Plus en Coop kunnen fuseren na afstoting 12 supermarkten

Plus en Coop mogen fuseren. Dit heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekend gemaakt. Twaalf supermarkten in dorpen waar anders te weinig concurrentie zou ontstaan, moeten worden verkocht. Na de fusie zullen er 600 supermarkten zijn die onder de naam Plus doorgaan. De naam Coop verdwijnt in Nederland.

Naast Plus en Coop heeft de combinatie ook een belang van 45 procent in de Nederlandse supermarktketen Spar. Op landelijk niveau ziet de ACM geen concurrentieprobleem ontstaan. Er blijven sterke concurrenten over, zoals Albert Heijn (AholdDelhaize) en Jumbo. Ook lokaal blijft er na de fusie en de verkoop van de 12 supermarkten voldoende concurrentie over van andere supermarkten. Daarom blijven er voor consumenten voldoende keuzemogelijkheden over en leidt de fusie niet tot hogere prijzen of lagere kwaliteit van dienstverlening.

Er zullen supermarkten moeten worden verkocht in Harmelen, Hollandscheveld, Rolde, Ruurlo, Stolwijk, Terborg, Wehl, Groot Ammers, Wekerom, Ravenstein, Uddel en op het Waddeneiland Vlieland. Daardoor blijven er voldoende alternatieven voor consumenten bestaan in deze gebieden. Onder deze voorwaarden mag de fusie voltrokken worden.

De verwachting is dat de fusie begin 2022 zal worden geëffectueerd. Naar de verwachting zullen Coop en Plus in de loop van 2022 meer dan 300 winkels tot Plus ombouwen. Plus telt circa 270 supermarkten. Beide supermarktorganisaties zijn coöperaties. De gezamenlijke bedrijven hebben een gezamenlijke consumentenomzet van circa 5 miljard euro op jaarbasis en bedienen 4,5 miljoen klanten met 40.000 medewerkers. Het fusiebedrijf zal een centraal servicekantoor krijgen in Utrecht.

www.coop.nl
www.plus.nl
www.acm.nl


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: Creators leiden marketinginvesteringen

19-09-2025 | 09:26:39
CMO's wedden erop dat de geloofwaardigheid en het bereik van creators merkwaarde, handel en loyaliteit effectiever zullen opleveren dan traditionele media.

Innocent en DCVF zetten superscanner opnieuw in

18-09-2025 | 15:46:00
Innocent en bureau DCVF hebben de superscanner ontwikkeld: een activatie die voorbijgangers koppelt aan een passende super smoothie

Ministerie en Monks starten campagne Blijf in beeld

18-09-2025 | 13:11:02
Het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) start samen met bureau Monks de campagne Blijf in beeld

[Vacancy] Initiative has a position for Innovation Lead (OOH) Nike Initiative

18-09-2025 | 09:04:00
Initiative is directly looking for Innovation Lead (OOH) Nike Initiative - Netherlands

Cogonez versterkt rol Port of Amsterdam tijdens SAIL 2025

17-09-2025 | 16:31:00
Tijdens SAIL 2025 trok Amsterdam ruim twee en een half miljoen bezoekers en meer dan 10 duizend boten.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.