[Column] Mike Hendrixen: LinkedIn wordt steeds AI-socialer

LET OP: DEZE TEKST IS 100% ZONDER AI GESCHREVEN!

2024 was het grote jaar voor generative AI en hoewel Pandora’s Box pas net open is, ben ik er hier op LinkedIn al weer helemaal klaar mee.

Ik ben niet Roomser dan de paus en zelf gebruik ik ChatGPT bijna dagelijks. Vooral bij saaie en geestdodende klusjes zoals het herschrijven en aanscherpen van (Engelse) teksten en bij het analyseren van data (want ik ben nogal een geel DISC-profiel en totaal niet blauw). Zo houd ik meer tijd over voor de dingen die ik leuk vind en voor de activiteiten die AI (nog) niet kan: écht creatief zijn, contact maken & verbindingen leggen, nieuwe ideeën bedenken, de grote lijnen zien en die duiden of er acties aanknopen.



Maar ondertussen word ik zó moe van de eindeloze stroom AI-posts op LinkedIn. Een social medium dat met de dag minder sociaal wordt en steeds AI-socialer wordt. Die ontwikkeling is niet te stoppen, maar wat me vooral verbaast, is dat LinkedIn ervoor kiest om al die generieke en niet-zelfgeschreven teksten te faciliteren met een Rewrite with AI-knop. Als ik LI zou mogen adviseren dan zou ik ze aanraden het tegenovergestelde te doen: een automatische AI-check op elke post! 100 procent geschreven door AI? Jammer joh… je post wordt niet geplaatst. Of zet er net als bij sigaretten een waarschuwing boven: Deze post kostte 10 liter water en bevat misschien wel de mening, maar zeker niet de woorden van de auteur.

Mike Hendrixen is Founder and Marketing & PR Director  van Vertigo 6

www.vertigo6.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

[Forum] Wat betekent het faillissement van KesselsKramer?

03-06-2026 | 10:49:00
Met enige regelmaat vragen we bepalende spelers in onze industrie naar hun mening naar aanleiding van een actuele vraag voor de rubriek Forum

Vertigo 6 gaat aan de slag voor energiemerk Jackery

19-05-2026 | 08:43:00
Vertigo 6 gaat aan de slag voor energiemerk Jackery in Nederland en België. Het bureau won recent de pitch voor de PR- en mediastrategie van het merk.

Iconic Studios verzorgt introductie SAXX in Nederland

12-05-2026 | 14:41:53
Iconic Studios gaat aan de slag voor SAXX Underwear. Het Amsterdamse bureau, onderdeel van Happy Horizon, ondersteunt de introductie van het Canadese ondergoedmerk

Mike Hendrixen: Algoritmes sturen, creatie wint

05-05-2026 | 12:20:00
Er was een tijd dat de campagne het verschil maakte. Grote ideeën, strakke planningen, zorgvuldige inkoop en een geïntegreerde uitrol.

Tricorp lanceert AI Fitting Room TRIFIT

15-04-2026 | 13:43:00
Tricorp Workwear introduceert TRIFIT, een AI-gedreven fitting tool waarmee gebruikers werkkleding digitaal kunnen samenstellen en visualiseren.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Havas Lemz ontwikkelt merkcampagne voor GrandOptical

16-06-2026 | 00:29:00
GrandOptical heeft een door Havas Lemz ontwikkelde campagne gelanceerd onder de noemer Zie het Verschil

Lisa Vande Weghe (Springbok Agency): TikTok Shop in België

15-06-2026 | 19:34:00
België is altijd een trage volger geweest op het gebied van social commerce, maar dat maakt dit moment juist zo uniek

Endeavour: Linkbuilding is niet dood, maar volwassen geworden

15-06-2026 | 19:00:10
Linkbuilding is volgens Endeavour nog altijd een belangrijke factor voor online zichtbaarheid, ondanks terugkerende discussies over de afnemende waarde ervan

Buro Bagsy ontwikkelt De Fietsclub voor BikeTotaal

15-06-2026 | 13:47:04
BikeTotaal heeft de social-first contentserie De Fietsclub gelanceerd. De vierdelige mini-soap is te zien op Instagram

Havas neemt meerderheidsbelang in Archrival

15-06-2026 | 09:59:00
Archrival is gespecialiseerd in jeugdcultuur en experiential activation
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.