WhiskyCircle brengt whiskycommunity samen in app

Database met 33.000 whisky’s basis voor wereldwijde ambities

De Nederlandse startup WhiskyCircle heeft een mobiele app gelanceerd waarmee gebruikers whisky’s kunnen ontdekken, hun collectie beheren en ervaringen delen binnen een internationale community.

De app brengt verschillende functies samen in één omgeving. Gebruikers kunnen whisky’s zoeken, proefnotities vastleggen en in contact komen met andere liefhebbers, van beginnende drinkers tot ervaren verzamelaars.

Platform met whiskydata en functies

Het platform bevat meer dan 33.000 whisky’s van ruim 1200 distilleerderijen en 1500 merken. WhiskyCircle is beschikbaar in circa 173 landen en bevat daarnaast meer dan 250 whiskybars en locaties.

De app biedt functies zoals een AI Sommelier voor persoonlijk advies, inzicht in smaakprofielen, een dagelijkse whiskyselectie, een verlanglijst met prijsalerts en een overzicht van evenementen en proeverijen. Via een release radar blijven gebruikers op de hoogte van nieuwe introducties.

Community als centraal uitgangspunt

Henry Vrolings, oprichter: "Whisky draait om beleving en verhalen. Ik miste een plek waar de echte whiskyliefhebber thuiskomt. Geen anonieme rating-app, maar een community waar je proefnotities deelt, evenementen vindt en samen ontdekt. Dat hebben we met WhiskyCircle gebouwd."

De app is in de afgelopen periode getest in een besloten bètafase met meer dan 150 gebruikers uit verschillende landen. Volgens het team zijn de eerste reacties positief en wordt het platform vergeleken met apps als Vivino en Untappd, maar dan gericht op whisky.

WhiskyCircle is gratis te downloaden via de appstores voor iOS en Android.

www.whiskycircle.app 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Cortina en Lemon Scented Tea bouwen Bro-installatie met fietskratjes

02-07-2026 | 15:07:00
Lemon Scented Tea heeft voor fietsmerk Cortina een campagne ontwikkeld met fietskratjes. Met de term Bro. wil het fietsmerk aankomende brugklassers aanspreken, oftewel generatie Alpha

Maurice Noten: Stop met beslissen op basis van gemiddelden

02-07-2026 | 11:27:00
Consumenten bewegen zich vandaag in online communities, vormen daar hun mening en beïnvloeden elkaar continu.

PostNL en SuperRebel: jongere doelgroepen blijven verrassen op TikTok

01-07-2026 | 17:02:00
SuperRebel.Agency is sinds eind 2023 actief als het TikTok-bureau voor PostNL. Inmiddels heeft PostNL meer dan 50.000 volgers op TikTok

Cogonez ontwikkelt merkidentiteit Havenweek Amsterdam

01-07-2026 | 13:10:20
Creatief bureau Cogonez heeft de merkidentiteit van Havenweek Amsterdam ontwikkeld. Voor dit evenement dat van 15 tot 21 juni plaatsvond,heeft Cogonez de huisstijl, website, vlaggen, banners, signing en alle overige communicatiemiddelen gemaakt

Overname activa KesselsKramer kostte 60.000 euro

01-07-2026 | 12:18:00
De overname van de activa van KesselsKramer kostte 60.000 euro. Dit blijkt uit het eerste insolventieverslag van KesselsKramer BV van curator Els Doornheim van De Vos & Partners Advocaten
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Bas Vlugt

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.