Walter Kadnar CEO IKEA Nederland

Walter Kadnar treedt per 1 september aan als CEO en CSO van IKEA Nederland. Hij volgt daarmee interim-directeur Sandra Schouten op, die sinds januari de functie tijdelijk vervult na het overlijden van Alessandra Zini. Walter Kadnar is momenteel CEO en CSO van IKEA Duitsland.

De van oorsprong Oostenrijkse Walter Kadnar begon zijn loopbaan bij IKEA in 1988 en heeft sindsdien wereldwijd verschillende leidinggevende functies vervuld. Hij gaat in Nederland leiding geven aan zesduizend medewerkers.

Loopbaan bij IKEA in meerdere landen

Walter Kadnar startte zijn carrière als management trainee bij IKEA Oostenrijk. Daarna vervulde hij functies in winkels in binnen- en buitenland, waaronder als Store Manager in Parijs en als CEO in Polen, Rusland en Frankrijk. Sinds 2022 is hij actief in Duitsland in zijn huidige rol.

In Nederland zal Walter Kadnar zich richten op verdere groei, verduurzaming en het verbeteren van het winkelgemak via de omnichannelstrategie. Daarbij ligt de focus op het versterken van bestaande én nieuwe verkoopkanalen.

Walter Kadnar kijkt uit naar samenwerking in Nederland

Walter Kadnar: "Met 47 jaar IKEA in Nederland voel ik me vereerd dat ik het Nederlandse team mag versterken. Ik voel me verbonden met de Nederlandse ondernemersgeest en het ontdekken van verschillende culturen en markten spreekt me enorm aan. Daarom kijk ik ernaar uit om in deze rol in Nederland aan de slag te gaan. Bij IKEA draait het altijd om mensen en hun ideeën. Mijn eerste prioriteit is om zoveel mogelijk collega's te ontmoeten, want ik ben ervan overtuigd dat leiderschap betekent dat je anderen in staat stelt om te groeien."

Opvolging van Alessandra Zini

Walter Kadnar volgt Alessandra Zini op, die in januari 2025 overleed. Zini werkte meer dan 24 jaar bij Ingka Group en leidde IKEA Nederland sinds medio 2023. Haar taken worden sinds begin dit jaar waargenomen door CFO Sandra Schouten, die dit blijft doen tot Walter Kadnar in september begint.

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

Lees ook:

Kaliber en KLM lanceren Always Aim Higher als werkgeversmerk

18-06-2025 | 14:25:31
Met deze strategie richt de luchtvaartmaatschappij zich op nieuwsgierige professionals die vooruit willen en bijdragen aan de toekomst van de luchtvaart.

Bart Helder Head of Account Management Teads Nederland

17-06-2025 | 16:05:00
Met zijn komst wil het internationale mediaplatform de klantgerichtheid en operationele werkwijze in Nederland verder ontwikkelen.

Megawatt breidt uit met Stefan Leendertse en Bas den Bode

16-06-2025 | 10:27:19
De uitbreiding is ook het gevolg van de ambitie om blijvend te investeren in bestaande samenwerkingen.

Arjan Pomper wordt CEO van 62MILES

16-06-2025 | 08:40:00
Met steun van Vectis Private Equity werkt 62MILES al enkele jaren aan de uitbreiding van de groep.

Tom Teunissen Digital Account Lead bij Giesbers Retail

13-06-2025 | 10:20:00
Met zijn komst breidt het bureau uit Arnhem de digitale expertise verder uit.
 

Gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.