De eerste easyJet-campagne van The Romans

Hoe een níet-nationale luchtvaartmaatschappij toch opviel in Amsterdam

De opdracht was simpel: zorg voor redactionele aandacht voor easyJet in Nederlandse lifestylemedia, met een leuke activatie die het merk stevig verankert in de Amsterdamse gemeenschap.

Weinig nieuws te melden

De uitdaging? Ook simpel: los van het feit dat easyJet al tien jaar vanaf Schiphol vliegt, was er weinig nieuws te melden. Bovendien was consumentgerichte communicatie nieuw terrein voor easyJet in Nederland. Journalisten waren simpelweg niet gewend om van het merk te horen. Dit was een eerste, voorzichtige stap in het diepe.

Om écht lokaal aan te voelen, wisten we dat we moesten samenwerken met een lokale partner

Onze aanpak: Om écht lokaal aan te voelen, wisten we dat we moesten samenwerken met een lokale partner. Iemand of iets waar Amsterdammers zich mee verbonden voelen, een plek die bekendstaat om creativiteit, plezier en community. En we hadden een verhaal nodig. Een verhaal dat easyJet neerzet als luchtvaartmaatschappij vóór de Nederlanders. Die haar publiek hier begrijpt, en luistert naar hun reisliefde.

Wat is er Hollandser dan een jubileum vieren met... taart?

De strategie: Wat is er Hollandser dan een jubileum vieren met... taart? Maar dan wel een heel bijzondere taart. We sloegen de handen ineen met de Amsterdamse bakkerij YUSU en introduceerden de Flying Cake — een recept dat samen met lokale creatievelingen tot stand kwam, met één doel: smaken naar vakantie.

YUSU’s mede-oprichter en meesterbakker Nicole Lieuw ontwikkelde het recept samen met de creatieve community van het café. Ze vroeg naar hun favoriete easyJet-bestemmingen, en vertaalden die input naar een smaakprofiel dat vakantie ademt.

Om de reislustige locals extra liefde te geven, konden bezoekers bij elke verkochte taart kans maken op vliegtickets. Alle opbrengsten gingen naar Unicef, de vaste goede doelenpartner van easyJet.

De actie leverde goed gepositioneerde, positieve publiciteit op

Het resultaat: De actie leverde goed gepositioneerde, positieve publiciteit op in toonaangevende lifestyletitels zoals ELLE, Grazia, Cosmopolitan, FHM, NSMBL en Foodies. Ook in de weekendtips viel de pop-up op — met aandacht van onder meer Aa Magazine, Girls Who Magazine, Barts Boekje en Your Little Black Book.

De pop-up werd druk bezocht door influencers, die volop deelden op social media: kleurrijke taarten naast stijlvolle YUSU-koffies. Ook via de eigen kanalen van YUSU scoorde de campagne bovengemiddeld goed: een engagement rate van 3,4 procent.

Geen grootse productie

Samengevat was het geen grootse productie. Het evenement was bescheiden, maar geen spektakel. Het kwam niet van een merk waar media standaard over schrijven. Er waren geen beroemdheden, geen groot consumentenonderzoek, geen luxe persdiner.

Wat het wél liet vliegen, was de lokale verbinding. Een verhaal dat voortkomt uit de gedeelde liefde voor reizen. Een activatie op een plek waar Amsterdammers zich thuis voelen. En een product dat klein, smaakvol en oprecht was, met de community er letterlijk doorheen gebakken.

Verwacht niet dat je doelgroep vanzelf naar jou toe komt

De les? Verwacht niet dat je doelgroep vanzelf naar jou toe komt. Breng je merk naar hún wereld, op plekken die er voor hen écht toe doen.

Sophie Nicholson is partner bij The Romans

www.wearetheromans.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Crisp PR gaat verder als Blaudruck

09-02-2026 | 10:27:56
Het bureau kiest ervoor om verdiende aandacht als vertrekpunt te nemen voor communicatie en campagnes en positioneert PR als onderdeel van de marketingmix.

TCL verbindt fans en atleten met campagne rond Winterspelen

06-02-2026 | 14:28:42
TCL heeft in aanloop naar de Olympische Winterspelen Milano Cortina 2026 de wereldwijde campagne It’s Your Greatness gelanceerd.

ALLSAFE Mini Opslag kiest Gazette als pr-partner

03-02-2026 | 11:27:00
ALLSAFE Mini Opslag heeft Gazette geselecteerd als pr-partner. Het opslagbedrijf wil met deze samenwerking zijn groeiambities ondersteunen

[Vacancy] Mediatic has a position for PR Consultant

22-01-2026 | 14:46:52
Mediatic is is directly lookinf for a PR Consultant (32-40 hours)

[Vacancy] Mediatic has a position for Medior Content Marketer

22-01-2026 | 14:40:00
Mediatic is is directly lookinf for Medior Content Marketer
 

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Joe Public ontwikkelt carnavalsnummer voor ALDI

10-02-2026 | 17:17:48
Carnaval en Valentijnsdag vallen dit jaar samen. Voor ALDI aanleiding om beide momenten te combineren in een eigen carnavalsnummer: Lekkere Schultenbräu, ik hou van jou.

Merkcampagne DVHN en LC zet regio en lezer centraal

10-02-2026 | 14:50:19
De campagnes zijn ontwikkeld met G2K Brand Design Agency en richten zich op het versterken van de band met lezers tussen 30 en 50 jaar.

Daniel Samama: Hellmann's | BOSCH | Cadillac

10-02-2026 | 14:17:01
[The International] Creative Director Cheil Benelux bespreekt een aantal Super Bowl commercials

Mischa Schreuder: Squarespace | Expedia | MANSCAPED

10-02-2026 | 14:14:58
[The International] Creative Director Fitzroy bespreekt een aantal Super Bowl commercials

Monks ontwikkelt AI-kunstcampagne rond Rijksmuseum-collectie

10-02-2026 | 12:33:00
In een open oproep worden deelnemers uitgedaagd om meesterwerken uit de collectie van het Rijksmuseum opnieuw vorm te geven met behulp van AI-tools.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Bas Vlugt

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.