[Column] Sebastiaan Cové (Timetohire): Vier lessen voor op weg naar de top

Ik geloof sterk in het belang van hands-on leren. Voor mij draait het om experimenteren, ervaren en begeleid worden, door mensen die potentie in mij zien. Leren doe je, door dingen te doen en te ervaren. Mijn groei en succes zijn grotendeels te danken aan mijn praktijkervaring en de ondersteuning van mentoren, die mijn enthousiasme en gedrevenheid waardeerden. Het belang van voortdurend leren en groeien in het werkveld is cruciaal. Ondanks dat ik een avondstudie hbo Commercieel Management afgerond heb, op aandringen van mijn toenmalige werkgever, hecht ik niet veel waarde aan de diploma zelf. 

Leidinggeven betekent niet dat je alles moet weten of geen twijfels mag hebben. De kwetsbaarheid en het leervermogen van een leider mogen juist gewaardeerd worden. Het maken van fouten en het aanvaarden van begeleiding zijn essentieel voor professionele groei. Ik hoef geen stoere manager te zijn. Mijn twijfels mogen gedeeld worden en om hulp mag gevragen worden. Dat heeft mijn leiderschapsstijl verrijkt en me geholpen een faciliterende rol aan te nemen binnen mijn team.

Ik ben een voorstander van het zichtbaar maken van de kwaliteiten van mensen met verschillende achtergronden, inclusief diegenen met een mbo-achtergrond. Als ambassadeur van Guruz, benadruk ik het belang van diversiteit en inclusie in de bedrijfscultuur, waarin alle teamleden zich gehoord en gewaardeerd voelen, ongeacht hun achtergrond. 

Een groot deel van de 150 medewerkers van Timetohire heeft een vergelijkbare achtergrond als ik; ze hebben vaak niet de klassieke route gevolgd op de corporate ladder. We streven binnen de organisatie naar een omgeving waarin ieders stem wordt gewaardeerd en gerespecteerd, wat bijdraagt aan een creatieve en effectieve werkomgeving. Ik vind het belangrijk dat mensen zich gewaardeerd voelen om hun ideeën en inbreng, ongeacht hun achtergrond.

Misschien wel het belangrijkste opgepikte inzicht is het belang van passie, nieuwsgierigheid en voortdurende zelfontwikkeling. Deze eigenschappen worden gewaardeerd in mijn team. Ik ben altijd opzoek naar mensen die bereid zijn om te blijven leren, of het nu gaat om leren pianospelen of het verbeteren van sportvaardigheden. Het draait om de gretigheid en nieuwsgierigheid van individuen.

Als ik terugkijk op waar ik uiteindelijk ben beland, verbaas ik me over hoe snel het ging en hoe anders dan verwacht. Mijn vooroordeel over carrière maken was dat het altijd gepaard gaat met ellebogenwerk, maar ik heb dat nauwelijks ervaren. Ik ben altijd mensen tegengekomen die gepassioneerd zijn en dat heeft me enorm geholpen. Als mensen die passie vasthouden, is de kans groot dat ze groeien. Mezelf blijf ik uitdagen om beter te worden en om niet achterop te raken.

Sebastiaan Cové, Head of Marketing bij Timetohire, heeft een reis naar de top gemaakt. Als jonge ambitieuze professional had hij aanvankelijk zijn zinnen gezet op het beklimmen van de corporate ladder. Toch koos hij voor een onverwachte stap, door een mbo-opleiding aan het CIOS, een gespecialiseerd programma in sport en beweging te volgen. Echter, na het ervaren te hebben om als docent in een gymzaal te staan, besefte hij al snel dat zijn passie elders lag. Na een salesfunctie maakte Sebastiaan de overstap naar marketing, waar hij uiteindelijk opklom tot Head of Marketing bij de recruitmentorganisatie Timetohire. Tijdens zijn reis naar de top leerde hij verschillende, essentiële lessen.

www.mediatic.eu

www.timetohire.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Mediatic en YoungCapital bereiken miljoenen jongeren

16-06-2026 | 06:00:00
YoungCapital heeft met een campagne rond solliciteren via Instagram landelijke media-aandacht gegenereerd en miljoenen jongeren bereikt.

Vijf genomineerden voor PR Talent van het Jaar 2026

26-05-2026 | 13:10:00
PR Talent van het Jaar 2026: De genomineerden zijn Isa van Schaik, Steven Floris, Isha van Egmond, Doron Beuns, Rosalie Smit

YoungCapital start met solliciteren via Instagram

14-04-2026 | 09:52:00
YoungCapital introduceert solliciteren via de chatfunctie van Instagram. Met de inzet van een AI-tool kunnen jongeren direct vanuit het platform op vacatures reageren.

Helft Nederlanders open voor AI in klantcontact

20-03-2026 | 12:29:00
De acceptatie is echter afhankelijk van het vermogen om klantvragen daadwerkelijk op te lossen. Dat blijkt uit de Nationale Voice Monitor

[Vacancy] Mediatic has a position for PR Consultant

22-01-2026 | 14:46:52
Mediatic is is directly lookinf for a PR Consultant (32-40 hours)
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

TFA verzorgt audiotraject voor Douchebag-campagne

18-06-2026 | 16:08:53
De campagne is ontwikkeld door NOISE in opdracht van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en draait om een herkenbaar moment onder de douche

ARTIS lanceert campagne rond heropening Aquarium

18-06-2026 | 15:23:34
De campagne is volgens ARTIS een van de grootste marketingcampagnes in de geschiedenis van de organisatie en brengt de onderwaterwereld van het Aquarium naar de stad

VENGEAN ontwikkelt branding voor Value Creation Capital

18-06-2026 | 12:56:59
De samenwerking omvat de ontwikkeling van de merkstrategie, het merkverhaal, het merkthema, de visuele identiteit en de redesign van de website.

Creativiteit blijft knelpunt voor marketeers

18-06-2026 | 11:58:00
Dat blijkt uit het rapport Clients and Creativity 2026 van WFA en LIONS.

Antal van Pelt: Het tijdperk van de beige marketeer

18-06-2026 | 09:28:00
Merken groeien niet door netjes binnen de lijntjes te kleuren. Ze groeien door iets te kiezen. Door ergens voor te staan
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.