Springbok lanceert AI-gebaseerde Tone of Voice-assistenten

Springbok breidt het AI-aanbod uit met Tone of Voice-assistenten die bedrijven ondersteunen in hun communicatie. Deze assistants zetten merkrichtlijnen om tot heldere AI-instructies, waardoor merken altijd en overal in hun eigen stijl kunnen communiceren. Met deze tool wil Springbok merken helpen hun stem te vinden (en te behouden).

De ToV-assistent is een tool en sparringpartner die copywriters, content creators, marketeers, PR-managers en communicatiespecialisten kan ondersteunen. Eigen data, zoals communicatierichtlijnen van een merk, voorbeelden, doelgroep-persona’s, SEO-instructies, en meer worden in een eigen ontwikkelde datastructuur gegoten. Deze structuur wordt vervolgens met instructies aan de assistant meegegeven, zodat het tekstmodel alle data kan begrijpen. Hierdoor is de output consistent met de communicatierichtlijnen van een specifiek merk.

Processen stroomlijnen

Jeroen van Norren, Creatief AI-expert bij Springbok: "Veelgestelde vragen en routinewerk binnen creatieve, juridische of financiële afdelingen? Dat kan een ToV-assistant automatiseren, zodat experts zich kunnen focussen op wat écht telt. Deze tool kan ook HR-processen stroomlijnen en het onboarden van nieuw personeel aanzienlijk versnellen. Met AI verrijken we contentgeneratie voor hubs en platformen, waardoor bijvoorbeeld affiliates efficiënter en effectiever content kunnen produceren. Ook het inwerken van nieuwe copywriters en freelancers verloopt vlotter."

Erwin Hendriks, Technology Director bij Springbok: "Onze AI-gebaseerde Tone of Voice-assistenten zijn primair ontwikkeld om bedrijven te helpen consistent te communiceren over alle kanalen en business units heen. Dit maakt niet alleen efficiëntie en schaalbaarheid mogelijk, maar ook ware personalisatie per doelgroep. Zo behouden merken hun unieke identiteit, ongeacht waar of door wie de content wordt geproduceerd. De creativiteit van onze content creators wordt versterkt, niet vervangen, met AI als secundaire kracht die hen ondersteunt bij het creëren van hoogwaardige en gepersonaliseerde content."

www.springbokagency.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Dawn los van Springbok na management-buy-out

07-05-2026 | 07:39:00
Reclamebureau Dawn maakt zich los van bureaugroep Springbok en gaat opnieuw zelfstandig verder

[Vacatures] Springbok zoekt een Projectmanager Marketing Automation

30-04-2026 | 10:21:00
Springbok is per direct op zoek naar Projectmanager Marketing Automation - Den Bosch

Deze merken zijn het grootst op social media

19-04-2026 | 14:50:00
Tijdens het M100 Event lanceerde Marketing Report de Merken500. De maand gaan we een deel van de achterliggende data bekendmaken. In deze eerste deelpublicatie paid media. Datapartner is Nielsen, de meetperiode is oktober 2024 - september 2025

Nationale Loterij kiest Springbok als digitaal partner

24-03-2026 | 00:00:00
Het bureau neemt zowel de productie als de optimalisatie van digitale campagne-assets op zich en gaat ook aan de slag met digitale conceptcreatie voor de Nationale Loterij Club.

[Vacatures] Springbok zoekt een Client Lead CRM & Loyalty

12-03-2026 | 09:29:00
Springbok is per direct op zoek naar Client Lead CRM & Loyalty - Den Bosch


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

WPP bundelt branding- en designexpertise wereldwijd

08-05-2026 | 13:29:14
Onder leiding van Global CEO Jane Geraghty wil het concern de samenwerking tussen zijn branding-, design- en experiencebureaus versterken

Bob Koigi: De groeiende kloof in digitale advertenties

08-05-2026 | 12:58:44
Nu AI, automatisering en retail media de wereldwijde advertentiemarkt blijven veranderen, wordt het verschil tussen winnaars en achterblijvers groter.

Herwin van den Berg: Iedereen moet mee in AI

08-05-2026 | 10:21:00
Het gesprek gaat over de impact van AI op bureaus, de veranderende rol van creativiteit

Cees Faes: Cadbury snapt packaging beter dan marketeers

08-05-2026 | 10:01:00
Er zijn drie redenen waarom ik dit zo’n sterke campagne vind. De eerste is eigenlijk simpel: Cadbury gebruikt z’n verpakking als communicatiemiddel.

AWOL, met melk. en Uncle Bil Finalisten SAN New Kids

08-05-2026 | 08:00:00
Na presentaties van zes bureaus zijn de drie finalisten voor SAN New Kids on the Block 2025 vastgesteld
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.