AI AM en Enter Workspace bouwen grootste AI-hub in Amsterdam

AI AM, de hub voor toegepaste kunstmatige intelligentie in het voormalige INIT-gebouw in Amsterdam, gaat een samenwerking aan met Enter Workspace. Gezamenlijk bouwen zij aan de grootste broedplaats voor toegepaste AI in de hoofdstad. De uitbreiding moet bedrijven, teams, makers en freelancers nog meer ruimte geven om vandaag al met AI-toepassingen aan de slag te gaan.

AI AM, een initiatief van Trojan Monkeys, Ainigma en AIO, is sinds begin 2025 operationeel. In de eerste duizend vierkante meter werken inmiddels meer dan vijftien bedrijven en freelancers aan generatieve AI-oplossingen, variërend van HR-dienstverlening tot creatieve toepassingen. Met ruim tachtig werkplekken en een actieve podcaststudio staat de hub bekend als een plek waar niet alleen over AI wordt gesproken, maar waar concrete toepassingen ontwikkeld worden.

Verdubbeling van de ruimte

Vanwege de groeiende vraag wordt nu in samenwerking met Enter Workspace nog eens duizend vierkante meter toegevoegd. Daarmee verdubbelt de oppervlakte naar tweeduizend vierkante meter en wordt AI AM de grootste operationele hub voor toegepaste AI in Amsterdam.

Samenwerkingen en community

Binnen AI AM zijn sinds de start al diverse samenwerkingen ontstaan, zoals tussen Ainigma en Digital Bricks in het Midden-Oosten en projecten van AIO met onder meer Basic-Fit en Lerai. Daarnaast worden er regelmatig bijeenkomsten georganiseerd met partners als de Gemeente Amsterdam, de Universiteit van Amsterdam en Adformatie. Ook neemt AI AM deel aan internationale evenementen zoals World Summit AI.

Pablo van den Berg, Partner Trojan Monkeys en co-founder AI AM: "We hebben AI AM gebouwd vanuit de community, niet andersom. In Amsterdam ontbrak een plek waar makers, ondernemers en onderzoekers dagelijks samen kunnen werken aan concrete toepassingen. Hier zie je letterlijk hoe AI tot leven komt."

Thomas Zwart, founder Enter Workspace: "Het succes van de eerste duizend vierkante meter toont de enorme vraag. Door samen de volgende fase te realiseren, maken we AI AM klaar voor verdere groei in Amsterdam én uitbreiding naar andere steden."


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Younes van Ruth: Zonder architectuur blijft AI een experiment

17-06-2026 | 11:07:00
"We moeten meer doen met minder." Ik hoor het al jaren. Bij klanten, in strategische sessies en tijdens evaluaties.

Publicis roept bureaus op te stoppen met valse beloften in pitches

17-06-2026 | 06:14:00
Publicis roept de bureausector op te stoppen met wat de groep wrong promises noemt in pitches. Volgens Publicis leiden die beloften tot een race to the bottom

Bas Vlugt: Een Airbus voor AI: kan Europa een eigen frontier bouwen?

16-06-2026 | 22:06:00
Wat moet Europa nu Trump de beste AI toepassingen exclusief voor Amerikanen wil houden? Ik had er een discussie over met Claude zelf. Hieronder de uitkomst van dat gesprek

OomAgent lanceert de CannesCopter

16-06-2026 | 06:54:00
Creatieven, strategen, accountmanagers en bureauprofessionals maken kans op een exclusieve helikoptervlucht van Nice Airport naar Cannes

Robert Verberne: AI versterkt vakmanschap, niet andersom

10-06-2026 | 22:41:16
Robert Verberne is co-CEO van Wenneker Amsterdam. In dit interview deelt hij de visie van Wenneker Amsterdam op AI en hoe dit hun klanten ten goede komt
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.