Patrick Petersen: AI-expert want u kunt ChatGPT openen!

[AI & Marketing door Patrick Petersen]

U kunt een stuk tekst opmaken in Word? U bent Word-expert! Een formule gemaakt in Excel? U bent Excel-expert! Laten we de nieuwe realiteit even omarmen: de zelfbenoemde AI-expert is officieel gedevalueerd tot het niveau van Ik heb ooit Clippy gezien op Word 97. U hoeft tegenwoordig geen algoritmes te bouwen, neurale netwerken te trainen of überhaupt te begrijpen wat een vectorruimte is. Nee hoor, je hoeft alleen een tooltje te promoten – en BAM, u bent ineens een thought leader op gebied van kunstmatige intelligentie.

U heeft een LinkedIn-post geschreven over hoe ChatGPT je helpt e-mails te schrijven? Gefeliciteerd, u bent nu AI-strateeg. Een workshop gegeven over hoe u Midjourney gebruikt om een kat met een hoed te genereren? Stop de persen, we hebben een nieuwe AI-goeroe in ons midden! U heeft zojuist een hele creatieve afdeling vrijgespeeld.

En laten we vooral niet moeilijk doen over ethiek, bias, of maatschappelijke impact. Dat zijn zorgen voor saaie academici en suffe engineers die we in wat denigrerende dialogen op de sociale media wegspelen. U bent immers bezig met de échte magie:

Zet deze prompt in de browser en kijk wat er gebeurt!

Het mooie is: u hoeft zelf niets te begrijpen van wat er onder de motorkap gebeurt. Gewoon af en toe die AI-tool updaten.  U hoeft geen wiskunde, kennis van wetgeving, programmeertalen of zelfs gezond verstand mee te brengen. Gewoon wat enthousiasme en een paar zinnen als:

AI gaat alles veranderen!”, doe dit het liefst met een dramatisch handgebaar. Bonuspunten als u ergens disruptief en uw baan kwijt roept terwijl u een tool demonstreert die automatisch samenvat wat er in je Google Meet werd gezegd en dagen geleden door een Python-programmeur al stap-voor-stap werd gedeeld.

Ondertussen zitten de echte AI-experts, u weet wel, die mensen die modellen bouwen-trainen-controleren, data schonen en veelomvattende papers schrijven ergens in een kelder zonder daglicht, zwetend over de implicaties van backpropagation of de morele risico’s van autonome systemen. Maar ach, wie heeft er die nerds nog nodig? U hebt immers een nieuwsbrief met AI hacks voor productiviteit.

Dus hier zijn we dan. Expertise is nu iets wat u downloadt, presenteert op een slideshow, en verpakt in een online cursus van 197 euro. De democratisering van AI heeft één helder resultaat: iedereen is expert. Of op z’n minst: iedereen die weet waar de Regenerate response-knop zit.

En als u dat sarcastisch vindt klinken? Perfect. Dan werkt het.

Patrick Petersen RDM MA MSc is AI-expert gericht op businessautomatisering en ondernemer met zijn bureau AtMost(TV), auteur van meer dan twintig prijswinnende boeken over AI, marketing, online tech en maatschappelijke ontwikkelingen, zoals zijn www.handboek.ai. Bovenal is hij docent en spreker.

www.atmost.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Patrick Petersen: Uw AI-expert geeft cyberexperts werkzekerheid

26-05-2026 | 12:20:00
De AI-bubbel loopt leeg. Niet met een harde knal, maar met het zielige geluid van een defecte luchtpomp op een kinderzwembadje bij een green park.

Patrick Petersen: MenswaardigeAI haalt belofte uit ‘slop’

19-05-2026 | 15:03:01
De AI-bubbel loopt leeg. Niet met een harde knal, maar met het zielige geluid van een defecte luchtpomp op een kinderzwembadje bij een green park.

Patrick Petersen: Alleen menswaardige AI werkt

12-05-2026 | 11:29:14
Plotseling moet alles AI-first. Klantenservice, HR, strategie, koffieautomaten, waarschijnlijk krijgt binnenkort zelfs de bedrijfskantine een algoritme

Patrick Petersen: Vaatwasser of AI-botje?

04-05-2026 | 12:53:00
Noem het gerust wat het is; we laten AI vrolijk doordraaien terwijl het stroomnet al piepend en krakend vaststaat

Patrick Petersen: Claude vs ChatGPT in cyberstrijd

17-04-2026 | 08:30:00
Er was ooit een tijd dat AI-bedrijven elkaar probeerden te overtreffen met zaken als innovatie, snelheid en gebruiksgemak.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

KesselsKramer in voorlopige surseance

29-05-2026 | 14:19:00
Het Amsterdamse creatieve bureau KesselsKramer is door de rechtbank Amsterdam op 27 mei 2026 voorlopige surseance van betaling verleend. Mr. Els Doornhein van De Vos& Partners Advocaten is als bewindwoerder aangesteld

[Vacatures] CS Digital Media zoekt een Websitebeheerder / Webflow Developer

29-05-2026 | 10:56:00
CS Digital Media is per direct op zoek naar Websitebeheerder / Webflow Developer - Parttime

[Vacatures] AndAgency Amsterdam zoekt een Junior Social Media Manager

29-05-2026 | 10:01:00
AndAgency Amsterdam is per direct op zoek naar Junior Social Media Manager - Fulltime · Amsterdam

[Vacatures] ACE zoekt een Senior Social Creative

29-05-2026 | 09:18:00
ACE is per direct op zoek naar Senior Social Creative - Fulltime · Amsterdam

FCB Amsterdam ontwikkelt WK-campagne voor Kansspelautoriteit

28-05-2026 | 14:51:19
De Kansspelautoriteit lanceert richting het WK voetbal 2026 de campagne Laat je niet zoek spelen.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.