[Column] Paola Cassone: Inflatie voor marketeers - zo ga je ermee om

Het kan niemand ontgaan zijn dat het woord van het jaar inflatie is. Prijzen stijgen en inflatierecords worden voortdurend verbroken. De overheid wordt gedwongen om uitzonderlijke maatregelen te nemen tegen de dalende koopkracht en het IMF laat de rente voor het eerst in decennia stijgen. En voorlopig komt er nog geen eind aan deze ontwikkelingen.

Inflatie is een totaal vreemd concept voor millennials en Z’s; de generaties geboren in of na de jaren 80 van de vorige eeuw. Voor X’ers en boomers is dit eigenlijk een bekende kwaal waarmee we onze hele jeugd en een deel van ons volwassen leven hebben moeten dealen. Toen was er een heel simpel antwoord op de immer oplopende kosten: minder kopen. Minder uitgaan. Openbaar vervoer gebruiken in plaats van de auto. Lichten uit. Water uit. Verwarming op de laagste stand. Zeker geen airconditioning: gewoon ramen open wanner het te warm werd (en geloof me, in Italië was het ook toen al behoorlijk heet, zeker in de zomer). Ik kan nog wel even doorgaan maar zelfs ik realiseer me dat ik totaal vervreemd ben geraakt van deze thema’s. De automatismes van mijn generatie zijn door veertig jaar consumentisme nu ook voor mij verloren gegaan....lees verder!

---

Paola Cassone is Performance Strategy Director bij Initiative.


www.initiative.nl
@InitiativeNL



 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Dawn ontwikkelt merkidentiteit voor Wehkamp

30-09-2025 | 11:42:44
Wehkamp heeft een nieuwe merkidentiteit geïntroduceerd: Altijd Wehkamp, sinds 1952.

Heineken zet rode ster op groene daken voor verbinding

30-09-2025 | 11:27:00
Daarmee wil Heineken het spanningsveld doorbreken waarin moderne steden wel zijn gebouwd voor verbinding

[Vacatures] Follo zoekt een Digital Media Consultant

30-09-2025 | 08:54:00
Follo is per direct op zoek naar Digital Media Consultant - 32-40 uur | Hybride

Stichting Like a Buddy start campagne voor kwetsbare ouders

29-09-2025 | 15:41:00
Met de landelijke campagne Help ouders blijven staan vraagt de stichting aandacht voor deze groep, zodat er tijdig hulp geboden kan worden.

Hart Voor De Zaak organiseert Sta op voor Stamcellen Gala

29-09-2025 | 12:37:42
De opbrengst bedroeg 130 duizend euro, een verdubbeling ten opzichte van het eerste gala.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.