Yannick Colastica: Floryn is bondgenoot van de ondernemer
[Marketing Report TV] Director of Marketing van Floryn over technologie, groei en positionering
Yannick Colastica, Director of Marketing bij Floryn, vertelt in gesprek met Bas Vlugt over de snelle en technologisch gedreven aanpak van de mkb-financier. Floryn, gevestigd in Den Bosch en dit jaar tien jaar actief, richt zich op kleine en middelgrote ondernemingen die snel behoefte hebben aan financiering.
Yannick Colastica: “Floryn is een zakelijke kredietverstrekker. We bedienen het mkb dat op zoek is naar financiering, en dat doen we snel: binnen 24 uur.” Volgens hem vormt technologie de kern van de dienstverlening. Yannick Colastica: “Onze technologie is onze grootste drijver en unique selling point als organisatie.”
AI en risicomodellen als kern van de dienstverlening
Floryn maakt gebruik van AI in haar risicobeoordelingsprocessen: “We hebben een risicomodel gebouwd waarin AI een rol speelt. Daarmee kunnen we snel en nauwkeurig inschatten hoe het gaat met de bedrijfsvoering van klanten.” Die analyse gaat ver: “Soms zien wij zelfs eerder dan de klant zelf dat het mogelijk de verkeerde kant op gaat. En daar kunnen we dan snel op inspelen.”
Deze signalering leidt soms tot direct contact met klanten. Yannick Colastica: “We positioneren ons als bondgenoot van de ondernemer.”
Volledige transparantie door PSD2-koppeling
Op vragen over privacy reageert hij helder. Yannick Colastica: “We hebben een vergunning van De Nederlandsche Bank. De klant geeft expliciet toestemming, elke paar weken opnieuw, zodat wij banktransacties automatisch kunnen inladen en meekijken.”
Groeiambities in Nederland en daarbuiten
Floryn groeit uit het huidige pand in Den Bosch en verhuist binnenkort naar een nieuwe locatie. Tegelijkertijd kijkt het bedrijf ook over de grens. Yannick Colastica: “We kijken naar landen als België, Duitsland, Engeland en Frankrijk. Maar Nederland is nog lang niet uitgespeeld.”
Binnen Nederland richt Floryn zich op bedrijven met een jaaromzet tussen de 100.000 euro en 25 miljoen euro. Yannick Colastica: “We kijken of een bedrijf levensvatbaar is. Onze technologie leest bankgegevens uit en beoordeelt of een klant betrouwbaar is.”
Marketingstrategie: van positionering tot merkcampagne
Als Director of Marketing richt Yannick Colastica zich op het bouwen van vertrouwen in een markt waar banken het vertrouwen al decennia genieten: “Het is een lastige markt om voet aan de grond te krijgen bij klanten die ons nog niet kennen.”
Daarom werkt Floryn aan een sterke merkpositionering. Yannick Colastica: “Een echte banger, gedurfd en gewaagd.” De nieuwe merkcampagne wordt breed uitgerold via out-of-home, sociale media, videoplatformen, print en magazines. De productie wordt in-house begeleid door een fractional creative director. Yannick Colastica: “Die leert het merk van binnenuit kennen en ontwikkelt van daaruit concepten en content.”
Voor PR werkt Floryn samen met Ace PR. Yannick Colastica: “Ace PR helpt ons daarbij.”
Bekijk de video hier:
Marketing Report TV is powered by Bruut en Abovo Maxlead

Bruut is dé one-stop-shop voor videocontent! Van strategie tot creatie, en van productie tot distributie. Wij doen het! Hoge kwaliteit video, slim en efficient gemaakt voor ieder scherm, dat is onze kracht. Met een hecht team van enthousiaste makers hebben maken we gepassioneerd content voor iedereen.

Wij zijn Abovo Maxlead; 230 specialisten in marketing en media, gevestigd in Hoorn en Oegstgeest. We zijn het grootste onafhankelijke marketing- en mediabureau van Nederland. We zijn eigenzinnig. Eigenzinnig in marketing en media.
Van een full funnel, crossmediale marketingcampagne tot een nieuwe website, en van een verse huisstijl tot een complete omnichannel marketingstrategie; we kunnen het allemaal voor je maken. We zijn continu op zoek naar de meest effectieve marketing- en mediamix, in nauwe samenwerking met onze klanten. Omdat we alle disciplines onder één dak hebben zijn de lijnen kort en kunnen we je optimaal bedienen. We kennen elke markt als onze broekzak.
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Kelly Staa: Cosmopolitan is een merk voor en door Gen Z
Finally an Agency viert 20 jaar met SPICECREAM
Bregje van Iperen: Familie-influencers maken impact voor merken
Lisette Samplonius: Finally an Agency is spot on
Eefje Gubbens: Print is nog steeds booming bij Matter
Danny Thijssing: Buitenreclame werkt omdat je het echt beleeft
Liedewij Hentenaar: Hoe klinkt jouw merk?
Nik Sluijs: Happiness Amsterdam werkt als één Benelux-club
Sander van Gestel: Mediahuis kiest voor eigen innovatie
Dion Holla: Muziek is een strategisch wapen voor merken
Eduard van Bennekom en Lukas van de Ven: Creatieve fusie voelt als thuiskomen
Andy Mosmans: nexeye groeit in Europa met VENGEAN-power
Marco van de Lisdonk: YouTube vraagt om precisie en data
Nathalie Peters: Groei begint bij je eigen mensen
Patrick Molleman: Retail en digitaal maken Global sterker
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
EssenceMediacom en StudioM ontwikkelen Dr. Oetker-campagne Willie’s Bakfeest
DDB en Transavia lanceren platform: Niet normaal gewoon
Twenty Two ontwikkelt wervingscampagne PostNL
[Vacatures] Crocodile Agency zoekt een Sr. Content Creator
Blue Band en De Ruijter lanceren TikTok-serie
Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert