Gookie Sassen: Op maandag werken we voor de wereld

[Marketing Report Radio] Oprichter van Closed on Monday over maatschappelijke impact

Gookie Sassen is oprichter van Closed on Monday. In Marketing Report op New Business Radio vertelt hij over creatief bureau Closed on Monday. Het bureau dat op maandagen uitsluitend voor goede doelen werkt. Hij legt uit hoe dit unieke model tot stand kwam en waarom het werkt.

“Op maandag nemen we de telefoon niet op voor betalende klanten en werken we uitsluitend voor organisaties waarvan wij denken dat de wereld ze nu hard nodig heeft.”

De andere dagen van de week werkt het bureau voor commerciële klanten met een maatschappelijke ambitie. “Die kruisbestuiving noemen wij Closed on Monday.”.

Geen ander bureau vertelt dit verhaal

Het idee leek risicovol, maar blijkt succesvol. “Commercieel gezien lijkt het misschien niet het slimste model. Je geeft immers twintig procent van je potentiële omzet weg. Maar het heeft ons vanaf dag één enorm veel publiciteit opgeleverd.” Inmiddels bestaat het bureau drie jaar en telt het bijna tien medewerkers. “We laten zien dat je in vier dagen net zoveel kunt verdienen als in een traditioneel model, en doen daar nog iets extra’s bovenop.”

Maatschappelijke impact staat voorop

Closed on Monday werkt onder meer voor organisaties als The Sharing Group, Rijk Zwaan, De Koffiejongens en de Universiteit van Amsterdam. Op maandag zetten zij zich bijvoorbeeld in voor ShelterSuit, dat beschermende kleding verzorgt voor mensen zonder dak boven hun hoofd.

Die samenwerking kwam tot stand via een zogeheten Elevator Brief: “Zeventien organisaties meldden zich aan, in ruil voor een kwartaal lang gratis maandagen. ShelterSuit kwam als winnaar uit de bus.”

Grenzen stellen zonder uit te sluiten

Het bureau sluit geen klanten uit, maar kijkt juist waar de meeste impact te maken valt. “De echte kans om de wereld minder slecht te maken zit doordeweeks. Door commerciële partijen te helpen hun rol anders in te vullen. Ik geloof er heilig in dat uitsluiten ons niet verder brengt.”

Kritisch over verbieden, positief over verandering

Over het plan van de gemeente Amsterdam om fossiele reclame te verbieden, is hij genuanceerd. “Misschien moeten gezonde alternatieven juist meer ruimte en creativiteit krijgen. Zie het als een oproep aan bedrijven met betere producten: maak opvallender werk, wees zichtbaarder.”

Niet bang voor AI, wel gericht op de inhoud

Waar veel creatieven onzeker zijn over de opkomst van AI, blijft Closed on Monday rustig. “Wij hebben ooit een pitch verloren omdat we te weinig met AI deden, maar nog nooit omdat we te weinig met InDesign deden,” zegt hij. “Ons concept overstijgt trends en tools.”

Het bureau blijft groeien en neemt dit kwartaal drie nieuwe mensen aan. “De sterkste merken van vandaag zijn maatschappelijk gedreven merken. Als daar ooit een AI-engineer voor nodig is, prima. Maar nu draait het om geloofwaardig geld verdienen en structureel iets bijdragen.”

Luister hier dit interview

Luister hier de hele uitzending

Meer podcasts over marketing vind je hier: marketingreport.nl/podcast. Marketing Report is iedere derde dinsdag van de maand te horen op New Business Radio van 18:30 tot 20:00 uur.

Marketing Report Radio is een initiatief van Media Meetings & Magazines.

Partners Marketing Report op New Business Radio



Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Joske den Engelsen: Van rebel naar sterk fietsmerk

20-03-2026 | 12:07:00
Marketing Manager Joske den Engelsen vertelt over de herpositionering, de rol van campagnes en de ontwikkelingen in de fietsenbranche.

Max Eggink: Wij denken vanuit het platform, niet vanuit tv

20-03-2026 | 11:57:00
Business Director Max Eggink vertelt over de werkwijze van Truus, de kracht van platformdenken en de rol van AI in contentcreatie.

Bart Frencken: NHA groeit door merk en data te combineren

20-03-2026 | 11:51:00
Commercieel directeur Bart Frencken vertelt over de evolutie van het bedrijf, de impact van corona, de rol van campagnes en hoe AI het leren verandert.

Cees Dingler: Oom Agent maakt AI praktisch en lokaal

20-03-2026 | 11:37:28
Founder en creative director Cees Dingler vertelt over de evolutie van het bureau, de impact van AI en de kansen van agentic technologie.

Yolanda van Die: Human first is meer dan een slogan

20-03-2026 | 11:24:00
Ad interim CMO Yolanda van Die werkt aan de verdere ontwikkeling van het merk in een snel veranderende wereld, waarin vertrouwen en maatschappelijke relevantie centraal staan.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.