Zorgen over toekomst radio door auto’s zonder DAB+/FM

Autofabrikanten overwegen infotainmentsystemen zonder DAB+/FM

Er zijn zorgen bij de radio-industrie over de toekomst van lineaire radio, aangezien (een deel van) de autoindustrie overweegt met connected infotainmentsystemen in auto’s niet langer een FM/DAB+ ontvanger in te bouwen.

Daarmee zou het beschikbaar zijn en de simpele toegankelijkheid van lineaire radio volledig afhankelijk worden van een internetverbinding en hoe de applicaties in de infotainmentsystemen zijn gebouwd.

Daarbij bestaat een grote kans dat het medium radio daarmee meer dan thans het geval is, moet concurreren met andere vormen van infotainment en het geen automatisme is dat lineaire radio prominent beschikbaar blijft.

Italiaanse AGCOM

De Italiaanse toezichthouder AGCOM stuurde de Italiaanse regering in mei jl. een verzoek om hier regelgeving over te maken opdat FM/DAB+ in elke auto verplicht wordt. De huidige EU-regelgeving verplicht bij het aanwezig zijn van radio-ontvangst, de aanwezigheid van DAB+, maar als er geen radio aanwezig is, hoeft geen radio-ontvanger te worden ingebouwd. 

Jacqueline Bierhorst/WorldDAB

Jacqueline Bierhorst, voorzitter van WorldDAB en projectleider van Digital Radio NL alsmede Radioplayer Nederland, zal op het Automotive 2025 symposium van WorldDAB in Madrid op 19 juni 2025 samen met projectleider Bernie O'Neill aandacht hiervoor vragen.

AGCOM vreest dat met het verdwijnen van FM/DAB+ in auto’s ook de rampenfunctie van (publieke) radiostations in het geding is. Bij het uitvallen of niet beschikbaar zijn van een internetverbinding is er immers geen radio meer aanwezig. Ook is het bij FM/DAB+ zo dat radiosignalen altijd en overal zonder kosten en zonder het gebruik van persoonlijke data, beschikbaar zijn. Het privacy-aspect bij beluistering via FM/DAB+ speelt immers geen rol.

Radioplayer

Radioplayer heeft met enkele autofabrikanten een overeenkomst voor de beschikbaarheid waaronder met Volkswagen Group (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda), Polestar en Volvo. Daarbij wordt gebruik gemaakt van hybride ontvangst: dus zowel via FM, DAB+ als internet. Ook is de app (internet-only) via Apple Carplay en Android Auto beschikbaar.

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

NLZiet breidt uit met radio

20-04-2026 | 14:32:00
NLZiet is gestart met meer dan 70 radiostations voor zijn abonnees. Het gaat grofweg om onder meer de radiostations en themazenders van Talpa Network, DPG Media, FD Mediagroep, NPO, RPO, Nico Silvius en Leon Ramakers

Britse Brothers & Sisters maakt campagne voor Ziggo

13-04-2026 | 16:45:00
Ziggo start een landelijke campagne waarin de dagelijkse online ervaring van klanten centraal staat.

NMO Luistercijfers maart 2026: stabiel beeld

08-04-2026 | 19:26:00
Marketing Report heeft de maart 2026-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. Maart 2026 levert vooral een min of meer gelijkblijvend beeld op. Bij NPO Radio 2 blijven de marktaandelen dalen, maar de publieke radiozender blijft marktleider bij de doelgroepen 13+ en 25-67. Qmusic is en blijft marktleider in de doelgroepen 20-49, 20-59 en 25-54 jarigen

iO en Enexis lanceren campagne over stroomgebruik

07-04-2026 | 15:19:24
Enexis start samen met iO de campagne Jij hebt de power om Nederlanders bewuster om te laten gaan met hun stroomgebruik in het voorjaar.

[Vacatures] Media Reverse zoekt een Junior Client Lead

07-04-2026 | 10:39:00
Media Reverse is per direct op zoek naar Junior Client Lead
 

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Buro Bagsy ontwikkelt Jumbo Totem voor Koningsdag

20-04-2026 | 16:23:18
Jumbo introduceert tijdens Koningsdag de Jumbo Totem, een activatie die inspeelt op het totemfenomeen van festivals en concerten.

Christian van Santen: Tijd is waardeloos

20-04-2026 | 15:50:00
The price is right betekent ‘goeie deal’. Volgens de IPA (Institute of Practitioners in Advertising) is daar in de bureauwereld al lang geen sprake meer van.

Videoreeks Loetje focust op medewerkers en gasten

20-04-2026 | 14:43:00
Loetje start met Land van Loetje, een videoreeks die laat zien wat er achter de schermen gebeurt in de restaurants.

Maurice Noten: ANSWRD specialiseert in community

20-04-2026 | 13:15:00
In gesprek met David de Jong gaat het over de groeiende rol van interactie op social medi

Lemon Scented Tea organiseert event over CX en EX

20-04-2026 | 12:30:17
Tijdens het CXbyEX Event staat de vraag centraal hoe organisaties hun merkbelofte beter kunnen laten aansluiten op de interne cultuur.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.