Bob Koigi: Sportfans zijn nu communities met invloed

[Marketing Week] Het laatste internationale marketingnieuws

Van miljardencontracten voor uitzendrechten tot straatvoetbal-geïnspireerde stunts: de sportwereld zit midden in een marketingrevolutie.

Merken, mediapartijen en creatieve bureaus herzien hun manier van communiceren met sportfans. Fans worden niet langer gezien als passieve toeschouwers, maar als gemeenschappen met eigen passies, rituelen en culturele identiteiten. Het resultaat? Een golf aan samenwerkingen, nieuwe proposities en campagnes die deze doelgroepen op innovatieve, meetbare en vaak meeslepende manieren willen bereiken.

Een duidelijk signaal van deze verschuiving is Paramount’s megadeal met TKO Group Holdings: een exclusief contract van zeven jaar ter waarde van $1,1 miljard per jaar, waarmee Paramount+ vanaf 2026 de enige plek in de VS wordt voor live UFC-wedstrijden. Een teken dat live sport de ruggengraat vormt van streamingstrategieën.

Waar Paramount inzet op contenteigendom, draait de strategische samenwerking tussen dentsu en MOGL om datagedreven toegang tot doelgroepen. Het AI-gestuurde platform van MOGL koppelt merken aan meer dan 30.000 Amerikaanse college-atleten die optreden als influencers. Deze Name, Image & Likeness (NIL)-sponsordeals sluiten direct aan op campagnedoelstellingen. De aantrekkingskracht voor adverteerders? Hypergerichte targeting van jonge, moeilijk te bereiken doelgroepen én realtime inzichten in engagement en bereik.

Op creatief vlak zien we een andere verschuiving in de samenwerking tussen AKQA en de Formula 1 Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix. Hier wordt het sportevenement gepositioneerd als cultureel platform. AKQA houdt zich niet alleen bezig met visuals, maar ook met contentstrategie, realtime storytelling en het vormgeven van fanbeleving over alle kanalen.

Een opvallend voorbeeld is ook UMA’s stunt “The biggest goal of all time”, ontwikkeld met DUDE London. Voor de campagne werd de Tower Bridge in Londen omgetoverd tot gigantische voetbaldoelen ter ere van de lancering van de Brilliance Ball en de samenwerking met de Premier League.

Campagnes van de week

Een geïntegreerd team van Interpublic Group (IPG) lanceerde de Effortless Rush Hour-campagne voor de Philips S1000 tot S3000-serie. Deze elektrische scheerapparaten worden gepositioneerd als essentiële tools voor jonge Thaise mannen om hun persoonlijke, professionele en sociale leven soepel te managen.

WorldPride Amsterdam 2026 trapte af met haar eerste wereldwijde campagne: The New Dutch Masters—een poëtisch en visueel krachtige viering van queer unity, ontwikkeld door het creatieve duo-bureau Geminaes, dat werkt vanuit interesse en identiteit.

Wieden+Kennedy Toronto en McDonald’s Canada werken samen met countryzangeres Shania Twain voor de campagne All Dressed Up. Twain, voormalig McDonald’s-medewerker én fan, is het gezicht van een campagne die laat zien dat je nooit té opgedoft bent om even binnen te lopen bij de fastfoodgigant.

Bureaus en accounts

AKQA is benoemd tot strategisch creatief partner van de Formula 1 Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix, in een meerjarige samenwerking met Ethara, het toonaangevende evenementenbedrijf in het Midden-Oosten.

Digital commerce agency Goodness is aangesteld als direct-to-consumer agency partner en digital creative partner van koekjesmerk Tate’s Bake Shop.

Smaakmaker in de sauzenmarkt Sauce Shop heeft na een pitch gekozen voor Fold7 als strategisch en creatief bureau.

Partnerschappen en overnames

Skydance Media en Paramount Global hebben hun fusie afgerond. De nieuwe combinatie gaat verder onder de naam Paramount, a Skydance Corporation, en wordt een toonaangevend onafhankelijk wereldwijd mediabedrijf.

The World Out of Home Organization (WOO) werkt samen met Ad Net Zero aan een aangepaste versie van het Global Media Sustainability Framework (GMSF), beter afgestemd op de unieke kenmerken van Out-of-Home (OOH)-reclame.

Interpublic is een strategisch partnerschap aangegaan met Aaru, een technologiebedrijf gespecialiseerd in voorspellende simulaties van menselijk gedrag. Dankzij dit partnerschap kunnen Interpublic-bureaus gebruikmaken van Aaru’s technologie om publieksreacties op marketingcampagnes te voorspellen.

Captains of Industry

Deze week sprak Marketing Report.One met Mathieu Plassard, President en CEO van Ogilvy Paris, over hoe het bureau creativiteit, cultuur en technologie samenbrengt om ideeën te ontwikkelen die écht impact maken.

Overig nieuws van de week

Unilever breidt zijn ondersteuning uit aan kleinschalige boeren die sleutelgrondstoffen leveren voor het bedrijf. Doel is om hun inkomens te verhogen én de lange termijn duurzaamheid van de toeleveringsketen te waarborgen.

Nielsen, wereldwijd actief in publieksmeting en data-analyse, kondigde de introductie aan van Connected TV (CTV) insights binnen zijn Nielsen Ad Intel-oplossingen.

Bob Koigi is hoofdredacteur van Marketing Report.One

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: De opmars van retail media in Europa

22-05-2026 | 11:26:48
Retail media groeit razendsnel van een niche binnen ecommerce naar een van de belangrijkste pijlers van digitale advertising.

Bob Koigi: De groeiende kloof in digitale advertenties

08-05-2026 | 12:58:44
Nu AI, automatisering en retail media de wereldwijde advertentiemarkt blijven veranderen, wordt het verschil tussen winnaars en achterblijvers groter.

Bob Koigi: Koopgedrag hertekent B2B-marketing

01-05-2026 | 12:57:18
Veranderingen in koopgedrag dwingen B2B-marketeers om hun aanpak voor groei te herzien

Bob Koigi: Digitale advertenties ontwikkelen zich verder

24-04-2026 | 14:28:11
De markt voor digitale advertenties groeit allang niet meer alleen, hij versnelt zichzelf.

Bob Koigi: Impact is de nieuwe valuta

17-04-2026 | 10:24:47
Non-profits en merken zijn vrijwel gelijk vertegenwoordigd in de top 40.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

adam&eveBerlin\TBWA ontwikkelt OOH-campagne voor fritz-kola

28-05-2026 | 14:27:00
De campagne loopt tot en met 7 juni en combineert klassieke OOH- en digital out-of-homeformaten op meer dan 250 locaties.

Serviceplan-juniors jureren bij SAN Accenten

28-05-2026 | 12:29:00
In aanloop naar de uitreiking van de SAN Accenten delen Femke Princen en Cato van Otterdijk hun visie op creativiteit, relevantie en de rol van jonge makers binnen het reclamevak.

Broadsign, Global en Draft Digital lanceren AI OOH-campagne

28-05-2026 | 12:00:00
De campagne voor Lot of Happiness werd volledig gepland, geboekt en uitgevoerd via samenwerkende AI-agents.

Erwin Wiering: Of je eenheidsworst lust

28-05-2026 | 11:21:38
Van de week realiseerde ik me dat ik inmiddels zo’n 20 jaar in de reclamewereld rondloop.

Azerion koppelt Hawk DSP aan Spotify Ad Exchange

28-05-2026 | 10:54:00
Daarmee krijgen adverteerders wereldwijd toegang tot Spotify’s audio-, video-, display- en podcastinventory via één platform.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.