WFA: Media-inflatie blijft stabiel ondanks onzekerheid

De mediaprijzen zullen wereldwijd naar verwachting met 4,1 procent stijgen in 2025, blijkt uit de nieuwste Outlook-rapportage van de World Federation of Advertisers (WFA). Dat volgt op een stijging van 4,0 procent in 2024.

De bevindingen zijn gebaseerd op een wereldwijde enquête onder mediaprijsvoorspellingen. De inflatie blijft volgens het rapport binnen de historische gemiddelden, maar zal desondanks invloed blijven uitoefenen op de mediaplanning van merken in het komende jaar.

Wereldwijde onzekerheid beïnvloedt marktvooruitzichten

Hoewel de prijsstijgingen relatief gematigd zijn, wijzen experts op de toenemende volatiliteit door geopolitieke en economische onzekerheid. Recente veranderingen in het Amerikaanse economische beleid en nieuwe handelsheffingen versterken deze onrust. Sommige financiële instellingen waarschuwen voor een verhoogd risico op een wereldwijde recessie in 2025, wat de mediaprijzen juist onder druk zou kunnen zetten.

In Noord-Europa worden de hoogste mediainflaties verwacht. In Nederland (+7 procent), Duitsland (+6 procent) en Frankrijk (+5 procent) liggen de stijgingen boven het wereldwijde gemiddelde. Ook in de regio Azië-Pacific zijn duidelijke stijgingen zichtbaar, met Indonesië (+8 procent), de Filipijnen (+6 procent) en Thailand (+6 procent) als uitschieters. China blijft hierop een uitzondering met een verwachte groei van ongeveer 3 procent, mede door aanhoudende economische tegenwind.

Verschillen tussen het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten

In het Verenigd Koninkrijk blijft de mediainflatie hoger dan verwacht, vooral doordat het aantal kijkers van traditionele televisie blijft dalen. Hierdoor stijgen de kosten per kijker, ook al blijven advertentiebudgetten gelijk of dalen ze zelfs.

In de Verenigde Staten blijft de inflatie grotendeels stabiel, met uitzondering van Paid Search. Daar wordt een stijging van 6,3 procent verwacht, ruim boven het wereldwijde gemiddelde. De verschuiving naar winkelen via retailplatforms en de groeiende inzet van AI-gedreven winkelassistenten spelen hierbij een belangrijke rol.

Ook bij Connected TV zijn stijgingen zichtbaar, al liggen deze iets lager dan bij traditionele televisie. Deze ontwikkelingen komen verder aan bod in een komende WFA-webinar met Vincent Letang, EVP Global Market Intelligence bij IPG.

Tim Howett, Vice President, Omnicom Media Group: “Hoewel internationale handelsvolatiliteit invloed heeft op de markten, blijft de advertentie-uitgaven veerkrachtig. Als we met hoge inflatie te maken hebben, wordt merksterkte nog belangrijker en blijft mediainvestering essentieel om die kracht te behouden.”

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Endeavour: Linkbuilding is niet dood, maar volwassen geworden

15-06-2026 | 19:00:10
Linkbuilding is volgens Endeavour nog altijd een belangrijke factor voor online zichtbaarheid, ondanks terugkerende discussies over de afnemende waarde ervan

[Vacancy] DEPT has a position for Senior Content & Comms Strategist

15-06-2026 | 14:08:00
DEPT is directly looking for Senior Content & Comms Strategist - Amsterdam

[Vacatures] De Nieuwe Zaak (DNZ) zoekt een Web Analist

15-06-2026 | 13:28:00
De Nieuwe Zaak (DNZ) is per direct op zoek naar Web Analist - Hybride, Zwolle

Britta Goltermann: Oreo blijft relevant door innovatie

15-06-2026 | 00:00:00
We gaan met haar in gesprek over de positionering van Oreo in Nederland en hoe het merk zijn relevantie wil behouden.

[Vacatures] Channel Factory zoekt een Sales Manager

12-06-2026 | 15:16:00
Channel Factory is per direct op zoek naar Sales Manager - Amsterdam Full time

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Lisa Vande Weghe (Springbok Agency): TikTok Shop in België

15-06-2026 | 19:34:00
België is altijd een trage volger geweest op het gebied van social commerce, maar dat maakt dit moment juist zo uniek

Endeavour: Linkbuilding is niet dood, maar volwassen geworden

15-06-2026 | 19:00:10
Linkbuilding is volgens Endeavour nog altijd een belangrijke factor voor online zichtbaarheid, ondanks terugkerende discussies over de afnemende waarde ervan

Buro Bagsy ontwikkelt De Fietsclub voor BikeTotaal

15-06-2026 | 13:47:04
BikeTotaal heeft de social-first contentserie De Fietsclub gelanceerd. De vierdelige mini-soap is te zien op Instagram

Havas neemt meerderheidsbelang in Archrival

15-06-2026 | 09:59:00
Archrival is gespecialiseerd in jeugdcultuur en experiential activation

Alexander Cha'ban: Save yourself, drink urine

15-06-2026 | 09:21:00
Toen ik aan het begin van mijn studies reclamevormgeving stond, kon niets mij voorbereiden op de creatieve durf en eigenzinnigheid van KesselsKramer.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.