Franc Weerwind: verbod op ongerichte reclame voor online gokken uiterlijk per 1 juli 2023

Het verbod op ongerichte reclame voor online gokken zal uiterlijk per 1 juli 2023 van kracht worden. Dit schrijft D66-minister Franc Weerwind in antwoord op kamervragen.

De  kamervragen werden door Michiel van Nispen (SP), Mirjam Bikker (ChristenUnie) en Songül Mutluer (PvdA) gesteld naar aanleiding van een nieuwsbericht van de NOS waarin gesteld wordt dat in de vier maanden voor maart 2023 er juist meer geld is uitgegeven aan reclame voor online kansspelen, nu het verbod daarop in zicht is. Nielsen berichtte dat er (bruto) 15 miljoen euro extra zou zijn uitgegeven, onder meer in verband met het WK Voetbal.

Zelfregulering beperkt effect

De minister voor rechtsbescherming benadrukt dat zelfregulering van de brancheorganisaties een belangrijk maar uiteindelijk beperkt effect hebben op het beperken van reclames. Dit komt volgens de bewindspersoon doordat niet alle aanbieders gebonden zijn aan de zelfregulerende afspraken. Daarbij wijst de minister op de buitenreclames. Franc Weerwind juicht de inspanningen van de brancheorganisaties toe, maar benadrukt dat het noodzakelijk is om een verdere aanscherping te doen via een ministeriele regeling.

De kamerleden vroegen in hun vragen waarom het ondanks eerdere beloftes een verbod op ongerichte reclame-uitingen voor online gokreclames nog niet van kracht is. Volgens de minister komt dit omdat een aantal punten naar aanleiding van opmerkingen van de Raad van State nog moetesten worden uitgewerkt op het punt van effectiviteit en handhaafbaarheid.

Zo zal met  name bij reclame op internet verduidelijkt worden hoe het onderscheid tussen gerichte reclame en ongerichte reclame gemaakt kan worden en hoe het verbod zal worden gehandhaafd.

Staatsdeelnemingen

Marnix van Rij (CDA) heeft als staatssecretaris van Financiën in zijn rol als aandeelhouder van de staatsdeelnemingen Nederlandse Loterij (Toto) en Holland Casino verschillende keren zijn zorgen geuit over de hoeveelheid reclame en opgeroepen tot matiging, ook rondom het WK Voetbal.

Of dat effect had, is onduidelijk. De minister wijst er op dat het wettelijk thans wel is toegestaan en dat personen die willen deelnemen aan kansspelen kennis kunnen nemen van het legale aanbod en dat dat daarmee bijdraagt aan kanalisatie.

www.rijksoverheid.nl


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Joe Public ontwikkelt kerstcommercial ALDI met Andy van der Meijde

06-12-2025 | 20:00:00
De door Joe Public ontwikkelde kerstcommercial van ALDI brengt met Andy van der Meijde brengt dit jaar de boodschap Bij ALDI kan je meer kerst vieren.

Hotel L’Amour ontwikelt Jumbo-kerstcommercial a la Dickens

06-12-2025 | 07:45:00
Hotel L’Amour heeft de Jumbo-kerstcommercial ontwikkeld onder de noemer a la Dickens. De boodschap is dat de mooiste kerst die je kunt wensen, met elkaar is en dat kerst niet helemaal perfect hoeft te zijn

TBWA\NEBOKO ontwikkelt kerstwereld-campagne Albert Heijn

06-12-2025 | 05:45:00
TBWA\NEBOKO heeft de kerstcampagne van Albert Heijn ontwikkeld waarin emotie, inspiratie, productaanbod, winkelcommunicatie en digital samenkomen in één herkenbare wereld

Natwerk ontwikkelt campagne ‘t Feest begint bij Gall & Gall

06-12-2025 | 02:08:00
Natwerk heeft de feestdagencampagne van Gall & Gall ontwikkeld onder de noemer ’t Feest begint bij Gall & Gall

TBWA\NEBOKO ontwikkelt Staatsloterij-kerstcommercial: Geef elkaar een beetje geluk

06-12-2025 | 01:52:21
TBWA\NEBOKO heeft de kerstcommercial Geef elkaar een beetje geluk voor de Staatsloterij ontwikkelt. Daarmee wil de Staatsloterij uitstralen dat echt geluk niet in het winnen van grote prijzen zit, maar in de warmte en aandacht die we elkaar geven
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.