VCR en NPO lanceren app Radioplayer Nederland

De Vereniging Commerciële Radio (VCR) en de Nederlandse Publieke Omroep hebben samen met Radioplayer Worldwide de Nederlandse versie van de Radioplayer-app gelanceerd.

Het idee van Radioplayer is dat de radiobranche zich verenigt en een standaard neerzet waarbij radiostations en podcasts via een app (iPhone en Android), website en via autosystemen (onder meer Apple CarPlay en Android Auto) makkelijk toegankelijk worden. Een webversie is in Nederland vooralsnog niet gelanceerd.

Over enige tijd zal Radioplayer Nederland ook via Sonos beschikbaar komen. Via smart-tv’s is Radioplayer ook beschikbaar, waaronder Amazon Fire TV Stick. 

Nederland sloot zich in november 2020 aan bij Radioplayer en richtte zich tot nu toe vooral op het toegankelijk maken van radio in connected voertuigen via DAB+ en hybride radiotechnologie. Nederlandse zenders zijn op deze wijze in veel auto’s geïntegreerd aanwezig.

Geen campagne

Opvallend is dat de radiostations geen campagne zullen voeren voor de Radioplayer-app; zij zien de app als een van de vele mogelijkheden om naar radiostations te luisteren.

Branche wilde eerst niet

Jarenlang waren met name de commerciële Nederlandse radiostations geen voorstander van een Nederlandse versie van de Radioplayer-app. Talpa Network – de grootste commerciële radiogroep – promootte vooral zijn eigen teloorgegane app JUKE waar het derden ook toegang toe gaf. De timing van de lancering is opvallend: begin dit jaar stopte JUKE.

Radiostations

Alle radiostations van de NPO (NPO Radio 1, NPO Radio 2, NPO 3FM, NPO Klassiek, NPO Radio 5, NPO FunX, NP1O SterrenNL, NPO Soul & Jazz, NPO Campus en NPO Blend) en alle radiostations van de VCR (Talpa Network: Radio 538, Sky Radio en Radio 10, Mediahuis Radio: Radio Veronica, 100 procent NL, Slam!, Sublime en Sunlite, DPG Media: Qmusic en Joe en FD Mediagorep: BNR Nieuwsradio) alsmede regionale commerciële radiostations waaronder RadioNL alsmede Kink en regionale publieke radiostations zijn via Radioplayer beschikbaar, ook met hun themazenders en podcasts.

Radioplayer sinds 2011

De eerste Radioplayer-versie voor consumenten werd in 2011/2012 in het Verenigd Koninkrijk gelanceerd, gevolgd door lanceringen in onder meer Noorwegen, Franstalig België, Ierland, Oostenrijk, Duitsland, Canada, Zwitserland, Vlaanderen, Denemarken, Spanje, Italië, Frankrijk, Slovenië, Servië, Kroatië, Esstland, Finland, Griekenland, Luxemburg, de Verenigde Staten en Oekraïne.

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Helene van Santen voorzitter Stichting Vrouw&media

05-03-2026 | 11:28:00
Samen met een vernieuwd bestuur wil ze de komende jaren verder bouwen aan het netwerk van vrouwelijke journalisten, makers en mediaprofessionals.

NMO Luistercijfers februari 2026: NPO Radio 2 en Qmusic blijven domineren

04-03-2026 | 22:06:00
Marketing Report heeft de februari 2026-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. NPO Radio 2 blijft marktleider bij de doelgroepen 13+ en 25-67, terwijl Qmusic de doelgroepen 20-49 en 20-59 weet te domineren en zusterstation Joe weer mooie cijfers rapporteert

Mediahuis groep: stabiele resultaten in 2025

27-02-2026 | 19:10:07
Mediahuis groep haalde in 2025 een geconsolideerde omzet van 1,258 miljard euro, 2 procent meer dan 2024. Het operationeel resultaat bedroeg 151,8 miljoen, licht hoger dan 2024 toen dit nog 151,1 miljoen was

MR.BRAND ontwikkelt campagne voor Van Bruggen

24-02-2026 | 15:16:00
De financiële dienstverlener bouwt daarmee voort op de koers die in 2025 werd ingezet na de rebranding met een kortere naam en aangescherpte uitstraling.

SPAR kiest voor always-on met campagne: effe sparren

24-02-2026 | 12:06:00
SPAR Nederland zet een volgende stap in de merkontwikkeling met een always-on aanpak voor de campagne effe sparren.
 

 

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bart Kokke: Aanbestedingen winnen begint bij het publieke belang

05-03-2026 | 11:39:00
Marketing Report onderzoekt de pitchcultuur in Nederland in een serie interviews en fora. Vandaag aan het woord Bart Kokke, oprichter van consultancybureau Tender Canvas, dat gespecialiseerd is in aanbestedingstrajecten

All Response Media verzorgt volledige mediastrategie Amref

05-03-2026 | 10:47:00
Het bureau verzorgt voortaan naast DRTV ook de volledige mediastrategie, mediaplanning en media-inkoop voor de merkcommunicatie van de organisatie.

Manamana wordt Agency in Residence bij Cartel Agency

05-03-2026 | 10:01:44
Cartel Agency en Manamana gaan een structurele samenwerking aan, zonder te fuseren.

eyes + more vervolgt campagne met Sylvie Meis

05-03-2026 | 09:38:19
In deze fase staat het delen van voordeel centraal. De creatieve ontwikkeling van de campagne is in handen van VENGEAN.

ACT.agency wint pitch van Daimler Truck Nederland

05-03-2026 | 09:09:00
Het Amsterdamse bureau wordt verantwoordelijk voor de creatieve strategie, merkuitwerking en alle contentdisciplines.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.