[Screenforce] Zo bereik je tv-kijkers op het goede moment

Uit de onderzoeken blijkt dat als mensen in een positieve stemming zijn, de kans veel groter is dat zij reclames opmerken en leuk en geloofwaardig vinden. Waarom maken marketeers daar zo weinig gebruik van? Screenforce vat een artikel hierover van gedragswetenschapper Joanna Stanley van consultancybureau Astroten samen.

Haastige spoed is zelden goed

Wordt het gedrag van mensen bepaald door hun karakter of speelt de omgeving ook een rol? Maken mensen die gestrest zijn of haast hebben andere keuzes? Gedragswetenschappers John Darley en Daniel Batson van de Princeton Universiteit hebben dit getest in een wetenschappelijk experiment. De proefpersonen werden ingedeeld in drie condities. Een waarin ze hoorden dat er helemaal geen haast was om een opdracht af te ronden, een met normale haast en een derde met grote haast waarin de opdracht eigenlijk al lang af had moeten zijn. Op weg naar die opdracht kwamen de proefpersonen vervolgens op straat iemand tegen die hulp nodig had. Van de proefpersonen die weinig haast hadden stopte 63 procent om te helpen, met normale haast stopte 45 procent en van de proefpersonen met grote haast stopte helaas slechts 10 procent. Uit dit onderzoek blijkt dat context belangrijker is dan karakter en houding.

The fundamental attribution error

In een later onderzoek stelden ze mensen de vraag of dat de persoonlijkheid of de context een belangrijkere verklaring is om het gedrag van mensen te voorspellen. Het blijkt dat mensen consistent het effect van de persoonlijkheid overschatten. Elke marketing briefing begint altijd met wie de doelgroep is maar volgens John Darley en Daniel Batson is het net zo belangrijk om in de briefing na te denken wanneer de doelgroep de reclameboodschap ziet.

Mensen in een goede stemming merken meer reclames op

In een onderzoek door Fred Bronner van de Universiteit van Amsterdam vroeg hij respondenten om een krant te lezen en vroeg hij ze na afloop hoeveel reclames ze zich konden herinneren. De respondenten die een goede stemming hadden konden zich 52 procent van alle reclames herinneren, de respondenten in een negatieve stemming 35 procent.

Maak gebruik van het moment

Onze stemming beïnvloedt onze waarneming. Het blijkt dat als mensen in een positieve stemming zijn de kans veel groter is dat zij reclames opmerken, en leuk en geloofwaardig vinden. Tv-kijkers voelen zich positiever en hebben meer tijd in de avonden, tijdens vakanties en in het weekend.

Creëer het moment

Marketeers kunnen ook nog een stap verder gaan. In plaats van positieve momenten uitkiezen kun je ze ook zelf creëren.

Hier lees je dit volledige artikel

www.screenforce.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Onderzoek koppelt aandacht direct aan sales-effect

12-05-2026 | 15:48:00
dentsu laat met het onderzoek The Brand Reset zien dat merkbouw aantoonbaar bijdraagt aan zowel korte- als langetermijnsales.

Screenforce: Sociale media groeien als nieuwsbron

08-05-2026 | 09:49:00
Het vertrouwen in nieuwsmedia staat in Nederland onder druk, terwijl sociale media juist steeds vaker worden gebruikt als nieuwsbron.

Screenforce: Aandacht belangrijker dan bereik

30-04-2026 | 10:46:51
Nederlanders spreiden hun videoconsumptie meer over verschillende devices dan gemiddeld in Europa.

Vijf jaar Mediatrends: devices blijven dominant

15-04-2026 | 13:55:35
Het NMO heeft de vijfde editie van het Mediatrends-onderzoek gepubliceerd. Screenforce analyseert de data uit het onderzoek.

DPG Media onderzoekt eigen technologie voor Videoland

14-04-2026 | 00:00:00
DPG Media onderzoekt of het de streamingtechnologie Bedrock die Videoland sinds 2021 gebruikt kan inruilen voor eigen technologie die bij onder meer VTM wordt gebruikt. DPG Media heeft bij de overname van RTL Nederland afgesproken de diensten van Bedrock tot minstens 1 juli 2028 te zullen afnemen


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

KesselsKramer in voorlopige surseance

29-05-2026 | 14:19:00
Het Amsterdamse creatieve bureau KesselsKramer is door de rechtbank Amsterdam op 27 mei 2026 voorlopige surseance van betaling verleend. Mr. Els Doornhein van De Vos& Partners Advocaten is als bewindwoerder aangesteld

[Vacatures] CS Digital Media zoekt een Websitebeheerder / Webflow Developer

29-05-2026 | 10:56:00
CS Digital Media is per direct op zoek naar Websitebeheerder / Webflow Developer - Parttime

[Vacatures] AndAgency Amsterdam zoekt een Junior Social Media Manager

29-05-2026 | 10:01:00
AndAgency Amsterdam is per direct op zoek naar Junior Social Media Manager - Fulltime · Amsterdam

[Vacatures] ACE zoekt een Senior Social Creative

29-05-2026 | 09:18:00
ACE is per direct op zoek naar Senior Social Creative - Fulltime · Amsterdam

FCB Amsterdam ontwikkelt WK-campagne voor Kansspelautoriteit

28-05-2026 | 14:51:19
De Kansspelautoriteit lanceert richting het WK voetbal 2026 de campagne Laat je niet zoek spelen.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.