Dawn aan de slag voor Natwerk

Creatief bureau Natwerk heeft Dawn geselecteerd als extern reclamebureau. De keuze volgt op een oriëntatietraject onder begeleiding van pitchconsultant Peter van Leeuwen van Leone BV. Volgens Natwerk is het moment rijp voor een frisse blik van buitenaf.

Focus op merkbouw op de lange termijn

Het bureau, dat bekendstaat om eigen campagnes en promotieacties, wil met de samenwerking een volgende stap zetten in merkontwikkeling. Reinier Steures, partner bij Natwerk: "We hebben veel zelf gedaan de afgelopen tijd: advertenties in het FD, radiospots op BNR, Bonne Suits-pakken voor onze klanten en leads, productontwikkeling – noem het maar op. En dat werkte. We groeien. We krijgen op korte termijn veel aanvragen en nieuwe klanten door onze campagnes, maar we weten ook, net als de mensen van Dawn, dat effectieve merkbouw vraagt om lange termijn visie."

Chemistry meeting als selectie-instrument

De selectie van Dawn kwam tot stand via een zogeheten chemistry meeting in plaats van een klassieke pitch. Reinier Steures: "Zo’n gesprek geeft je inzicht in elkaars manier van denken en samenwerken. Geen presentatie, maar echte interactie."

Volgens hem levert de samenwerking met een extern bureau direct meerwaarde op. "Juist die scherpte van buitenaf heeft ons weer op een andere manier naar onszelf laten kijken – en daarmee naar ons merk, onze campagnes en proposities. Een frisse blik van een reclamebureau kan echt het verschil maken. Ik kan het elk merk aanraden om met een bureau samen te werken."

Campagne voor een campagnebureau

De eerste uiting van de samenwerking was een printadvertentie die 13 juni verscheen in het FD. Jurian van der Hoeven, Managing Partner van Dawn: "Reclame voor een reclamebureau maken is een beetje als ijs verkopen aan een ijscoman. Maar als het dan werkt, weet je zeker dat je iets goeds te pakken hebt."

Jurian van der Hoeven: "Waar Natwerk in uitblinkt is het winnen van je aandacht. Dat vanuit onze strategische rigour en liefde voor taal uitvergroten was bijzonder leuk. Want als je in deze tijd mensen aan het lezen krijgt, heb je eigenlijk al gewonnen."

De samenwerking heeft als doel om te laten zien dat aandacht werkt – ook als het gaat om een bureau dat al veel eigen campagnes ontwikkelt. Dawn bereidt zich naar aanleiding van de samenwerking voor op een marktconsultatie.

www.natwerk.nl

www.dawn.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Reinier Steures: Bies Vermeulen was een geweldig creatief en een prachtig mens

24-06-2026 | 10:59:00
Het gesprek draait om het overlijden van Bies, de betekenis van werk en de manier waarop de reclame-industrie haar eigen verhaal vertelt.

ARTIS lanceert campagne rond heropening Aquarium

18-06-2026 | 15:23:34
De campagne is volgens ARTIS een van de grootste marketingcampagnes in de geschiedenis van de organisatie en brengt de onderwaterwereld van het Aquarium naar de stad

Natwerk en blowUP winnen award voor video mapping-campagne

08-06-2026 | 12:17:00
Gedurende drie opeenvolgende avonden werden markante binnenstedelijke muren ingezet als projectievlak voor de campagne.

[Forum] Wat betekent het faillissement van KesselsKramer?

03-06-2026 | 10:49:00
Met enige regelmaat vragen we bepalende spelers in onze industrie naar hun mening naar aanleiding van een actuele vraag voor de rubriek Forum

Natwerk ontwikkelt Nederlandse campagne voor itsme

01-06-2026 | 16:42:39
Met de campagne Own je ID met itsme wil het bureau laten zien hoe consumenten zich online kunnen identificeren zonder veel persoonsgegevens te delen.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Dawn haalt VluchtelingenWerk, ADCN, De Balie en Be Orange Real Estate binnen

09-07-2026 | 17:15:00
Dawn heeft VluchtelingenWerk Nederland, ADCN, De Balie en Be Orange Real Estate binnengehaald als merken waar het meerjarig voor aan de slag gaat

REVITALIZE vernieuwt het NVM-merk Brainbay

09-07-2026 | 16:36:24
Rebrandingbureau Revitalize heeft de visuele rebranding en strategische herpositionering van Brainbay afgerond. Het is het derde merk van NVM (Nederlandse Vereniging van Makelaars) die Revitalize onder handen heeft genomen

Dentsu Creative ontwikkelt Pride-campagne van KPN

09-07-2026 | 11:24:33
KPN vraagt tijdens World Pride aandacht voor het belang van een veilige online omgeving voor LHBTQIA+ jongeren.

Marco van Lisdonk: Brand safety beschermt, brand suitability beslist

09-07-2026 | 11:00:00
Blocklists, keyword exclusions en handmatige controles waren ooit genoeg om een merk te beschermen.

ASN Bank gaat door met eigen team in plaats van een creatief bureau

08-07-2026 | 22:53:18
ASN Bank gaat door met een eigen creatief kernteam in plaats van een (extern) creatief bureau. Een eerste campagne is daarmee gelanceerd
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.