Publicis pakt wereldwijde media van HP af bij Omnicom
Een groene week voor de bureaunetwerken, met Publicis als grootste stijger en S4 als enige daler
De bureaunetwerken laten deze week vrijwel over de hele linie groen zien. Publicis is de grootste stijger met een plus van 3,6 procent, geholpen door een opvallende accountwinst. WPP herstelt met 2,1 procent van de klap rond Coca-Cola van vorige week, en Omnicom wint 2,3 procent, ondanks het verlies van een grote klant. Dentsu en Havas blijven nagenoeg vlak. S4 Capital is de enige daler, met een min van 0,9 procent.
Het nieuws draait om de overstap van HP naar Publicis, een hogere advertentieprognose van WPP Media en reorganisaties bij Omnicom en Dentsu.
| Bedrijf | 09/06 | 16/06 | Verschil |
|---|---|---|---|
| WPP (GBP) | 276,70 | 282,60 | +2,1% |
| Publicis (EUR) | 88,90 | 92,12 | +3,6% |
| S4 Capital (GBP) | 35,10 | 34,80 | -0,9% |
| Dentsu (JPY) | 3109 | 3122 | +0,4% |
| Omnicom (USD) | 75,63 | 77,37 | +2,3% |
| Havas (EUR) | 17,20 | 17,25 | +0,3% |
WPP
WPP herstelt na de zwakke week rond Coca-Cola. WPP Media verhoogde zijn wereldwijde groeiverwachting voor 2026 met 1,8 punt naar 9,7 procent en becijfert de advertentiemarkt op ongeveer 1,3 biljoen dollar, ondanks de geopolitieke onrust. Daarnaast won WPP-bureau EssenceMediacom het media-account van Just Eat, en benoemde de groep Baiju Shah tot chief strategy officer. De koers steeg 2,1 procent.
Publicis
Publicis is de grootste stijger van de week. Het bureau won het wereldwijde media-account van HP, een opdracht die Adweek op ongeveer 250 miljoen dollar schat, en maakt daarmee een einde aan de zeventien jaar dat Omnicom dit account beheerde. HP gaf in 2023 wereldwijd 194 miljoen dollar uit aan media, waarvan 69 procent digitaal. In aanloop naar Cannes waarschuwde Publicis-topman Arthur Sadoun voor overdreven beloften rond AI in pitches. Het aandeel won 3,6 procent.
Omnicom
Omnicom verliest na zeventien jaar het wereldwijde media-account van HP aan Publicis, na een besloten pitch tussen de twee netwerken. Tegelijk vernieuwt het bedrijf zijn media-organisatie in meerdere regio's, met nieuw management in de Verenigde Staten, een nieuw operating model in het Midden-Oosten en Noord-Afrika, en een aparte client-success-discipline in Azië en de Stille Oceaan. Ondanks het accountverlies steeg de koers 2,3 procent.
S4 Capital
S4 Capital is de enige daler, met een min van 0,9 procent. In een interview met Adweek stelde oprichter Martin Sorrell dat er nauwelijks ruimte is voor overnames onder de holdings en dat S4 zich in een fase van stabilisatie bevindt. Het bedrijf leunt sterk op technologieklanten, die hun budgetten verschuiven naar eigen AI-capaciteit.
Havas
Havas nam een meerderheidsbelang in het Amerikaanse creatieve bureau Archrival. Daarnaast breidde Havas Media samen met PubMatic zijn inzet van agentic AI in Spanje uit, en rapporteerde de groep voortgang in het lopende aandeleninkoopprogramma. De koers bewoog nauwelijks, met een plus van 0,3 procent.
Dentsu
Dentsu brengt het merk 360i terug, nu als social-first team dat is ingericht op AI. Daarmee wil het bedrijf zich sterker positioneren op social en op snelle, cultureel gedreven content. De koers steeg licht, met 0,4 procent.
Marketing Report Markets is een redactionele analyse van koersontwikkelingen binnen de marcomsector en vormt geen beleggingsadvies of aanbeveling om effecten te kopen of verkopen.
Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Havas lanceert eigen platenlabel Volyum
Omnicom zet in op addressable tv
Publicis stijgt na miljardenovername LiveRamp
Dentsu stijgt, WPP krijgt tik op beurs
WPP stijgt ondanks druk; Omnicom in de plus, Havas gesteund door aandeleninkoop
Dit artikel is gepubliceerd door: Bas Vlugt