Lucas Hulsebos: Creativiteit testen maakt campagnes sterker

Tijdens Cannes Lions gaf Lucas Hulsebos  CEO van DVJ Research Group, samen met Philips een presentatie bij Inside Lighthouse, een evenement over marktonderzoek. Lucas Hulsebos: “We hebben eerst uitgelegd waarom creativiteit zo belangrijk is en daarna toegelicht hoe Philips hier heel systematisch mee omgaat om hun campagnes continu te verbeteren – van good naar great.”

DVJ Insights speelt een cruciale rol in dat proces door campagnes te testen en te optimaliseren. Lucas Hulsebos: “Philips werkt met een iteratief pretestsysteem: eerst analyseren we wat mensen aantrekkelijk vinden en wat niet, daarna toetsen we verschillende uitwerkingen. Omdat we dat al jaren doen, begrijpen ze steeds beter hoe je mensen echt kunt betrekken.”

Testen op engagement en creativiteit

DVJ Insights onderzoekt niet alleen of een idee technisch klopt, maar vooral of het de aandacht vasthoudt. Lucas Hulsebos: “Wat je vaak ziet bij onderzoek, is dat men alleen iets laat zien en er eindeloos over praat. Wij meten echt of mensen blijven kijken en waar ze afhaken. Zo kun je veel gerichter optimaliseren en tegelijkertijd meer ruimte geven aan creativiteit.”

Creativiteit voorspellen is niet mogelijk, benadrukt Hulsebos. Lucas Hulsebos: “Wij zijn zelf niet creatief, maar wij testen creativiteit. Echt goede reclame is vaak onverwacht. Dat kun je niet vooraf voorspellen, maar wel achteraf meten in de reacties van mensen. Echte creativiteit maakt het verschil, maar echt goede campagnes zijn schaars.”

Wereldwijd testen met lokale verschillen

De onderzoeken voor Philips zijn wereldwijd. Lucas Hulsebos: “In Nederland proberen veel mensen reclame standaard te vermijden. Dat vermijdingsgedrag is hier sterker dan in veel andere landen. In andere markten kijken mensen vanzelfsprekender naar reclame.”

Vertrouwen en AI: mens blijft uitgangspunt

Volgens Hulsebos is vertrouwen de basis, zeker nu AI een steeds grotere rol speelt. Lucas Hulsebos: “We hebben samen met de Universiteit van München onderzocht hoe mensen creatieve beelden beoordelen. Wanneer iets eruitziet alsof het door AI is gemaakt, herkennen mensen dat vaak en scoren zulke beelden minder goed. De kunst is om het eruit te laten zien alsof het handgemaakt is.”

De boodschap is helder: technologie moet altijd beginnen bij de mens. Lucas Hulsebos: “AI heeft geen emotie — die moet je er als mens zelf aan toevoegen. De campagne van Philips, ‘share the care’, draaide om het inzicht dat moeders gemiddeld maar één uur vrije tijd per dag hebben. Het idee was dat de zorg meer gedeeld moet worden. Het concept kwam voort uit uitgebreide gesprekken met consumenten en bleek een van de best scorende campagnes ooit.”

Kijk deze video hier

www.dvj-insights.com

www.canneslions.com

Partners Marketing Report Cannes 2025


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

RAW organiseert treinpitch naar Cannes voor KWF

28-05-2026 | 08:00:00
RAW organiseert ook dit jaar een treinpitch naar het Cannes Lions International Festival of Creativity. Tijdens de reis werken deelnemers van de RAW Cannes Summer Course 2026 aan een briefing van KWF

VIA Nederland met programma op Clipper-schip tijdens Cannes Lions

15-05-2026 | 15:42:00
VIA Nederland zal tijdens de Cannes Lions op het schip Clipper Stad Amsterdam in Cannes tijdens het Cannes Lions-festival voor de kust een programma brengen over creativiteit, branding en creatieve technologie met sprekers uit de reclame, technologie, design en media

Jerome Kuijken: LinkedIn aan de Côte d’Azur

13-05-2026 | 15:34:06
Cannes. Nog iets meer dan een maand en dan mogen we weer. En wat heb ik er weer zin in.

DEPT keert terug naar Cannes met Secret Garden

12-05-2026 | 15:27:00
DEPT keert tijdens Cannes Lions 2026 terug met de Secret Garden, een besloten ontmoetingsplek vlak naast de Croisette.

Cannes Off the Grid keert terug tijdens Cannes Lions

11-05-2026 | 15:17:00
Met Cannes Off the Grid ontstaat ruimte voor kleinschalige gesprekken, inspiratie en inhoudelijke verdieping buiten de bekende festivallocaties.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

KesselsKramer in voorlopige surseance

29-05-2026 | 14:19:00
Het Amsterdamse creatieve bureau KesselsKramer is door de rechtbank Amsterdam op 27 mei 2026 voorlopige surseance van betaling verleend. Mr. Els Doornhein van De Vos& Partners Advocaten is als bewindwoerder aangesteld

[Vacatures] CS Digital Media zoekt een Websitebeheerder / Webflow Developer

29-05-2026 | 10:56:00
CS Digital Media is per direct op zoek naar Websitebeheerder / Webflow Developer - Parttime

[Vacatures] AndAgency Amsterdam zoekt een Junior Social Media Manager

29-05-2026 | 10:01:00
AndAgency Amsterdam is per direct op zoek naar Junior Social Media Manager - Fulltime · Amsterdam

[Vacatures] ACE zoekt een Senior Social Creative

29-05-2026 | 09:18:00
ACE is per direct op zoek naar Senior Social Creative - Fulltime · Amsterdam

FCB Amsterdam ontwikkelt WK-campagne voor Kansspelautoriteit

28-05-2026 | 14:51:19
De Kansspelautoriteit lanceert richting het WK voetbal 2026 de campagne Laat je niet zoek spelen.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.