Yannick Colastica: Floryn is bondgenoot van de ondernemer

[Marketing Report TV] Director of Marketing van Floryn over technologie, groei en positionering

Yannick Colastica, Director of Marketing bij Floryn, vertelt in gesprek met Bas Vlugt over de snelle en technologisch gedreven aanpak van de mkb-financier. Floryn, gevestigd in Den Bosch en dit jaar tien jaar actief, richt zich op kleine en middelgrote ondernemingen die snel behoefte hebben aan financiering.

Yannick Colastica: “Floryn is een zakelijke kredietverstrekker. We bedienen het mkb dat op zoek is naar financiering, en dat doen we snel: binnen 24 uur.” Volgens hem vormt technologie de kern van de dienstverlening. Yannick Colastica: “Onze technologie is onze grootste drijver en unique selling point als organisatie.”

AI en risicomodellen als kern van de dienstverlening

Floryn maakt gebruik van AI in haar risicobeoordelingsprocessen: “We hebben een risicomodel gebouwd waarin AI een rol speelt. Daarmee kunnen we snel en nauwkeurig inschatten hoe het gaat met de bedrijfsvoering van klanten.” Die analyse gaat ver: “Soms zien wij zelfs eerder dan de klant zelf dat het mogelijk de verkeerde kant op gaat. En daar kunnen we dan snel op inspelen.”

Deze signalering leidt soms tot direct contact met klanten. Yannick Colastica: “We positioneren ons als bondgenoot van de ondernemer.”

Volledige transparantie door PSD2-koppeling

Op vragen over privacy reageert hij helder. Yannick Colastica: “We hebben een vergunning van De Nederlandsche Bank. De klant geeft expliciet toestemming, elke paar weken opnieuw, zodat wij banktransacties automatisch kunnen inladen en meekijken.”

Groeiambities in Nederland en daarbuiten

Floryn groeit uit het huidige pand in Den Bosch en verhuist binnenkort naar een nieuwe locatie. Tegelijkertijd kijkt het bedrijf ook over de grens. Yannick Colastica: “We kijken naar landen als België, Duitsland, Engeland en Frankrijk. Maar Nederland is nog lang niet uitgespeeld.”

Binnen Nederland richt Floryn zich op bedrijven met een jaaromzet tussen de 100.000 euro en 25 miljoen euro. Yannick Colastica: “We kijken of een bedrijf levensvatbaar is. Onze technologie leest bankgegevens uit en beoordeelt of een klant betrouwbaar is.”

Marketingstrategie: van positionering tot merkcampagne

Als Director of Marketing richt Yannick Colastica zich op het bouwen van vertrouwen in een markt waar banken het vertrouwen al decennia genieten: “Het is een lastige markt om voet aan de grond te krijgen bij klanten die ons nog niet kennen.”

Daarom werkt Floryn aan een sterke merkpositionering. Yannick Colastica: “Een echte banger, gedurfd en gewaagd.” De nieuwe merkcampagne wordt breed uitgerold via out-of-home, sociale media, videoplatformen, print en magazines. De productie wordt in-house begeleid door een fractional creative director. Yannick Colastica: “Die leert het merk van binnenuit kennen en ontwikkelt van daaruit concepten en content.”

Voor PR werkt Floryn samen met Ace PR. Yannick Colastica: “Ace PR helpt ons daarbij.”

Bekijk de video hier:

Marketing Report TV is powered by Bruut en Abovo Maxlead

Bruut is dé one-stop-shop voor videocontent! Van strategie tot creatie, en van productie tot distributie. Wij doen het! Hoge kwaliteit video, slim en efficient gemaakt voor ieder scherm, dat is onze kracht. Met een hecht team van enthousiaste makers hebben maken we gepassioneerd content voor iedereen.

www.bruut.media

Wij zijn Abovo Maxlead; 230 specialisten in marketing en media, gevestigd in Hoorn en Oegstgeest. We zijn het grootste onafhankelijke marketing- en mediabureau van Nederland. We zijn eigenzinnig. Eigenzinnig in marketing en media.

