UC3: exclusieve onderhandelingen met Ziggo Sport over UEFA-wedstrijden tot 2031

VodafoneZiggo claimt dat verlenging van uitzendrechtenovereenkomst feit is

VodafoneZiggo stelt dat alle Europese clubcompetities voor mannen, UEFA Champions League, UEFA Europa League, en UEFA Conference League, tot en met 2031 te zien zouden blijven via Ziggo Sport. Rechtenhouder UC3 kondigde echter aan dat er exclusieve onderhandelingen plaats vinden hierover naar aanleiding van een uitgezette tender en spreekt niet over een overeenkomst. In 2027 loopt de huidige in 2024 gestartte overeenkomst van VodafoneZiggo met UC3 af.

VodafoneZiggo stelt in zijn persbericht dat de exclusieve uitzendrechten zijn verlengd. Gezien de aankondiging van UC3 is echter de vraag of dat zo is.

Exclusieve onderhandelingen?

UC3 is de joint venture van UEFA en European Football Clubs die de rechtenhouder is. Relevant Football Partners voert namens UC3 deze onderhandelingen.

In het VodafoneZiggo-persbericht stelt de CEO Stephen van Rooyen blij te zijn met de verlenging en dat dit onderdeel is van de strategie van het telecombedrijf om de beste content aan te bieden en het meest geliefde netwerk van Nederland te worden. Marcel Beerthuizen, directeur van Ziggo Sport stelt dat hiermee de positie als dé sportzender van Nederland wordt bevestigd.

VodafoneZiggo zendt sinds seizoen 2024/2025 de UEFA-wedstrijden uit via zes lineaire Ziggo Sport-kanalen en 20 streamingkanalen. De volgens de wettelijke verplichting verplichte gratis uitzendingen van bepaalde uitzendingen van onder meer de Champions League worden bij Ziggo Sport online en via de Ziggo Go app gedaan. De huidige overeenkomst loopt na seizoen 2026/2027 af.

Lagere kijkcijfers: geen advertentiemodel

De wedstrijden van de UEFA-competities worden bij Ziggo Sport slechter bekeken dan toen ze via reguliere tv-zenders RTL7 en Veronica te zien waren. Dit komt voornamelijk door de minder laagdrempelige manier waarop de wedstrijden via Ziggo Sport te zien zijn ten opzichte van reguliere tv-zenders. VodafoneZiggo heeft bovendien geen doel om een maximale reclame-opbrengst rondom de wedstrijden te realiseren (Ad Alliance van DPG Media /RTL Nederland verkoopt de reclames), maar zet de content in mede als marketinginstrument voor klanten en potentiele klanten om bijvoorbeeld het gehele Ziggo Sport Totaal-pakket te verkopen.

Niet ongebruikelijk?


VodafoneZiggo noemt het bij monde van een woordvoerder in vraag op Marketing Report niet ongebruikelijk dat partijen met betrekkiing tot deze voetbaluitzendrechten tegenstrijdige berichten de wereld in sturen (ene partij die stelt een contract te hebben afgesloten, terwijl de andere partij spreekt van exclusieve onderhandelingen), verder stelt het telecombedrijf dat het persbericht is afgestemd met UC3.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

DEPT wordt Lead Social Partner van Ziggo

21-05-2026 | 14:25:00
Het tech- en marketingbedrijf krijgt de komende jaren de regie over de socialmedia-accounts van de telecomprovider.

Kumpany tekent driejarig contract met VodafoneZiggo

18-05-2026 | 09:21:00
Kumpany is de komende 3 jaar verantwoordelijk voor de creatieve invulling van Vodafone-activaties op festivals van MOJO.

[DutchMedia Podcast]: De NPO-evaluatiecommissie, het Netflix-effect, AI en ESPN

14-05-2026 | 00:07:11
David de Jong en Taco Jelgersma maken in samenwerking met Audiohuis de tweewekelijkse DutchMedia Podcast. In deze podcast gaan zij in op actuele onderwerpen uit de wereld van media, marketing en telecom. Feiten en een mening met een bite

VodafoneZiggo: 4 ESPN-kanalen voor alle tv-pakketabonnees

10-05-2026 | 00:27:00
VodafoneZiggo zal vanaf 1 juli de sportkanalen ESPN2, ESPN3 en ESPN4 beschikbaar stellen aan alle abonnees van Ziggo die minimaal TV Start afnemen

VodafoneZiggo benoemt Judith Zuijderhoudt-Damen tot Director External Affairs

01-05-2026 | 17:59:00
Telecombedrijf VodafoneZiggo heeft Judith Zuijderhoudt-Damen tot Director External Affairs benoemd per 1 april 2026. Ze volgt daarmee Ronald van der Aart op die ruim twee jaar deze functie vervulde op interim-basis
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.