[Vacatures] Mediahuis zoekt een Data analist Mediahuis Radio

Mediahuis is per direct op zoek naar:

Data analist Mediahuis Radio -Fulltime

Bij Mediahuis Radio werken mensen met liefde voor het media vak en zorgen we elke dag voor de beste content op radio, online video, socials en op events. Dit maken we met een energiek team vanuit voor sterke merken als 100% NL, Radio Veronica, SLAM!, Sublime en Sunlite. We zijn het leukste mediabedrijf van Nederland waar content, creativiteit, commercie en fun samenkomen. Er is veel energie om onszelf nóg sterker in de markt te positioneren. In ons bedrijf krijg je een warm welkom, hangt er een informele ongedwongen sfeer, maar we werken hard en houden van doorpakken. We staan altijd open voor nieuwe ideeën en horen die ook graag.

Dit ga je doen

Als Data analist ben jij in charge over alle data die Mediahuis Radio heeft verzameld. Jij levert relevante data en rapportages voor zowel beleidsvorming als operationele doeleinden. Je analyseert gegevens uit diverse bronnen, waaronder het Nationaal Media Onderzoek (NMO), Nielsen, Google Analytics en Triton Webcast Metrics. Op basis van deze analyses verstrek je inzichten en aanbevelingen aan verschillende interne teams, zoals Sales, Marketing, Programmering en Directie. Je bent iemand die bruggen bouwt tussen de beschikbare data en collega’s zonder deze specialistische kennis van data.

Je informeert en adviseert Marketing, Programmering en Directie. Dit doe je door jouw zelf opgestelde (market)research van marktgegevens en het opbouwen van kennisdatabanken rondom focusdoelgroepen. Met deze informatie doe jij aanbevelingen over bijvoorbeeld payoff’s, muziekmixen, te benaderen adverteerders en meer. Aan de hand van de beschikbare data weet jij advies te geven aan jouw collega’s en bedenk jij zelf initiatieven, welke data van pas kunnen komen om de organisatie te laten groeien.

Jij denkt mee met sales over wat Mediahuis Radio bijzonder maakt en wat ons onderscheidt. Jij gaat (pro-)actief op zoek naar de kansen voor adverteerders. Dat doe je o.a. door de juiste data te ontsluiten uit interne- en externe bronnen en deze aan de hand van grondige analyses om te zetten in concrete inzichten, denkrichtingen en proposities. Daarnaast ben je een sparringpartner als het gaat om commerciële inzichten voor het management, sales en onze overige stakeholders.

Dit neem je mee

  • Je bent commercieel, proactief en zelfstandig;
  • Je hebt HBO werk- en denkniveau;
  • Je hebt minimaal 3 jaar relevante werkervaring in een soortgelijke rol;
  • Je houdt van data en hebt ervaring met (multi)media onderzoeken
  • Je hebt een sterk analytisch vermogen, maar beschikt ook over goede communicatieve vaardigheden, zodat je jouw output en adviezen op heldere wijze kunt presenteren aan collega's.
  • Je hebt een sterk analytisch vermogen;
  • Je beheerst de Nederlandse taal in woord en geschrift;
  • Het is een pré als je kennis hebt van Google Analytics, Nielsen, Microsoft Power BI en Triton Webcast.
  • Het is een pré als je ervaring en affiniteit met media/radio hebt

Dit hebben we voor jour in huis

  • Een dynamisch, groeiend en bijzonder gedreven mediabedrijf;
  • Een fantastische werksfeer;
  • Een omgeving waarin je mag zijn wie jij bent en diversiteit wordt gezien als onze kracht;
  • Leuke team uitjes, zoals onze jaarlijkse zomer BBQ en het legendarische kerstdiner maar ook toegang tot diverse festivals, events en concerten;
  • Een laptop van de zaak;
  • Professional Excellence (coaching om jezelf te ontwikkelen en te verbeteren en een groei in de uitvoering van de functie);
  • Goede overige arbeidsvoorwaarden;
  • We werken nu nog vanaf onze prachtige locatie in Naarden, maar in november verhuizen we naar het hart van ons mediabedrijf in Amsterdam. 

Interesse? Solliciteer hier.

www.mediahuis.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Audiohuis en Jaygency doen Een Boekje Open

13-04-2026 | 10:35:00
Bobbie Bodt en Rachel Siwaletti maken ruimte voor gesprekken over geld, seks, therapie en andere onderwerpen waar vaak terughoudend over wordt gesproken

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Regisseur & Coördinator

07-04-2026 | 10:14:00
Mediahuis is per direct op zoek naar Regisseur & Coördinator - Amsterdam

[Vacatures] Mediahuis zoekt een UX Designer

07-04-2026 | 10:01:00
Mediahuis is per direct op zoek naar UX Designer - Antwerpen/Amsterdam

Mediahuis NRC: Overname Airborne biedt kansen waarde toe te voegen

02-04-2026 | 12:30:00
Mediahuis NRC kocht het audio-agency Airborne van Jeroen de Bakker en Marvin Jacobs die het bureau in oktober 2024 verzelfstandigden van ACE

Rien van Beemen: Met AI de grootste diefstal uit de geschiedenis

26-03-2026 | 18:41:00
Rien van Beemen, CEO van Mediahuis Nederland noemt LLM’s die getraind zijn om content (ook achter betaalmuren) te gebruiken voor hun diensten de grootste diefstal uit de geschiedenis


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Welkoop kiest N=5 en Monkeys & Bananas

14-04-2026 | 17:02:00
Welkoop heeft na twee pitchtrajecten gekozen voor N=5 als lead agency en Monkeys & Bananas als social bureau.

Publicis rapporteert stabiele groei in eerste kwartaal

14-04-2026 | 16:22:52
Publicis Groupe heeft in het eerste kwartaal van 2026 een autonome nettogroei van 4,5 procent gerealiseerd, ondersteund door een omzetgroei van 6,4 procent.

ACC brengt Cannes Lions opnieuw naar België met St-Canneke

14-04-2026 | 15:59:00
ACC organiseert voor de twaalfde keer St-Canneke, het event waarin de inspiratie van Cannes Lions wordt vertaald naar de Belgische creatieve sector.

hollandsnieuwe kiest Crocodile als social partner

14-04-2026 | 12:44:07
hollandsnieuwe kiest Crocodile Agency als vaste social partner na een pitchtraject. Het bureau wordt verantwoordelijk voor de ontwikkeling en uitvoering van een social-firststrategie

Fellos lanceert campagne met Jochen Otten

14-04-2026 | 09:59:00
Fellos lanceert een campagne met Jochen Otten in de hoofdrol. De campagne is ontwikkeld door Yace Media
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Michelle Waweru

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.