Van een full funnel, crossmediale marketingcampagne tot een nieuwe website, en van een verse huisstijl tot een complete omnichannel marketingstrategie; we kunnen het allemaal voor je maken. We zijn continu op zoek naar de meest effectieve marketing- en mediamix, in nauwe samenwerking met onze klanten. Omdat we alle disciplines onder één dak hebben zijn de lijnen kort en kunnen we je optimaal bedienen. We kennen elke markt als onze broekzak.

www.abovomaxlead.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

 

Lees ook:

Floris van de Weg: Amsterdam groeiend creatief VML-knooppunt

25-06-2025 | 11:10:00
In gesprek met Peter Wybenga in de bioscoop van Bruut vertelt hij over de positionering van VML, de internationale schaal van het bureau

Bart de Vries: Wij staan de hele dag op de zeepkist met HYPR

25-06-2025 | 09:06:00
Volgens Bart de Vries, directeur van HYPR, speelt sfeer een grote rol in het succes van een organisatie, vertelt hij op Marketing Report TV

Reinier Steures: Creativiteit vraagt om structuur

25-06-2025 | 08:30:00
Reinier Steures zit ontspannen in de bioscoop van Bruut wanneer hij met Peter Wybenga in gesprek gaat over recente ontwikkelingen bij het bureau.

Pim de Bilde: Virtual production voorkomt verrassingen

24-06-2025 | 11:19:00
Pim de Bilde, Creative Producer, legt aan Peter Wybenga uit hoe zijn team met geavanceerde technieken risico’s tijdens opnames voorkomt

Paul Boots: Spelen is creëren bij IRON Films

24-06-2025 | 11:05:00
Hij vertelt aan Peter Wybenga hoe de filmwereld dankzij technologische ontwikkelingen sneller en creatiever is geworden

Gookie Sassen: Minder voorspelbaar, meer impact

24-06-2025 | 10:30:20
Commerciële klanten komen van dinsdag tot en met vrijdag aan bod, mits hun merk of project bijdraagt aan positieve vooruitgang.

Yolanda van Die: Zonder vertrouwen werkt AI niet

23-06-2025 | 08:44:44
Tijdens de WhitePaper Sessions op Cannes Lions 2025 delen topmarketeers hun inzichten over actuele marketingthema’s.

Patritia Pahladsingh over de kracht van brand behavior

20-06-2025 | 11:46:00
Op dag 3 van het Cannes Lions Festival sprak Bas Vlugt met Patritia Pahladsingh, CEO van Accenture Song Nederland.

Liselotte Vink: The Family groeit in kracht en diversiteit

20-06-2025 | 10:11:00
Hij vertelt over het succes van TBWA\NEBOKO, de betekenis van prijzen in Cannes en de impact van AI

Rik Ledder: Prijzen versterken talent bij TBWA\NEBOKO

20-06-2025 | 09:50:00
Hij vertelt over het succes van TBWA\NEBOKO, de betekenis van prijzen in Cannes en de impact van AI

Quinten van Hoogdalem: Summer Course vol nieuwe inzichten

19-06-2025 | 15:00:00
Tijdens het Cannes Lions Festival sprak Daan Dekkers met RA*W-bestuurslid Quinten van Hoogdalem over zijn ervaringen tijdens het festival

Neslihan Akkurt over RA*W en talentontwikkeling

19-06-2025 | 14:49:05
Tijdens het Cannes Lions Festival sprak Daan Dekkers met RA*W-bestuurslid Neslihan Akkurt

Hassan Khan: Cannes is een database vol inspiratie

19-06-2025 | 13:48:00
Tijdens het Cannes Lions Festival sprak Daan Dekkers met Hassan Khan, mediaspecialist bij Omnicom Media Group

Sven Vening: Creativiteit maakt verschil bij Dentsu Creative

19-06-2025 | 10:02:00
Tijdens het Cannes Lions Festival sprak Bas Vlugt met Sven Vening, CEO van Dentsu Creative Amsterdam.

Marjan Straathof: AI ontwikkelt sneller dan je denkt

17-06-2025 | 16:21:00
Tijdens de WhitePaper Sessions op Cannes Lions 2025 delen topmarketeers hun inzichten over actuele marketingthema’s.

Gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.