VodafoneZiggo gestart met addressable reclame bij RTL Nederland en Talpa Network

VodafoneZiggo is op 25 juli 2023 gestart met addressable reclame onder de naam reclame op maat. Het concept wordt gefaseerd  ingevoerd, waarbij dit thans alleen voor klanten met een Mediabox Next beschikbaar is en voor eind 2023 ook de Next Mini zal worden toegevoegd. Op enig moment zullen ook de Mediabox XL en Ziggo Go nog volgen.

Alleen bij hoofdzenders

De addressable reclame is thans alleen te zien via de hoofdzenders van RTL Nederland (RTL4, RTL5, RTL7, RTL8 en RTL Z) alsmede de zenders van Talpa Network (SBS6, Net5, Veronica en SBS9).

Bereik onduidelijk

De addressable reclames zouden volgens een eerdere aankondiging per september 2023 te zien zijn, maar zijn vervroegd beschikbar gekomen. Hoeveel huishoudens bereikt kunen worden met de addressable reclames maken RTL Nederland, Talpa Network en VodafoneZiggo niet bekend. Bij de eerste kwartaalcijfers van VodafoneZiggo bleken er gecombineerd 1,9 miljoen huishoudens een Mediabox Next en Next Mini in huis te hebben. Bij de tweede kwartaalcijfers zijn geen aantallen bekend gemaakt.

VodafoneZiggo telt 3,6 miljoen tv-abonnees, maar heeft al jarenlang te kampen met teruglopende abonnee-aantallen.

Tests

De afgelopen maanden is er getest via een testpanel. Alleen klanten die toestemming hebben gegeven voor persoonlijke aanbevelingen kunnen de addressable reclames zien. Klanten kunnen die toestemming elk moment geven en weer intrekken. 

Eerder publiceerde Marketing Report dit uitgebreide artikel over de plannen omtrent addressable reclame.

www.vodafoneziggo.nl

www.rtlnederland.nl

www.adalliance.nl

www.talpanetwork.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Maaike Maes HR Manager Springbok

18-05-2026 | 16:04:03
Maaike Maes maakt de overstap van VML, waar zij werkzaam was als Talent Director. Bij Springbok volgt zij Sonia op, die de afgelopen jaren verantwoordelijk was voor de HR-administratie en processen.

Jasper Koekoek: Oogsten zonder zaaien bestaat niet in marketing

18-05-2026 | 15:13:00
Je herkent het waarschijnlijk wel: de ROAS van je campagnes vlakt af, de kosten per acquisitie (CPA) kruipen langzaam omhoog en hoe hard je ook aan de knoppen van je Google Ads- of Meta-campagnes draait, de rek lijkt eruit.

Storyboard Agency ontwikkelt WK-campagne voor Rexona

18-05-2026 | 12:42:00
In de campagne onthult het merk dat de veelbesproken celebration van de voetballer onderdeel blijkt van een verborgen Rexona-boodschap.

DCVF ontwikkelt campagne voor edding 3000

18-05-2026 | 12:26:09
De campagne roept consumenten op om creatief aan de slag te gaan met alledaagse objecten als canvas.

[Vacatures] Alfred zoekt een Social Media Manager Benelux (Unilever)

18-05-2026 | 11:14:00
Alfred  is per direct op zoek naar een Social Media Manager Benelux (Unilever) - Full-time · Rotterdam. Wekelijkse dag in Amsterdam
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.