Suzanne Visser: Kruisbestuiving centraal op SXSW Londen

Tijdens South by Southwest (SXSW) in Londen sprak Bas Vlugt met Suzanne Visser, voorzitter van Dutch Digital Design & Business Developer. Tijdens de eerste editie van het event in Londen is Nederland sterk vertegenwoordigd.

Suzanne Visser leidt samen met Linda Holleman de handelsmissie van New Dutch Wave met een omvangrijk programma waarin creativiteit en innovatie centraal staan. De missie richt zich op het verbinden van Nederlandse creatieven met de internationale markt en het stimuleren van samenwerking. 

Suzanne Visser: “Het is geweldig om hier te zijn. Wat ik ook heel leuk vind: we komen voortdurend bekenden tegen. Zelfs mensen die niet bij de missie horen.” De Nederlandse delegatie is onderdeel van een officiële tour en neemt deel aan sessies bij creatieve bureaus, inhoudelijke talks en een eigen event.

Toekomst van het medialandschap centraal

New Dutch Wave, EIT Culture & Creativity organiseerden met support van Gemeente Amsterdam, CIIIC en ROM Utrecht een kennisevenement in Londen. Suzanne Visser: “Er waren 145 mensen aanwezig, helemaal uitverkocht. Daarin bespraken we in allerlei kennissessies de toekomst van het medialandschap.”

Volgens haar kwam één punt duidelijk naar voren. Suzanne Visser: “We moeten als sector onze verantwoordelijkheid nemen. Niet alleen meebewegen met de grote technologiepartijen, maar nadenken over onze eigen rol en hoe we daar zelf richting aan kunnen geven. Nieuwe coalities vormen is daarin heel belangrijk.”

Spontane ontmoetingen leiden tot waardevolle gesprekken

De keuze voor Londen blijkt effectief, mede door de locatie in de creatieve wijk Shoreditch. Suzanne Visser: “Het is lekker dichtbij, en omdat alles zich afspeelt in Shoreditch – een heel leuke wijk – kom je de hele tijd mensen tegen. Daardoor ontstaan spontaan gesprekken. Ik heb hier al zoveel waardevolle mensen gesproken die ik anders niet zo snel zou tegenkomen.”

De missie draagt niet alleen bij aan handel en netwerken, maar ook aan de internationale zichtbaarheid van Nederland. Suzanne Visser: “Het gaat veel betekenen. Voor creatieve bureaus, maar ook voor de uitstraling van Nederland als innovatief land.”

Kijk deze video hier

www.sxswlondon.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Bas Vlugt: Monks probeert met AI alle menselijke productie uit campagnes te verwijderen

02-06-2026 | 22:22:00
Na twee volle dagen SXSW London 2026, waar je als deelnemer per definitie maar een fractie van wat er gebeurt kunt meekrijgen, is de presentatie van Monks mij het meest bijgebleven

DEPT op SXSW London: niet bezuinigen maar innoveren

02-06-2026 | 17:39:00
Marketing Report neemt deel aan SXSW London. Jeff Bowerman en Ali McClintock van DEPT vertellen over de Growth Invention-propositie

Sam Bompas over ondernemerschap, merken en creatieve groei

01-06-2026 | 15:23:00
Marketing Report is bij SXSW Londen. We zijn te gast bij Bompas & Parr voor een presentatie van medeoprichter Sam Bompas, de creatieve drijvende kracht achter een van de meest inventieve food- en experiencestudio's van Groot-Brittannië: Bompas & Parr

Linda Holleman: SXSW London verbindt creative tech

01-06-2026 | 11:47:00
Ze vertelt over SXSW London, de rol van creatieve technologie en de Nederlandse aanwezigheid op het internationale festival.

NL House brengt Nederlandse creativiteit naar SXSW

22-05-2026 | 09:31:09
Met het NL House en de uitverkochte New Dutch Wave Tour presenteert de Nederlandse creatieve industrie zich tijdens het internationale festival
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: AI herdefinieert merkzichtbaarheid

05-06-2026 | 11:17:51
Nu consumenten steeds vaker AI gebruiken voor aanbevelingen en aankoopbeslissingen, moeten merken ook voor de algoritmes zichtbaar zijn

met melk. creatieve partner van Ahead Nutrition

05-06-2026 | 10:43:00
De Rotterdamse partij gaat aan de slag met creatieve communicatie, social content en merkuitingen voor het Duitse snackmerk.

Bitvavo lanceert WAGMI-campagne met $hirak en Jonna Fraser

05-06-2026 | 10:31:46
Met een anthem van $hirak en Jonna Fraser brengt de campagne voetbal, muziek, cultuur en de crypto-community samen.

[Vacatures] Scheepens zoekt een Account Manager

05-06-2026 | 10:06:00
Scheepens is per direct op zoek naar Account Manager

[Vacatures] Scheepens zoekt een Project Manager

05-06-2026 | 09:51:00
Scheepens is per direct op zoek naar Project Manager
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.