[Screenforce] Kijken in gezelschap = reclame beter onthouden

Uit onderzoek van de Engelse organisatie Thinkbox blijkt dat samen televisiekijken één van de belangrijkste factoren is die bepaalt in welke mate men zich reclame herinnert. Screenforce zet de bevindingen op een rijtje.

Belangrijkste factoren die reclameherinnering in de woonkamer beïnvloeden

Uit het onderzoek Context Effects, Map The Territory & Tapestry Research 2024 komen zes factoren naar voren die van invloed zijn op reclameherinnering binnenshuis.

  1. Apparaat: Het televisiescherm blijkt 34 procent effectiever in reclameherinnering dan de computer en 60 procent effectiever dan een tablet of smartphone. De woonkamer, waar de tv vaak centraal staat, biedt zo de beste omgeving voor reclame-impact.
  2. Content: Professioneel geproduceerde content vergroot het vertrouwen en wordt minder opdringerig ervaren, wat zorgt voor een 44 procent hogere reclameherinnering dan niet-professionele content.
  3. Stemming: Een positieve stemming versterkt de herinnering aan reclame. Reclameherinnering stijgt met 41 procent wanneer kijkers gelukkig zijn, 14 procent als ze ontspannen zijn, en 49 procent wanneer ze in gezelschap zijn.
  4. Tevredenheid: De combinatie van apparaat, content en stemming verhoogt de tevredenheid bij kijkers in de woonkamer, waardoor reclame beter blijft hangen.
  5. Samen kijken: De woonkamer fungeert vaak als gezamenlijke kijkruimte, en het samenzijn vergroot reclameherinnering met 23 procent ten opzichte van alleen kijken. Samen met kinderen kijken verhoogt zelfs de kans dat reclame herhaald wordt 3,2 keer.
  6. Kijkvorm: Bij samen kijken blijkt 68 procent van de kijktijd te bestaan uit broadcaster TV (live, uitgesteld of on-demand), waarbij live tv de grootste kijktijd in beslag neemt.

Dit is een samenvatting. Voor het volledige artikel lees je verder op de site van Screenforce

Foto: Depositphotos.com

www.screenforce.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Vijf jaar Mediatrends: devices blijven dominant

15-04-2026 | 13:55:35
Het NMO heeft de vijfde editie van het Mediatrends-onderzoek gepubliceerd. Screenforce analyseert de data uit het onderzoek.

DPG Media onderzoekt eigen technologie voor Videoland

14-04-2026 | 00:00:00
DPG Media onderzoekt of het de streamingtechnologie Bedrock die Videoland sinds 2021 gebruikt kan inruilen voor eigen technologie die bij onder meer VTM wordt gebruikt. DPG Media heeft bij de overname van RTL Nederland afgesproken de diensten van Bedrock tot minstens 1 juli 2028 te zullen afnemen

RTL Ad Alliance: Grote tv-scherm in woonkamer blijft belangrijkste plek

13-04-2026 | 15:05:00
Het grote tv-scherm in de woonkamer blijft de belangrijkste plek (83 procent) voor video-consumptie. Dit blijkt uit de 5e editie van de jaarlijkse Living Room Study van RTL Ad Alliance

Screenforce: NMO introduceert Video Totaal voor kijkcijfers

09-04-2026 | 12:08:00
De eerste voorlopige cijfers worden sinds 7 april gepubliceerd. Daarmee wordt de nieuwe manier van meten zichtbaar in de dagelijkse praktijk.

Screenforce introduceert TIP App met impressiecalculator

30-03-2026 | 13:34:00
Screenforce heeft de TIP App uitgebreid met een impressiecalculator en aanvullende functionaliteiten voor het plannen en beheren van tv-campagnes.

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

[Vacatures] Dentsu Creative Amsterdam zoekt een Junior Traffic Manager

17-04-2026 | 11:24:00
Dentsu Creative Amsterdam is per direct op zoek naar Junior Traffic Manager - Full-time · Amsterdam

[Vacatures] CS Digital Media zoekt een IT Service Medewerker

17-04-2026 | 10:25:00
CS Digital Media is per direct op zoek naar IT Service Medewerker - Fulltime

Bob Koigi: Impact is de nieuwe valuta

17-04-2026 | 10:24:47
Non-profits en merken zijn vrijwel gelijk vertegenwoordigd in de top 40.

[Vacatures] CS Digital Media zoekt een Media Operator

17-04-2026 | 10:07:00
CS Digital Media is per direct op zoek naar Media Operator - Fulltime

Fitzroy vertaalt BATU naar Add a little spark

17-04-2026 | 09:40:08
De campagne introduceert The Spark: het moment waarop iemand besluit iets anders te doen dan gepland.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.