TBWA\NEBOKO maakt campagne met digitale Sarah-pop

Fake out of home-campagne zet sport voor iedereen op agenda

Voor het vijftigjarig jubileum zet Fonds Gehandicaptensport een opvallende campagne in. In samenwerking met TBWA\NEBOKO lanceerde de organisatie een gigantische, digitale Sarah-pop met een prothese, als symbool voor toegankelijke sport.

De pop van dertig meter hoog figureert in een video die wordt gedeeld door paralympische sporters Kimberly Alkemade en Diede de Groot. Voor het Olympisch Stadion in Amsterdam lijkt het beeld te defleren, waarna een spandoek zichtbaar wordt met de boodschap: Het is pas feest als iedereen kan sporten.

Campagne markeert mijlpaal én oproep tot actie

Met de actie blikt Fonds Gehandicaptensport terug op vijftig jaar inzet. De sportdeelname onder mensen met een beperking is gestegen naar 34 procent en op 5 april wordt het duizendste sporthulpmiddel uitgereikt. Tegelijkertijd blijft de achterstand in sportdeelname ten opzichte van mensen zonder beperking aanzienlijk.

Digitale stunt met een boodschap

De campagne maakt gebruik van een fake out of home-aanpak. Daarbij worden digitale 3D-objecten realistisch in stadsbeelden geplaatst. De Sarah-pop is ontwikkeld door 3D-animatiestudio Colorbleed.

Nike Boor, directeur van Fonds Gehandicaptensport: "Onze 50e verjaardag is een moment van trots, maar ook van reflectie. We hebben veel bereikt, maar nog altijd ervaren te veel mensen met een beperking drempels om te sporten. Met deze campagne willen we Nederland laten zien dat we pas écht een feestje kunnen vieren als sport voor iedereen toegankelijk is."

Alex Herwig, artdirector bij TBWA\NEBOKO: "We wilden een stunt bedenken die voor aandacht en urgentie zorgt op social media. Door dit iconische beeld te nemen en er een betekenisvolle twist aan te geven, hopen we mensen met deze fake out of home-campagne aan het denken te zetten én op te roepen tot actie."

Oproep voor steun aan inclusieve sport

Fonds Gehandicaptensport roept sportliefhebbers, beleidsmakers en bedrijven op om bij te dragen aan een inclusieve sportwereld. Bewustwording, financiële steun en structurele samenwerking zijn volgens de organisatie cruciaal om sport voor iedereen mogelijk te maken.

www.tbwa.nl

www.fondsgehandicaptensport.nl/feest

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Budget Thuis introduceert aangescherpte merkpositionering

05-05-2026 | 10:10:35
Budget Thuis biedt al langer meerdere diensten onder één dak, maar miste volgens het bedrijf een duidelijke positionering.

TBWA en DEPT bij kwartaalwinnaars Gouden Loeki

04-05-2026 | 10:13:00
Hun campagnes voor respectievelijk Staatsloterij en Praxis maken deel uit van de selectie.

Albert Heijn vervolgt Lekker Weekend-campagne

30-04-2026 | 06:30:00
Albert Heijn komt met een vervolg op de Lekker Weekend-campagne. Deze door TBWA\NEBOKO ontwikkelde campagne wil de positie van Albert Heijn als de plek voor de weekendboodschappen voor een borrel of barbecue accentueren

Dentsu, Havas Lemz en TBWA genomineerd voor SAN Bureau van het Jaar

24-04-2026 | 12:29:00
De ABC jury heeft na een tweede ronde in voorgaande weken de Shortlisten voor de drie SAN ABC Accenten 2025 vastgesteld

McDonald’s zet generaties centraal in campagne

22-04-2026 | 10:47:00
Met herkenbare situaties laat het merk zien dat generaties van elkaar kunnen verschillen, maar ook veel delen.

 

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

WPP bundelt branding- en designexpertise wereldwijd

08-05-2026 | 13:29:14
Onder leiding van Global CEO Jane Geraghty wil het concern de samenwerking tussen zijn branding-, design- en experiencebureaus versterken

Bob Koigi: De groeiende kloof in digitale advertenties

08-05-2026 | 12:58:44
Nu AI, automatisering en retail media de wereldwijde advertentiemarkt blijven veranderen, wordt het verschil tussen winnaars en achterblijvers groter.

Herwin van den Berg: Iedereen moet mee in AI

08-05-2026 | 10:21:00
Het gesprek gaat over de impact van AI op bureaus, de veranderende rol van creativiteit

Cees Faes: Cadbury snapt packaging beter dan marketeers

08-05-2026 | 10:01:00
Er zijn drie redenen waarom ik dit zo’n sterke campagne vind. De eerste is eigenlijk simpel: Cadbury gebruikt z’n verpakking als communicatiemiddel.

AWOL, met melk. en Uncle Bil Finalisten SAN New Kids

08-05-2026 | 08:00:00
Na presentaties van zes bureaus zijn de drie finalisten voor SAN New Kids on the Block 2025 vastgesteld
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.