Veronica Goud van Oud van start via digitale ether op 6 januari 2025

Mediahuis Radio start op 6 januari met de themazender Veronica Goud van Oud. Deze radiozender zal de plek via DAB+ overnemen van Sunlite Radio en online uitzenden. Dit wordt door Herbert Visser, directeur bij Mediahuis Radio, bevestigd. Hij wil tot de start van Veronica Goud van Oud geen verdere toelichting geven.

De titel Goud van Oud gaat terug tot 1965 van zeezender Veronica en staat voor gouwe ouwe muziek, dat als gepresenteerd programma bij Radio Veronica in de ochtenduren te horen is met Marisa Heutink. De themazender zal naar verluid non-stop muziek bevatten. De themazender Veronica Vintage, die nu nog op DAB+ en internet uitzendt met gouwe ouwe muziek, zal naar Marketing Report heeft begrepen, per 6 januari 2025 stoppen.

Op de vrijgekomen plek zal onder de noemer Veronica Non-Stop, non-stop muziek worden uitgezonden. Eind april 2022 lanceerde Veronica Vintage als project van Rob Stenders, die destijds de programmaleiding van Radio Veronica had. Op de zender waren ook programma's met een dj te horen.

Met de komst van Veronica Goud van Oud zullen er drie radiostations met de naam Veronica te horen zijn via DAB+. Qmusic, Radio 538, Radio 10 en Kink hanteren een soortgelijke strategie met telkens minstens twee themazenders naast hun hoofdzender.

Sunlite Radio startte op 9 november 2021 toen nog onder de hoede van RadioCorp (Slam! en 100% NL) met het uitzenden van non-stop soft pop en lovesongs op internet en DAB+ met de ondertitel soft & easy. Met het oog op de frequentieveiling, werden RadioCorp en Radio Veronica overgenomen door Mediahuis. Sunlite Radio werd weinig gepromoot en haalde een laag marktaandeel; liefhebbers kunnen online naar de zender blijven luisteren.

Er hebben bij Mediahuis Radio meer wijzigingen plaats gevonden in het themaradio portfolio:
- 100% NL Liefde heeft zijn naam gewijzigd in 100% NL 70s & 80 
- 100% NL Nederpop heeft zijn naam gewijzigd 100% NL 90s & 00s 
- 100% NL Puur is verdwenen
- Sublime Soul heeft zijn naam gewijzigd in Sublime Soul Classics 
- Sublime Smooth heeft zijn naam gewijzigd in Sublime Sunday Chill 
- Sublime Funk & Disco heeft zijn naam gewijzigd in Sublime  R&B '90s & '00s  
- Sublime Classics is verdwenen
- Slam! '90s is op de plek gekomen van Slam! Summer 
- Slam! '10s is op de plek gekomen van Slam! 40 
- Slam! Wkndmx is op de plek gekomen van Slam! Hardstyle 

www.mediahuisradio.nl

www.sunlite.nl

www.radioveronica.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

NRC komt per 2027 met weekmagazine

19-04-2026 | 22:52:00
Uitgever Mediahuis NRC heeft besloten in 2027 te starten met een wekelijks weekendmagazine voor de NRC-abonnees

Audiohuis en Jaygency doen Een Boekje Open

13-04-2026 | 10:35:00
Bobbie Bodt en Rachel Siwaletti maken ruimte voor gesprekken over geld, seks, therapie en andere onderwerpen waar vaak terughoudend over wordt gesproken

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Regisseur & Coördinator

07-04-2026 | 10:14:00
Mediahuis is per direct op zoek naar Regisseur & Coördinator - Amsterdam

[Vacatures] Mediahuis zoekt een UX Designer

07-04-2026 | 10:01:00
Mediahuis is per direct op zoek naar UX Designer - Antwerpen/Amsterdam

Mediahuis NRC: Overname Airborne biedt kansen waarde toe te voegen

02-04-2026 | 12:30:00
Mediahuis NRC kocht het audio-agency Airborne van Jeroen de Bakker en Marvin Jacobs die het bureau in oktober 2024 verzelfstandigden van ACE


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

[Vacancy] Dentsu Creative Amsterdam has a position for Service Designer (Dutch)

20-04-2026 | 09:30:00
Dentsu Creative Amsterdam is directly looking for Service Designer (Dutch) - Full-time · Amsterdam

Dentsu Creative Amsterdam lead agency Van Gogh Museum

20-04-2026 | 07:30:00
Het Van Gogh Museum heeft Dentsu Creative Amsterdam geselecteerd als strategisch en creatief lead agency. Na een pitchtraject kiest het museum voor een bureau dat aansluit bij de ambities rond merkontwikkeling en doelgroepbereik

[Vacatures] Dentsu Creative Amsterdam zoekt een Junior Traffic Manager

17-04-2026 | 11:24:00
Dentsu Creative Amsterdam is per direct op zoek naar Junior Traffic Manager - Full-time · Amsterdam

[Vacatures] CS Digital Media zoekt een IT Service Medewerker

17-04-2026 | 10:25:00
CS Digital Media is per direct op zoek naar IT Service Medewerker - Fulltime

Bob Koigi: Impact is de nieuwe valuta

17-04-2026 | 10:24:47
Non-profits en merken zijn vrijwel gelijk vertegenwoordigd in de top 40.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.