The Family ontwikkelt donatiecampagne WOMEN Inc. tegen menstruatiearmoede

In Nederland wordt maandelijks één op de acht mensen geconfronteerd met menstruatiearmoede. Daarom start WOMEN Inc. een donatiecampagne om dit probleem aan te pakken. De campagne, ontwikkeld door The Family Amsterdam, draagt haar opbrengsten af aan het Armoedefonds en Dokters van de Wereld. Dit initiatief vormt de tweede fase van een bredere campagne gericht op het doorbreken van het taboe rondom menstruatie, met dit keer een specifieke focus op menstruatiearmoede.

Menstruatiearmoede is het beperkt toegang hebben tot de middelen om veilig en comfortabel je menstruatie door te komen. Als alternatief gebruiken mensen dan vaak wc-papier, luiers of een sok. Ondanks dat 1 op de 8 mensen er mee te maken krijgt, hoor je er weinig over. Volgens WOMEN Inc. komt dat er menstruatiearmoede een dubbel ingewikkeld probleem is, er zit een taboe op zowel menstruatie als armoede. 

Voor de campagne is de samenwerking opgezocht met The Good Roll. Via de wikkels van hun wc-rollen wordt aandacht gevraagd voor menstruatiearmoede en opgeroepen om te doneren. Onderdeel van de campagne zijn wc-rollen in de vorm van maandverband, die in verschillende openbare wc-ruimtes zijn opgehangen. Linda de Graaff, Founder The Family: "Als menstruatieproducten gewoon overal beschikbaar zijn, net als toiletpapier, zouden heel veel mensen geholpen zijn. Daarom vragen we aandacht voor dit probleem in openbare toiletten.”

Emma Lok, directeur-bestuurder WOMEN Inc.: "Om menstruatiearmoede structureel aan te pakken zou de overheid maatregelen moeten nemen om de toegang tot menstruatieproducten te verbeteren. Dat kan bijvoorbeeld door het gratis beschikbaar stellen van producten in publieke ruimtes, zoals scholen. Maar ook bij het doorbreken van het taboe rondom menstruatie en het verspreiden van kennis is voor een structurele verandering de overheid nodig. Door menstruatie beter op te nemen in de onderwijsdoelen komt er meer kennis en door nú te investeren in een Nationale Strategie Vrouwengezondheid kunnen mensen met een hormoongerelateerde aandoening beter geholpen worden."

www.thefamily.amsterdam

www.womeninc.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Starbucks Chilled Coffee lanceert EMEA-campagne

07-05-2026 | 12:19:00
De campagne werd ontwikkeld door AMV BBDO en positioneert Starbucks Chilled Coffee nadrukkelijk als onderdeel van persoonlijke interesses en zelfexpressie

Tarnoc kiest VENGEAN voor positionering consumentenmerk

07-05-2026 | 12:00:02
Met de rebranding wil de Delftse tech-startup de stap zetten van technologiebedrijf naar consumentenmerk.

[Vacatures] Giesbers zoekt een Brand Marketeer

07-05-2026 | 10:26:00
Giesbers is per direct op zoek naar Brand Marketeer - Arnhem • 32/40 uur

Dentsu ontwikkelt campagne: Tijd voor Defensie

06-05-2026 | 15:06:00
Het ministerie van Defensie lanceert een campagne gericht op jongeren binnen de bredere Tijd voor Defensie-aanpak.

iO ontwikkelt gepersonaliseerde jubileumcampagne

06-05-2026 | 14:43:00
Voor het jubileum van de Open trouwlocatie route ontwikkelde iO de campagne Herleef de Liefde
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Havas Lemz grote winnaar 60ste editie ADCN Awards

07-05-2026 | 22:01:52
Wat zo gezellig begon met een leuk diner in Brasserie George op het 60 jarig jubileum van de ADCN te vieren, eindigde in een awardsuitreiking vol twijfel

Kaliber scherpt koers aan met P4-aanpak

07-05-2026 | 17:03:00
Kaliber heeft zijn organisatie en werkwijze aangepast aan een veranderende markt.

Tarnoc kiest VENGEAN voor positionering consumentenmerk

07-05-2026 | 12:00:02
Met de rebranding wil de Delftse tech-startup de stap zetten van technologiebedrijf naar consumentenmerk.

Dentsu ontwikkelt campagne: Tijd voor Defensie

06-05-2026 | 15:06:00
Het ministerie van Defensie lanceert een campagne gericht op jongeren binnen de bredere Tijd voor Defensie-aanpak.

Closed on Monday en De Ronners aan slag voor Ahrend & Gispen

06-05-2026 | 12:39:00
Ahrend & Gispen hebben na een pitchtraject gekozen voor een samenwerking met zowel De Ronners als Closed on Monday.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.