Publicis lanceert vervolgonderzoek naar LGBTQ+ in reclame

Publicis Groupe Nederland heeft de tweede editie van het landelijke onderzoek Brands, Pride & Advertising gelanceerd. Het onderzoek, uitgevoerd in samenwerking met MSi en Publicis Insights, brengt in kaart hoe LGBTQ+-representatie in reclame wordt waargenomen door zowel vakgenoten als het brede publiek. De initiatiefnemer is Pride Is Not (Just) An Ad, de interne queer belangenorganisatie van Publicis Groupe.

Met het onderzoek wil de organisatie inzicht krijgen in vragen als: wordt zichtbaarheid als oprecht ervaren of als tokenisme? En volstaat een Pride-campagne, of wordt structurele representatie buiten de Pride-maand verwacht?

Input uit de sector en samenleving

Het onderzoek nodigt creatieven, LGBTQ+-personen en consumenten uit om hun mening te delen over hoe merken omgaan met inclusieve communicatie. De uitkomsten worden op 27 juni gepresenteerd tijdens het ADsterdam Festival of Creativity. Daar worden de resultaten besproken in een panel met vertegenwoordigers uit de creatieve industrie.

Het doel is om transparantie te bevorderen en merken aan te moedigen tot blijvende betrokkenheid, ook buiten de Pride-periode.

Het invullen van de enquête duurt slechts 5 à 10 minuten.

www.publicisgroupe.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

[Vacatures] Boomerang (part of Publicis Groupe) zoekt een Campaign Manager (PMX)

29-04-2026 | 09:32:00
Boomerang (part of Publicis Groupe) is per direct op zoek naar Campaign Manager (PMX) - Amsterdam

Publicis rapporteert stabiele groei in eerste kwartaal

14-04-2026 | 16:22:52
Publicis Groupe heeft in het eerste kwartaal van 2026 een autonome nettogroei van 4,5 procent gerealiseerd, ondersteund door een omzetgroei van 6,4 procent.

Nespresso lanceert campagne met Dua Lipa

14-04-2026 | 09:17:00
Nespresso lanceert een wereldwijde campagne met Dua Lipa als Global Brand Ambassador. De campagne is ontwikkeld in samenwerking met Leo Constellation

Microsoft en Publicis breiden AI-partnerschap uit

09-04-2026 | 12:35:52
De stap richt zich op het inzetten van zogeheten AI-agents binnen marketingprocessen, waarbij systemen, data en workflows met elkaar worden verbonden.

Publicis Groupe neemt sportmarketingbureau 160over90 over

08-04-2026 | 15:57:00
Publicis Groupe heeft het sportmarketingbureau 160over90 overgenomen. 160over90 is tot nu toe onderdeel van WME Group en een wereldwijd sport- en cultuurgericht bureau


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

WPP bundelt branding- en designexpertise wereldwijd

08-05-2026 | 13:29:14
Onder leiding van Global CEO Jane Geraghty wil het concern de samenwerking tussen zijn branding-, design- en experiencebureaus versterken

Bob Koigi: De groeiende kloof in digitale advertenties

08-05-2026 | 12:58:44
Nu AI, automatisering en retail media de wereldwijde advertentiemarkt blijven veranderen, wordt het verschil tussen winnaars en achterblijvers groter.

Herwin van den Berg: Iedereen moet mee in AI

08-05-2026 | 10:21:00
Het gesprek gaat over de impact van AI op bureaus, de veranderende rol van creativiteit

Cees Faes: Cadbury snapt packaging beter dan marketeers

08-05-2026 | 10:01:00
Er zijn drie redenen waarom ik dit zo’n sterke campagne vind. De eerste is eigenlijk simpel: Cadbury gebruikt z’n verpakking als communicatiemiddel.

AWOL, met melk. en Uncle Bil Finalisten SAN New Kids

08-05-2026 | 08:00:00
Na presentaties van zes bureaus zijn de drie finalisten voor SAN New Kids on the Block 2025 vastgesteld
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.