
Dawn ontwikkelt merkcampagne Van Lanschot Kempen
Creatief en strategisch bureau Dawn heeft een merkcampagne ontwikkeld voor Van Lanschot Kempen. Van Lanschot Kempen is bekend van private banking. Het centrale thema van de campagne is het meest waardevolle bezit voor klanten: tijd.
Volgens Van Lanschot Kempen blijkt uit navraag bij klanten dat zij niet per se gelukkiger worden van alleen een stijging van hun vermogen, maar juist wanneer ze dat vermogen kunnen gebruiken om ruimte te creëren voor iets veel waardevollers: tijd. Deze bank stelt dat voor oelgroep vermogen geen doel op zich is, maar dat het verlangen ligt in de wereld van mogelijkheden die het brengt.
De bank die niet over geld praat
Van Lanschot Kempen geeft in de campagne aan tijd te geven aan het vermogen van haar klanten, zodat zij zich kunnen richten op wat voor hen werkelijk van belang is. Met de merkstrategie praat de oudste onafhankelijke bank van Nederland niet langer over geld, maar over tijd. Tijd die klanten winnen omdat zij dan niet met hun vermogen bezig hoeft te zijn. Van Lanschot Kempen is daarbij in feite de beheerder van het vermogen waarbij de bank aangeeft daar tijd voor te maken. Tijd die de klant kan besteden aan wat deze belangrijk vindt. Oftewel: jouw tijd.
Quiet Luxury
Het gevoel van quiet luxury sijpelt door in het hele merk. Van de campagne tot de hernieuwde visuele identiteit. In de campagnefilms, geregisseerd door Caroline Koning (Artillerie), zijn mensen te zien die tijd besteden aan wat zij het liefste doen. Of dat nu tijd voor elkaar is of tijd voor de volgende stap in hun carrière. De films openen een visuele wereld vol verfijning en vertraging.
De beeldtaal heeft een warme, weloverwogen stijl met fotografie van Franz Grünewald (Monocle en Zeit Magazin).
Wendy Winkelhuijzen, lid Raad van Bestuur van Van Lanschot Kempen, verantwoordelijk voor Private Banking Nederland: “Met deze merkcampagne vertellen we ons unieke verhaal. Wat er in het leven ook speelt, tijd is het meest waardevolle dat er is. Wij bieden onze klanten extra tijd, omdat onze betrokken specialisten aandacht geven aan hun vermogen. Van de persoonlijke service van je eigen private banker tot extra aandacht voor de vermogensoverdracht naar de volgende generatie. De waarde van tijd begrijpen wij met bijna drie eeuwen ervaring als geen ander.”
Brenda Waegemaekers, Creative Director bij Dawn: “In een wereld waarin alles te koop is, schuilt echte luxe in comfort, aandacht en kwaliteit. Daarom praten we niet over geld, maar over tijd. Zo wordt van Lanschot Kempen een merk dat niet de drempel verlaagt, maar het verlangen verhoogt.”
Jurian van der Hoeven, Managing Partner bij Dawn: “Werken voor Van Lanschot Kempen betekent werken voor een instituut met een grote historie. Dan torn je niet aan dat sterke DNA, maar is het de uitdaging juist die kwaliteiten opnieuw zichtbaar te maken. Voor meer mensen, voor nieuwe doelgroepen en voor de toekomst. Want van een private bank verwachten klanten meer dan ooit tevoren. Persoonlijke service in de eerste plaats, maar bijvoorbeeld ook kennis van zaken en bovenal het vertrouwen dat het goed zit met hun vermogen.”
Credits
Bureau: Dawn | Regisseur: Caroline Koning | D.O.P.: Douwe Hennink | Productiemaatschappij: Artillerie | Fotograaf: Franz Grünewald | Muziek: Gustav Karlström | Postproductie: The Compound | Grading: De Grot
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Dawn en de Baak lanceren derde seizoen leiderschapspodcast
Dawn ontwikkelt merkcampagne en rebranding voor vredesorganisatie PAX
Dawn lanceert campagne: Kap Het Bostheater Niet
[Interview] Justine Passera (De Baak): Nadenken alleen is niet genoeg
Ik ervaar crisis-actie van Dawn richt zich op onderbelichte maatschappelijke problemen
Gepubliceerd door: David de Jong