Stichting Dutch Digital Design organiseert Creative Jam

In het kader van Dutch Design Week organiseren stichting Dutch Digital Design, branchevereniging Dutch Digital Agencies, Night of the Nerds en SintLucas op vrijdag 27 oktober de Creative Jam, een initiatief waar meer dan 100 studenten van creatieve opleidingen aan mee doen om de uitdaging aan te gaan.

De uitdaging

De challenge is gericht op de rol van digitaal design in een circulaire wereld. De briefing hiervoor is geformuleerd door het Circular digital design team binnen IKEA Retail (Ingka Group). Studenten van opleidingen, zoals het HBO Communicatie & Multimedia Design, Digital Design en ICT, het creatieve MBO en WO Industrial Design werken de hele dag aan het ontwikkelen van innovatieve concepten en ideeën die de circulaire economie kunnen bevorderen.

Digitaal design en duurzaamheid

Deze Creative Jam heeft als hoofddoel studenten en creatieve bureaus met elkaar in contact te brengen. Onder begeleiding van coaches van bureaus die zijn aangesloten bij Dutch Digital Agencies en Dutch Digital Design, werken de teams van studenten samen om hun ideeën tot leven te brengen. Aan het einde van de dag pitchen zij hun concepten en prototypes aan een jury, bestaande uit experts op het gebied van duurzaamheid en digitaal design. De jury wordt voorgezeten door Eelko Lommers, Global Director Product Experience Design bij IKEA Retail (Ingka Group).

Suzanne Visser, Board Member stichting Dutch Digital Design: "Het is bijzonder dat jonge talenten een kijkje kunnen nemen in de wereld van creatieve bureaus, waar ze niet alleen leren creëren, maar ook ontdekken hoe ze hun creativiteit kunnen inzetten voor actuele thema's en maatschappelijke impact, zoals duurzaamheid. Het zijn deze frisse perspectieven die de drijvende kracht vormen achter innovatie en een duurzame toekomst."

Nienke van Heusden, bestuurslid Dutch Digital Agencies: "Het contact met deze jonge creatieven en ook hun visie en inzichten zijn enorm waardevol voor onze branche. Deze generatie heeft een ongekende invloed op de output van opdrachten, daar zij andere normen, waarden en behoeftes hebben dan de generaties die al langer aan het werk zijn. We leren graag met en van deze creatievelingen, om zo samen in de toekomst nog meer impact te maken."

www.dutchdigital.design

www.ddw.nl

www.dutchdigitalagencies.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

New Dutch Wave opent Dutch House in Londen

14-04-2026 | 15:00:00
Daarmee krijgt het evenement voor het eerst een officieel Nederlands podium in Londen, waar creativiteit, innovatie en cultuur samenkomen.

Creative Jam op Dutch Design Week richt zich op misinformatie

09-10-2025 | 11:26:00
Tijdens de Dutch Design Week in Eindhoven nemen studenten uit het hele land het op tegen misinformatie en fake news, versterkt door AI

Dutch Digital Design verwelkomt vijf partnerbureaus

06-08-2025 | 11:53:00
Stichting Dutch Digital Design breidt uit met vijf partners: De Jongens Van Boven, dotdotdash, G2K, thonik en Total Design.

Nederlandse bureaus prominent aanwezig op SXSW London

26-05-2025 | 14:28:00
Meer dan 200 Nederlandse creatieven, merken en bureaus reizen af naar Londen

Volgende stap in groei Dutch Digital Design met extra bestuurslid

03-04-2025 | 11:41:16
Tijd voor een duo-interview met Dominique en Suzanne over deze stap


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: Cannes Lions in het AI-tijdperk

19-06-2026 | 19:04:00
Flexibiliteit in budgetten staat daarbij centraal: 85 procent verwacht ook in 2026 tussentijdse bijstellingen.

Kruidvat komt met zomerbestemmingcampagne

19-06-2026 | 18:10:35
Vanuit de campagnegedachte Inslaan voor we op vakantie gaan, verbreedt Kruidvat haar zomercampagne dit jaar naar de volledige zomerperiode

Friday Foundry organiseert Cannes-editie

19-06-2026 | 11:40:00
Vrijdag 26 juni organiseert Friday Foundry een sessie in Cannes waarbij opkomend en jong talent met meer ervaren professionals van creatieve bureaus samenkomen om ervaringen uit te wisselen

Happy Horizon wint zilver en brons bij internationale AI Comms Awards

19-06-2026 | 10:24:00
Happy Horizon heeft twee internationale AI Comms Awards gewonnen tijdens de eerste editie van de prijsuitreiking in Londen

TFA verzorgt audiotraject voor Douchebag-campagne

18-06-2026 | 16:08:00
De campagne is ontwikkeld door NOISE in opdracht van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en draait om een herkenbaar moment onder de douche
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.