The Family Amsterdam en WOMEN Inc. doorbreken menstruatietaboe met campagne

Hoewel de helft van de bevolking menstrueert, heerst er nog steeds een taboe op. Zo voelt bijna de helft van de vrouwen zich vies als ze menstrueren, schaamt 9 van de 10 vrouwen zich als ze doorlekken en vindt een groot deel van de mannen en jongens dat menstruatie een privézaak voor meiden en vrouwen is. Om het taboe te doorbreken, geeft WOMEN Inc. een nieuwe draai aan de klassieker Bloed, Zweet en Tranen. De campagne komt uit de koker van The Family Amsterdam.

Emma Lok, directeur-bestuurder van WOMEN Inc.: "Doordat we weinig over menstruatie praten, hebben veel mensen geen idee wat ‘normaal’ is en met welke klachten je naar de dokter kan. Zolang we gesprekken over menstruatie, bijvoorbeeld op werk en op school, niet normaal en stereotype-vrij maken, zal menstruatie een taboe in onze samenleving blijven."

Om hier aandacht voor te vragen, heeft Sophie Straat het nummer Bloed, Zweet en Tranen opnieuw ingezongen. In de bijbehorende video komen verschillende kanten van het taboe aan bod. Emma Lok: "Voor sommige mensen is hun menstruatie bloed, zweet en tranen. En het taboe dat er nog altijd is op menstruatie helpt daar niet bij. Het zorgt voor schaamte en een gebrek aan kennis over iets dat heel gewoon is. Laten we samen menstruatie bespreekbaar maken!"

De video is onderdeel van de Gewoongesteld-campagne die The Family voor WOMEN Inc. ontwikkelde. Linda de Graaff, Founder of The Family Amsterdam: "Dit soort campagnes maken we natuurlijk graag. Maar we maken ons ook op andere manieren hard voor vrouwen en de positie van vrouwen, bijvoorbeeld door middel van mentoring en coaching."

De video met Sophie Straat wordt 5 november gelanceerd. Op 19 november start WOMEN Inc. ook een campagne om geld in te zamelen voor het tegengaan van menstruatiearmoede. De opbrengst daarvan gaat naar het Armoedefonds en Dokters van de Wereld. 

Credits:

Klant: Women Inc: Iris Daleweij, Femke van Heun, Cecile Wansink, Marthe de Win | Campagne/concept: The Family Amsterdam | Productiemaatschappij: Vigics | Regie: Ruby Cruden | Muziek: Sophie Straat, Cris & Jef Music | Geluid: Most Amsterdam

www.thefamily.amsterdam

www.womeninc.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

 

Lees ook:

[Vacatures] iO zoekt een DTP-Vormgever

04-07-2025 | 09:59:00
iO is per direct op zoek naar DTP-Vormgever - Campus Rotterdam

Antal van Pelt: Creativiteit doorbreekt taboes

04-07-2025 | 08:00:00
In gesprek met Bas Vlugt vertelt Antal van Pelt over de werkwijze van het onafhankelijke bureau, de kracht van merkbeloftes die bij een organisatie passen

TEAM LEWIS zet Sarcasper in voor Stayokay-campagne

03-07-2025 | 14:33:00
Stayokay en bureau TEAM LEWIS starten een campagne die laat zien dat de hostelketen meer biedt dan de standaard verwachtingen.

Joe Public lanceert XXL Voordeelweken-campagne voor ALDI

03-07-2025 | 12:31:48
In de commercial staat een klant centraal die voor het eerst boodschappen doet bij ALDI en verrast is door het aanbod aan grote verpakkingen en voordeelacties.

MediaMarkt kiest Serviceplan voor campagnes Benelux

03-07-2025 | 12:13:12
Het bureau ondersteunt de omnichannelstrategie van de retailer en levert creatieve concepten en productie op grote schaal.
 

Gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.