Springbok & Belgische Ethias met generatieve AI

Digitaal & creatief communicatiebureau Springbok en de Belgische verzekeraar Ethias hebben generatieve AI ingezet in hun meest recente nationale campagne. Samen creëerden ze dynamische 3D-karakters, ook wel Ethis genoemd, door geavanceerde AI-technologie te gebruiken in het ontwerpproces. De aanpak biedt een antwoord op de groeiende vraag naar premium productie, personalisatie en snelheid in marketingcampagnes.

Springbok ontwikkelde voor dit project een aangepaste workflow, waarbij het design-team basisfiguren ontwierp met geavanceerde AI-technologie, die ze vervolgens handmatig verbeterden.

Jeroen van Norren, Creative AI Lead bij Springbok: “We vertrokken vanuit de waarden en stijlgids van Ethias om een generatief AI-model te trainen. Zo hadden we een goede basis voor de typetjes. Daarna hebben we verschillende typische Ethias-merkelementen toegevoegd in een text-to-image model. En dat resultaat staken we opnieuw in een feedbackloop met Stable Diffusion, tot elk figuur helemaal af was. De laatste stap was de kwaliteit van de ontwerpbestanden verbeteren om de personages nog realistischer en aantrekkelijker te maken, en om ze in hoge resolutie te kunnen exporteren voor drukwerk.

Door AI te gebruiken in onze creatieve processen verbeteren we niet alleen onze efficiëntie,’ benadrukt Jeroen, ‘we verleggen ook de grenzen van wat er mogelijk is op het vlak van character design. ‘Menselijke creativiteit blijft een essentieel onderdeel van het proces, maar dankzij de technologie hebben we meer creatieve mogelijkheden en is de kwaliteit van uitvoering en productie erg hoog,”

Dries Olemans, Head of Strategy, Communication & Innovation bij Ethias: “Onze Ethi’s zijn een van onze meest kostbare en meest geliefde brand-assets. We bewaken dan ook zeer behoedzaam hun specifieke eigenschappen en karakteristieken. De nieuwe AI-oplossing van Springbok maakt het ons echter mogelijk om de menselijke inbreng in strategische en creatieve concepten te verzoenen met een snelle en hoogkwalitatieve karakterontwikkeling van onze geliefde Ethi’s. Dit biedt Ethias een nog breder palet aan nieuwe mogelijkheden voor het gebruik van onze Ethi’s.”

Voor de ontwikkeling van de Ethi’s-personages bepaalden Ethias en Springbok richtlijnen voor ethisch en verantwoord gebruik van AI, onder andere voor de bescherming van auteursrechten. De personages zijn ontworpen voor verschillende mediaplatformen, waardoor ze de merkbetrokkenheid versterken over digitale en traditionele kanalen heen.

Met deze campagne geeft Springbok invulling aan zijn belofte van reinventing marketing.

De campagne is te zien op de website van Ethias.

www.springbokagency.com

www.ethias.be

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Nationale Loterij kiest Springbok als digitaal partner

24-03-2026 | 00:00:00
Het bureau neemt zowel de productie als de optimalisatie van digitale campagne-assets op zich en gaat ook aan de slag met digitale conceptcreatie voor de Nationale Loterij Club.

[Vacatures] Springbok zoekt een Client Lead CRM & Loyalty

12-03-2026 | 09:29:00
Springbok is per direct op zoek naar Client Lead CRM & Loyalty - Den Bosch

[Vacatures] Springbok zoekt een Media & Performance Strateeg

12-03-2026 | 09:09:00
Springbok is per direct op zoek naar Media & Performance Strateeg - Den Bosch

Peter van Wijnaerde: Nieuwe vogue, nouvelle vague

03-03-2026 | 13:34:00
Op 24 februari 2026, lande het eerste 'American Vogue’ op de mat waar Anna Wintour niet langer de scepter zwaait als editor-in-chief.

[Vacatures] Springbok zoekt een Integrated Media Lead

11-02-2026 | 10:01:00
Springbok is per direct op zoek naar Integrated Media Lead - Den Bosch
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

[Vacatures] Dentsu Creative Amsterdam zoekt een Junior Traffic Manager

17-04-2026 | 11:24:00
Dentsu Creative Amsterdam is per direct op zoek naar Junior Traffic Manager - Full-time · Amsterdam

[Vacatures] CS Digital Media zoekt een IT Service Medewerker

17-04-2026 | 10:25:00
CS Digital Media is per direct op zoek naar IT Service Medewerker - Fulltime

Bob Koigi: Impact is de nieuwe valuta

17-04-2026 | 10:24:47
Non-profits en merken zijn vrijwel gelijk vertegenwoordigd in de top 40.

[Vacatures] CS Digital Media zoekt een Media Operator

17-04-2026 | 10:07:00
CS Digital Media is per direct op zoek naar Media Operator - Fulltime

Fitzroy vertaalt BATU naar Add a little spark

17-04-2026 | 09:40:08
De campagne introduceert The Spark: het moment waarop iemand besluit iets anders te doen dan gepland.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.