien is.
Ook de manier waarop men kijkt is wezenlijk anders. TV wordt veel meer volgens een vast patroon gekeken en men heeft veel meer de bewuste keuze van het moment waarop men stopt met kijken. Bij social media wordt men meer meegezogen in de maalstroom aan content en is het moeilijk om een duidelijk en bewust eindpunt aan het kijkgedrag te bepalen. Men onthoudt amper wat men heeft gezien en dat geldt ook voor reclame, zoals verderop in dit artikel ook blijkt.
Opvallend is de grote hoeveelheid reclame die voorbij komt op social media. Daar werden gemiddeld 41 uitingen per uur geteld. Bij TV was dat gemiddeld 19 commercials per uur en bij YouTube 12 per uur.
Lees verder op de site van Screenforce
Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
[Screenforce] Waarom performance-gedreven merken vaker voor TV kiezen
Onderzoek: creativiteit belangrijker voor groei dan targeting
NMO Kijkonderzoek 2025: Eurovisie Songfestival best bekeken programma
Waarom vertrouwen steeds bepalender wordt in mediakeuze
Screenforce: Twee derde van Nederlandse kijktijd gaat naar Total TV
Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
[Vacancy] Dentsu Creative Amsterdam has a position for Strategy Director
[Vacancy] Dentsu Creative Amsterdam has a position for Experience Designer (AI)
[Vacatures] CS Digital Media zoekt een Accountmanager Direct
[Vacancy] Dentsu Creative Amsterdam has a position for New Business Director
Boardtrust kiest voor gelaagde See, Think, Do-aanpak
Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers