Marc Fauconnier/ACC adviseert merken en bureaus: Hoera, het is crisis

Marc Fauconnier is voor de Belgische brancheorganisatie ACC in de pen gekropen en analyseert – op basis van onderzoek hoe merken kunnen navigeren in woelige economische wateren. Voor een beter rendement tijdens de recessie maar vooral ook nadien. 9 procent van de bedrijven komt in betere vorm uit een recessie dan ze erin stapten.

Als de economische indicatoren worden gevolgd, kondigt 2023 zich niet bepaald rooskleurig aan. Het consumentenvertrouwen staat eind 2022 op een historisch laag pitje. Een jaar geteisterd door de oorlog. Stijgende energiekosten. Een galopperende inflatie. De meeste analisten voorspellen een bijzonder moeilijk jaar voor de bedrijven.

Johan Vandepoel, CEO van ACC: “Terwijl de laatste recessie als gevolg van de pandemie nog vers in het geheugen ligt.”

Marc Fauconnier, Voorzitter ACC, executive chairman van Famous Grey en adviseur bij Fauconnier+Selfslagh: “Merken zijn vaak het eerste slachtoffer van recessies en dat is een existentieel probleem voor mensen die in marketing en communicatie werken. Want merken zijn onze bestaansreden. Maar ook voor de hele economie zijn gezonde merken van cruciaal belang. Ze creëren immers immateriële waarde (brand equity) en zijn daarmee de financiële zuurstof voor onze bedrijven.”

Het boekje van 36 pagina’s is te bestellen door een mail naar [email protected] met als titel Hoera, maar is ook te downloaden via deze link.

Een podcast met Marc Faconnier is hier te downloaden.

www.acc.be


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Natuurbegraafplaatsen van Waarde en VENGEAN: Emotie Jouw stukje Aarde overbrengen

26-01-2026 | 19:29:23
Chris Schreve, Bram Holzapfel en Merijn Breedveldt over de campagne van Natuurbegraafplaatsen van Waarde

Anne Stokvis en Monique Bergers: Campagne 113 geslaagd als gesprek opent en taboe verkleint

26-01-2026 | 19:02:00
113 Fonds heeft samen met N=5 de campagne Lessen voor het Leven ontwikkeld om aandacht te vragen voor zelfdoding bij jonge mensen tot 25 jaar

Zandbeek ontwikkelt social-first campagne voor VOAM

26-01-2026 | 17:07:54
VOAM richt zich op haarverzorging voor mensen met krullen en kiest daarbij voor productie zonder dierproeven en met ingrediënten uit Europa.

Capitola ontwikkelt inhaker game Feisty Furbs

26-01-2026 | 16:15:00
Het gebruik van Roblox als marketingkanaal neemt sterk toe. In 2024 voerden meer dan 400 merken een activatie uit op het platform

LePub Milan ontwikkelt Samsung-campagne rond Winterspelen 2026

26-01-2026 | 15:53:00
Het merk gebruikt het sportpodium om het klassieke beeld van overwinning te herdefiniëren en de aandacht te verleggen van individuele prestaties naar gezamenlijke inspanning.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.