Tina komt met editie Buiten beeld, over relativering, herkenbaarheid en blunders

Tijdschrift Tina komt in samenwerking met De Kindertelefoon met het thema Buiten beeld, over het perfecte plaatje, relativering, herkenbaarheid en blunders. In een online wereld vol perfecte plaatjes twijfelen veel kinderen over hun eigen lijf en leven. Ze kloppen steeds vaker bij De Kindertelefoon aan met de vraag: "Ben ik de enige die...?" Of: "Ben ik wel normaal?" 

Inge Derksen, hoofdredacteur Tina: "We hopen dat onze jonge lezers door deze uitgave beseffen dat je op social media meer niét, dan wel ziet. Je ziet vaak maar een fractie van de werkelijkheid. Het puistje of de rommelige slaapkamer blijven meestal buiten beeld. De onrealistische verwachtingen die ontstaan door die perfecte plaatjes proberen we hiermee te doorbreken."

Kinderen vragen zich af: ben ik wel normaal?

Dat deze beelden impact hebben op kinderen, blijkt ook uit de dagelijkse gesprekken bij De Kindertelefoon. Zo zijn er in 2024 gemiddeld 36 gesprekken per dag geweest waarin kinderen met vrijwilligers praten over hun lichaam, waarbij het vaak gaat over onzekerheden die zij ervaren. Roline de Wilde, directeur van De Kindertelefoon: "Kinderen vragen zich vaak af of ze wel normaal zijn. Dit zien we terug in de gesprekken, maar ook op ons forum, waar jongeren elkaar vragen stellen zoals: 'Is mijn gewicht normaal?' of 'Wanneer werd jij ongesteld?'. Onze vrijwilligers horen vaak dat kinderen zich, bijvoorbeeld met betrekking tot hun gewicht, spiegelen aan voorbeelden en perfecte plaatjes op TikTok."

De echte verhalen achter de foto's

In deze Tina vinden lezers interviews met artiesten en influencers als Emma Kok, Fenna Ramos en Ashley Guijt, waarin duidelijk wordt dat de werkelijkheid vrijwel nooit hetzelfde is als op een foto. Ashley Guijt, influencer: "Ik wil altijd de perfecte foto hebben en maak dus superveel foto's, zodat er hopelijk een goede bij zit. Mijn hele telefoon staat hierdoor bomvol foto's en ik gebruik er vaak maar één."

www.dejongelezer.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Patricia Sonius wordt algemeen directeur NMO

11-12-2025 | 14:11:00
Naast haar verantwoordelijkheid voor het mediabereiksonderzoek gaat zij de dagelijkse leiding van de organisatie op zich nemen.

Hoe creatief vakmanschap 60 procent nieuw publiek opleverde

11-12-2025 | 08:00:00
Waarom kiest de NOS ervoor om zich terug te trekken van X (voorheen Twitter), een platform met 2,8 miljoen gebruikers in Nederland?

VRM: Vlaamse mediasector op kantelpunt: big tech zetten sector onder druk

09-12-2025 | 11:50:11
De Vlaamse mediasector staat op een kantelpunt. De Big Tech zet de mediasector onder financiele druk en bedreigen de lokale diversiteit. Dit stelt de Vlaamse regulator voor de Media (VRM) naar aanleiding van het verschijnen van het rapport Mediaconcentraties in Vlaanderen 2025

Zes winnaars in Margriets 60 boven 60

03-12-2025 | 21:00:00
Margriets 60 boven 60 is een lijst met vrouwen van 60 jaar en ouder die maatschappelijke impact maken in Nederland

DPG Media wijzigt (directie)structuur in Nederland en België

01-12-2025 | 17:47:00
DPG Media wijzigt zijn structuur en daarmee ook de directiestructuur met onmiddelijke ingang. Daarmee gaat de transformatie van RTL Nederland volgens DPG Media officieel van start. Er zijn voortaan drie businessunits en drie saleshuizen.


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

[Marketing Week] Bob Koigi: marketeers verhogen digitale bestedingen in 2026

12-12-2025 | 12:00:24
Flexibiliteit in budgetten staat daarbij centraal: 85 procent verwacht ook in 2026 tussentijdse bijstellingen.

Fightclub zet mens centraal in campagne Hulphond Nederland

12-12-2025 | 09:19:11
De campagne laat zien wat hulphonden betekenen voor mensen die dagelijks leven met PTSS, epilepsie of andere beperkingen.

[Vacancy] Cheil Benelux has a position for Medior Strategist / Strategy Manager

12-12-2025 | 08:53:00
Cheil Benelux is directly looking for Medior Strategist / Strategy Manager - Hybrid | Amsterdam

[Vacatures] AndAgency Amsterdam zoekt een Senior PR & Events manager

12-12-2025 | 08:02:00
AndAgency Amsterdam is per direct op zoek naar Senior PR & Events manager - Fulltime · Amsterdam

[Vacatures] AndAgency Amsterdam zoekt een Senior Paid Social Specialist

12-12-2025 | 07:47:00
AndAgency Amsterdam is per direct op zoek naar Senior Paid Social Specialist - Fulltime · Amsterdam
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Laura Heerlien

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.