Coca-Cola Company kiest voor WPP als Global Marketing Network Partner

De Coca-Cola Company heeft WPP verkozen tot Global Markting Network Partner ten behoeve van de wereldwijde activiteiten op het vlak van creatie, data, media en marketing. De bedoeling is dat WPP een rol zal spelen voor de gehele merkenportfolio van het bedrijf in meer dan 200 landen. WPP heeft daartoe een afdeling opgezet onder de naam OpenX. Coca-Cola had een pitch uitgeschreven voor zijn gehele account ter waarde van 4 miljard dollar.

Het geïntegreerde agentschapsmodel van Coca-Cola maakt deel uit van een plan om de marketinginspanningen te transformeren en te innoveren. Daarbij wil het frisdrankenbedrijf dit inzetten om de winstgevende groei van het bedrijf te bevorderen. Dentsu is verkozen tot aanvullende mediapartner waarbij het bepaalde geografische gebieden zal bedienen waar het meer expertise van heeft. Het zou gaan om landen als Zuid-Korea en Japan. IPG had voorheen een groot deel van het account dat het via UM exploiteerde in onder meer de Verenigde Staten en Nederland. De IPG-onderdelen McCann en Mercado zullen voor Coca-Cola blijven werken. Ook Publicis zal enkele projecten voor Coca-Cola blijven uitvoeren, maar verliest de activiteiten in onder meer Latijns-Amerika en Zuidoost-Azië.

Manolo Arroyo, Global Chief Marketing Officer voor de Coca-Cola Company: “Consumenten reageren op een hele ervaring – ze scheiden de boodschap niet van het medium – en daarom hebben we een bureaumodel ontworpen dat echt consumentgericht en silovrij is. Dit model gaat over naadloze integratie van de kracht van grote, gedurfde ideeën en creativiteit in ervaringen, versterkt door media en data. Het stelt ons in staat om end-to-end ervaringen te creëren die gebaseerd zijn op data-rijke inzichten en realtime geoptimaliseerd, op schaal, terwijl we leren van consumenten.” 

Coca-Cola is in de wereld telkens verschillend georganiseerd waarbij Coco-Cola Company telkens een belang heeft in de bedrijven. Coca-Cola Europacific Partners is het bedrijf dat Coca-Cola Nederland in handen heeft. Het bedrijf heeft PwC gevraagd te helpen bij de strategische keuzes, terwijl MediaScience geholpen heeft bij de aanvullende mediabureaukeuze.

www.coca-colacompany.com
www.cocacolaep.com
www.cocacolanederland.nl

www.wpp.com


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Natwerk en AM ontwikkelen campagne rond leefomgevingen

02-09-2025 | 15:39:00
Met de campagne wil AM laten zien hoe het bedrijf kijkt naar de mogelijkheden van gebiedsontwikkeling en hoe leefomgevingen met maatschappelijke waarde kunnen worden gecreëerd.

Persuade ontwikkelt campagne voor betaalbare diamant Zeeman

02-09-2025 | 14:38:00
De campagne moet laten zien dat diamanten niet altijd duur hoeven te zijn en maakt de vaak ondoorzichtige markt toegankelijker.

Hart Voor De Zaak ontwikkelt campagne voor ZZUPER

02-09-2025 | 12:11:00
Met de slogan Fiks je dikke noodbuffer worden vakmensen als timmermannen, metselaars en installateurs gewezen op de risico’s van langdurige uitval.

VCCP ontwikkelt eerste VK-tv-campagne voor Primark

02-09-2025 | 11:53:00
Onder de titel In Denim We Can is dit de eerste uiting van het merkplatform That’s So Primark in het VK

Dentsu Creative werkt voor Prinses Máxima Centrum

02-09-2025 | 09:27:00
De samenwerking begon met de campagne voor de Maand van Kinderkanker. Hierin staat het thema beter worden centraal
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.