The Family ontwikkelt campagne Ik leerde je NIX

The Family heeft in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport een nieuwe campagne ontwikkeld als vervolg op NIX18. De campagne, met de titel Ik leerde je NIX, richt zich op ouders en benadrukt hun rol in het voorkomen dat jongeren voor hun achttiende alcohol drinken.

De campagne laat zien dat het leren over NIX18 net zo vanzelfsprekend zou moeten zijn als andere opvoedmomenten, zoals leren fietsen of tandenpoetsen.

Ouders hebben invloed op alcoholgebruik

De boodschap is dat ouders juist een grote invloed hebben op het drinkgedrag van hun kinderen, ook als deze al wat ouder zijn.

Lotte Verstijnen, gedragswetenschapper bij The Family: "Veel ouders denken onterecht dat ze weinig invloed hebben op wat hun kind buitenshuis drinkt, vooral als hun kind al wat ouder is. Terwijl we in onderzoek juist zien dat minderjarige jongeren minder snel beginnen met drinken als ze weten dat hun ouders alcohol onder de 18 jaar niet oké vinden. Maar dan moeten ouders dit wel duidelijk laten merken."

Campagne benadrukt herkenbare opvoedmomenten

De campagne gebruikt herkenbare situaties om de boodschap kracht bij te zetten.

Lukas van de Ven, executive creative director bij The Family: "We willen daarom laten zien dat je kind leren over NIX18 er gewoon bij hoort. Het is net zo normaal als je kind leren eten, tandenpoetsen of fietsen. Deze leermomenten zijn heel herkenbaar voor ouders, en we hebben ze mooi in beeld kunnen brengen."

Ik leerde je NIX is te zien op tv en online en te horen op de radio.

www.thefamily.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

[Vacatures] The Family zoekt een Designer/DTP'er

09-04-2026 | 11:42:00
The Family is per direct op zoek naar Designer/DTP'er (32-40u)

Dit zijn de genomineerden voor de AMMA’s

02-04-2026 | 14:00:00
Tijdens de nominatieweek van 30 maart tot en met 2 april zijn in totaal 46 kanshebbers verdeeld over 13 categorieën geselecteerd.

Liselotte Vink: The Family bouwt op gedragsinzichten

19-02-2026 | 10:07:00
In gesprek met Bas Vlugt en David de Jong vertelt zij hoe haar bureau gedragswetenschap en creativiteit samenbrengt in campagnes

Myrthe van den Elsen: Autodrop is rebels en absurd lekker

19-01-2026 | 11:35:17
Marketing Report houdt een serie interviews met Brand Managers van aansprekende, bekende merken.

Jeroen Oppatja: Groei door de kracht van creatie & tech

05-12-2025 | 08:33:00
Oppatja vertelt hoe VML in Nederland is opgebouwd, hoe het internationale netwerk dagelijks waarde toevoegt


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Dentsu stijgt, WPP krijgt tik op beurs

12-05-2026 | 22:47:00
WPP verloor afgelopen week bijna 5 procent op de beurs, ondanks accountwinst bij JLR en een rol binnen de wereldwijde bureaustructuur van Heineken

Dan Verhoeven: Rotterdam ademt creatieve energie

12-05-2026 | 16:57:00
Marketing Report is op 29 mei in Rotterdam voor Agency at Night. Tijdens dit event openen 51 bureaus hun deuren voor jong talent en andere nieuwsgierigen

Havas Lemz ontwikkelt Denk vooruit-campagne voor ondernemers

12-05-2026 | 15:07:16
Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat breidt samen met Havas Lemz de campagne Denk vooruit uit naar ondernemers.

Fightclub en DELTA Energie zetten betaalbaarheid centraal

12-05-2026 | 14:58:00
Fightclub ontwikkelde voor DELTA Energie een nieuwe merkpositionering en campagne onder de belofte Op jouw manier.

Iconic Studios verzorgt introductie SAXX in Nederland

12-05-2026 | 14:41:53
Iconic Studios gaat aan de slag voor SAXX Underwear. Het Amsterdamse bureau, onderdeel van Happy Horizon, ondersteunt de introductie van het Canadese ondergoedmerk
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.