Ster Gouden Loeki 2022: finalisten zijn bekend

De strijd om de Ster Gouden Loeki, de jaarlijkse publieksprijs voor tv-commercials is begonnen. Er doen in de finale 2022 nog 10 reclames mee:

- Centraal Beheer Achmea: Container (DDB Unlimited)
- CliniClowns: De lach die doet leven (Sander van de Vlasakker & LegHetVast)
- KPN: Blijf gaan met KPN Unlimited (Dentsu Creative)
- KPN: Glasvezel (Dentsu Creative)
- Kruidvat: Iedereen verdient een mooie Kerst (DDB Unlimited & Eigen Fabricaat)
- KWF: Voor het leven (Boris Creative)
- McDonald's: Vakantieliefde (TBWA\Neboko)
- PLUS Supermarkt: Goed eten is een keuze (Wunderman Thompson)
- PLUS Supermarkt: Goed eten is samen eten (Energize)
- Staatsloterij: Wacht niet tot geluk je overkomt (TBWA\Neboko).

Het bekendmaken van de finalisten betekent ook de start van de stemperiode. Tot en met 5 maart 2023 kan het publiek stemmen.

De winnaar van de Ster Gouden Loeki wordt op 9 maart 2023 onthuld tijdens een feestelijk evenement in Amsterdam, waarbij er een Gouden, Zilveren en Bronzen Loeki wordt uitgereikt.

De procedure voor de Ster Gouden Loeki is als volgt: elk kwartaal bepaalt een door GfK samengesteld publiekspanel welke 10 commercials kwartaalwinnaars zijn. Daar komen 40 winnaars uit, waarna het publiekspanel er 10 selecteert voor de jaarprijs. Het GfK-publiekspanel maakt daar een top 10 van, waarna deze voor 75 procent meeweegt voor de uitslag. Het algemene publiek kan dan stemmen en die uitslag telt voor 25 procent mee.

Stemmen en de filmpjes van de commercials bekijken kan hier.

www.ster.nl


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: Emotie presteert beter dan technologie in reclame

20-02-2026 | 14:18:00
Emotioneel storytelling blijkt de krachtigste drijfveer voor reclamesucces, volgens onderzoek van System1 dat campagnes van de Winterspelen 2026 en de Super Bowl analyseert

[Vacatures] Zandbeek zoekt een Consultant (medior/senior)

20-02-2026 | 08:41:00
Zandbeek is per direct op zoek naar Consultant (medior/senior) - Fulltime/Parttime

[Vacancy] VML has a position for PXM - Technology Director

20-02-2026 | 08:11:00
VML is directly looking for PXM - Technology Director - Amsterdam

Somehow en PINK lanceren campagne Humanistisch Verbond

19-02-2026 | 15:53:00
Precies 80 jaar na de oprichting lanceert het Humanistisch Verbond een landelijke merkcampagne, ontwikkeld door Somehow en PINK.

Modern Citizens volledig geïntegreerd in Brand Potential

19-02-2026 | 15:23:00
Brand Potential stapt af van het traditionele agency-model en organiseert zich voortaan als partnerstructuur. Het digitale bureau Modern Citizens gaat volledig op in de organisatie.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.